Hustopečští atleti získali 31 medailí na okresním přeboru

Hustopeče,Břeclav – Jeden z vrcholů atletického roku je vždy na začátku letní sezóny. Okresní přebor v žákovských a dorosteneckých kategoriích má ukázat, jestli i v Hustopečích rostou nové sportovní talenty. Podle výsledků toho letošního mohou v Hustopečích s potěšením konstatovat, že se opravdu urodilo. Z břeclavského stadionu domů dovezli 31 medailí, z nichž byla plná polovina těch nejcennějších.

„Oddíl SK Atletika Hustopeče má v současné době celkem sedm tréninkových skupin, ve kterých dostávají svou sportovní šanci děti všech výkonnostních stupňů,“ prozradil vedoucí oddílu Zbyněk Háder. „Čtyři mají své centrum v Hustopečích, jedna v Nikolčicích a dvě v Dolních Věstonicích. Třicítka nejlepších ze všech skupin pak reprezentovala svůj oddíl v Břeclavi na okresním přeboru. A výsledky nás všechny mile překvapily,“ podotkl Háder.

Celkem 16 zlatých, 9 stříbrných a 6 bronzových medailí, o které se postaralo celkem patnáct mladých atletů, je historickým zápisem a potvrzením dobré práce s mládeží v tomto oddíle. Nejúspěšnějším závodníkem byl talentovaný mladší žák Přemysl Filípek, který získal šest zlatých medailí (60m, 300m, 60m př., dálka, kriket, pětiboj) a navíc byl i členem vítězné štafety na 4x60m ml.žáků. Jedna jediná setina sekundy rozhodla o  zlaté medaili ve štafetě 4x60m ml.žákyň (Strouhalová, Dunajová, Kopřivová, Gabrhelová). Dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili získaly shodně st.žákyně Veronika Hönigová (zlato – 300m, výška; stříbro – 60m) a dorostenka Josefína Komínková (zlato – dálka, výška; stříbro – oštěp). V individuálních závodech vybojovali další medaile Pavlína Hönigová (dorost, zlato 300m, stříbro 60m); Gabrhelová (ml.žákyně, zlato 60m př.);Vrzalová (dorost, zlato oštěp, bronz 300m); Lhotecký (ml.žák, zlato výška, stříbro 300m); Strouhalová(ml.žákyně, stříbro výška, pětiboj 60m, bronz míček); D.Káňa (dorost, stříbro 300m); Poláček (dorost, stříbro 1 500m); Machala (ml.žák, bronz 800m); Michalciová (ml.žákyně, bronz koule); Chovancová (st.žákyně, bronz koule) a Dunajová (ml.žákyně, bronz pětiboj).

„Navíc po náročné zimní přípravě většina našich závodníků překonala své osobní rekordy a tyto výkony často patří mezi elitní třicítku v kraji. Myslím, že nadcházející letní sezónu a vrcholy v podobě Mistrovství Moravy a Slezka, popř. MČR můžeme očekávat s příslibem dobrých výsledků,“ dodal po závodech Zbyněk Háder.

(Text: Zbyněk Háder, Foto: archiv oddílu)

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …