Hustopeče – čtyři kandidátky nezávislých

HUSTOPEČE  – O Hustopečích nikdo nemůže říct, že by místní lidé neměli zájem o kumunální politiku. Vedle zavedených politických stran zde budou o křesla v městském zastupitelstvu usilovat hned čtyři skupiny nezávislých kandidátů.

Jedničkou na kandidátce ODS je současný místostarosta Libor Sadílek, dvojkou starosta Luboš Kuchynka a na třetím místě je předseda TJ Agrotec Hustopeče Zdeněk Rybář. Kandidátku ČSSD povede současný zastupitel Michal Vejpustek. KDU-ČSL vsadila Pavla Košuliče, vedoucího folklorního kroužku sdružení Hustopečská chasa. V čele kandidátky KSČM najdeme zkušenou komunální političku Ludmilu Živnou. Poprvé se o hlasy Hustopečských bude ucházet také hnutí ANO 2011, jehož lídrem majitel reklamní agentury Kamil Konečný, který si  v minulosti jako bezpartijní vyzkoušel kandidaturu za ODS.

SDRUŽENÍ NESTRANÍKŮ, které v minulých komunálních volbách získalo spolu s ODS nejvíce mandátů (6), postavilo do svého čela ženy – jedničkou je středoškolská učitelka a nynější členka městského zastupitelstva Hana Potměšilová, trojkou rovněž učitelka a zastupitelka Ivana Brabcová. Obdobné je to v případě kandidátky s názvem ZDRAVÉ HUSTOPEČE, kterou iniciovali místní členové Strany zelených. Na prvním místě je pedagožka Ingrid Florusová a na třetím Kateřina Kopová, známá výrobkyně výborné mandlovice.  SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ povede do voleb hustopečský vinař a nynější městský radní Jan Vrba. NEZÁVISLÍ mají na prvním místě Kamila Hycla, dvojkou je ředitel Základní školy Komenského Miroslav Patloka, který byl v minulých volbách jako bezpartijní lídrem ČSSD.

V několika případech se o hlasy voličů utkají i rodinní příslušníci. Ale zatímco například Zbyněk Háder a jeho syn Juraj (mj. herci boleradického divadla) kandidují oba za Sdružení nestraníků, tak Stanislav Ivičič mladší je čtyřkou na kandidátce ANO 2011, jeho otec, rovněž Stanislav, ale kandiduje za Sdružení nestraníků. Na různých kandidátkách najdeme také dva muzikanty z bývalé hudební skupiny Louisiana – Roman Záruba je dvojkou Sdružení nestraníků, Tomáš Fabiánek kandiduje za ANO 2011.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …