Hustopeče mají historicky první starostku. Hanu Potměšilovou

Hustopeče – Hustopeče už mají za sebou ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva města. Konalo se včera ve čtvrtek 6. listopadu 2014. Od včerejšího podvečera je tak známé nové vedení města na další čtyři roky včetně nové starostky a místostarosty.

Schválený volební řád pro volbu orgánů města stanovuje jako způsob hlasování volbu tajnou. Zastupitelé proto nové vedení města zvolili tajným hlasováním.

Starostkou města Hustopeče jednadvacetičlenné zastupitelstvo zvolilo Hanu Potměšilovou, jedničku ze Sdružení nestraníků, která v komunálních volbách získala od voličů největší počet hlasů 1 114. Zastupitelé ji do čela města poslali 14 hlasy, 5 hlasů bylo neplatných, 2 byly proti. Hana Potměšilová neměla na post starostky žádného protikandidáta.

Místostarostou se stal Bořivoj Švásta. Pro bylo 14 zastupitelů, jeho protikandidát Luboš Kuchynka získal 7 hlasů.

V Radě města Hustopeče usednou pro následující čtyřleté volební období tito radní: Roman Záruba (16 hlasů), Kamil Konečný (16 hlasů), Richard Homola (16 hlasů), Zbyněk Háder (16 hlasů) a Michal Vejpustek (14 hlasů).

Dalším bodem programu ustavujícího zasedání zastupitelstva města Hustopeče bylo zřízení finančního a kontrolního výboru zastupitelstva. Určeno bylo, že ve finančním výboru usedne 11 členů, v kontrolním výboru členů 9. Předsedou finančního výboru se s podporou 21 hlasů zastupitelů stal Miroslav Patloka, předsedou kontrolního výboru s podporou 20 hlasů Peter Hytych.

Zastupovat město na valných hromadách společností s majetkovou účastí města bude starostka Hana Potměšilová, místostarosta Bořivoj Švásta a jako náhradníci byli zvoleni Kamil Konečný a Michal Vejpustek.

hustopeče

(Text a foto: Jana Rozková)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …