Mladí hustopečští atleti se radují ze zisku zlatého poháru za vítězství v letošní Zajícové lize. Foto: archiv oddílu.

Hustopeče obhájily vítězství v Zajícové lize

Hustopeče – Poslední tři závody v Oslavanech, Deblíně a Moravském Krumlově rozhodly o vítězi letošního seriálu atletických závodů pro přípravku a ml.žáky pod názvem Zajícova liga. Loňské vítězství obhájilo společné družstvo SK Atletika Hustopeče a MMK Team Hustopeče.

„Přestože jsme na tyto závody nemohli jet vždy v plné sestavě a dávali jsme přednost hlavně našim malým nadějím, podařilo se nám obhájit loňské prvenství vcelku s přehledem. Naše největší síla je v závodech na dráze, kde jsme si udělali velký náskok, který jsme v běžeckých krosech udrželi,“ prozradila nám trenérka Michaela Houdková.

Zajícovu ligu tvoří šest závodů, vždy tři na dráze a tři běžecké a mezi sebou bojují závodníci šesti atletických oddílu z brněnského okolí. Letos hustopečští závodníci vyhráli soutěž družstev před týmy z Oslavan a Přísnotic. Díky tomu se mohli těšit ze zlatého poháru, který dostali při finále v M.Krumlově. V rámci seriálu se vyhodnocovalo i pořadí v jednotlivých věkových kategoriích. I tady jsme získali dva zlaté poháry díky Vojtovi Prokešovi, který zvítězil mezi chlapci ve st.přípravce a Vendule Zemčíkové (oba SK Atletika), která vyhrála ml.přípravku dívek. Tato kategorie byla zcela v naší režii, když na druhém místě se umístila Karin Krejčiříková a třetí Petra Skalníková (obě MMK Team).

Text: Zbyněk Háder, Foto: archiv oddílu

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …