Hustopeče mají rozpočet. Město začne rok 2015 s přebytkovým rozpočtem.

Hustopeče – Na příjmové položce 127 a půl milionů korun a na výdajové 120 a půl milionu korun. Rozdíl zhruba sedm milionů korun. Z takové startovací pozice vstoupí město Hustopeče do nového roku 2015. Přebývajících téměř sedm milionů korun město využije na splácení úvěru. Nový rozpočet města schválili zastupitelé na druhém veřejném zasedání, které se uskutečnílo ve čtvrtek 11. prosince 2014.

Schvalování rozpočtu bylo tím nejzásadnějším bodem jednání nového zastupitelstva a seznámit se s ním mohli obyvatelé Hustopečí v uplynulých patnácti dnech na úřední desce.

Pozornost zastupitelů patřila také vývoji události kolem hustopečské nemocnice. Ta v uplynulých dnech prošla veřejnosprávní kontrolou, jejímž výsledkem bylo odvolání ředitele Petra Michny. Dočasným vedením nemocnice pověřilo vedení města MUDr. Milana Poula, který je současně novým členem zastupitelstva. „Od srpna letošního roku přestala Všeobecná zdravotní pojišťovna dávat zálohy, měsíc od měsíce se tak prohlubuje dluh nemocnice. Konečné výsledky interní kontroly by však měly být známy až 22. prosince 2014, kdy bude vypracován i závěrečný protokol,“ informovala starostka města Hana Potměšilová. Jednání o případném převzetí nemocnice Jihomoravským krajem postoupilo o krok dál. V pondělí 15. prosince 2014 přijede na pracovní prohlídku nemocnice hejtman Michal Hašek.

Na svém druhém zasedání schválili zastupitelé i složení poradních orgánů zastupitelstva. Členy kontrolního výboru se pod vedením Petera Hytycha stali Milan Poul, Leoš Taranza, Leoš Götzinger, Jan Potůček, Ivana Bundilová, Ludmila Živná, Jiří Kadrnka a Martin Macho. A k předsedovi finančního výboru Miroslavu Patlokovi schválili zastupitelé Ivanu Brabcovou, Ivo Galouska, Jitku Hejlovou, Petra Hercoga, Josefa Horáka, Kamila Hycla, Radima Nemeškala, Jiřího Pleskače, Libora Sadílka, Lukáše Straku a jako tajemnici Janu Fabigovou.

Podrobnou diskuzi vedli zastupitelé k projektu rekonstrukce Dukelského náměstí. Důvodem byla obava z velkého zatížení rozpočtu. Předpokládaná cena projektu je zhruba 13 milionů korun. Přislíbená dotace z Regionálního operačního programu je ve výši asi 5,5 milionu. Zbylých sedm až osm milionů korun by muselo být uhrazeno z pokladny radnice. Z toho důvodu zastupitelé napoprvé zamítli uzavření smlouvy o dotaci z ROP. Alternativou podle koaličních zastupitelů může být dílčí část projektu, která spočívá v posílení kapacity odběru elektřiny pro pořádání velkých akcí na náměstí. Naopak opoziční zastupitelé vyzývali k třetímu kolu na dodavatele s možností vysoutěžit výhodnější cenu a smlouvu o dotaci podepsat. Na konci zasedání zastupitelé tuhle výzvu opozice vyslyšeli a své prvotní hlasování jedenácti hlasy revokovali, smlouvu tak po dlouhých debatách schválili.

Zastupitelé také schválili podpis smlouvy k nákupu pozemků od SŽDC pod bývalým depem u vlakového nádraží. Za cenu 1 milion a 140 tisíc korun přejdou do vlastnictví města. Budovy koupilo město už dříve zhruba za 2 miliony korun. O využití objektu se bude jednat.

Radost mohou mít tenisté z TJ Agrotec, jejichž oddílu přiklepli zastupitelé účelovou dotaci 200 tisíc korun na odkoupení kabin. Podmínkou je převod této nemovitosti do vlastnictví města a to do konce roku 2016.

Naopak zklamaní budou uživatelé městkých bytů na Smetanově ulici. Jejich žádost o odkup do osobního vlastnictví zastupitelstvem neprošla. Překážkou je skutečnost, že nemovitost je součástí budovy městského úřadu.

Dagmar Sedláčková, Jana Rozková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …