Hubená remíza s posledním celkem tabulky

MSK Břeclav-Slezský FC Opava B 1:1 (1:1)

Břeclav – I když poslední celek Moravskoslezské fotbalové ligy Slezský FC Opava B naznačoval v předcházejících kolech zlepšení výkonnosti a před týdnem doma porazil 3:2 Hulín, mlčky se očekávalo, že v Břeclavi „nechá“ tři body domácím. Pro fotbalisty MSK jistě důležitý zápas ale skončil smírně 1:1, když všechno podstatné se odehrálo již v prvním poločasu.

Od prvních minut hráli domácí fotbalisté do semknuté obrany Opavy, která přijela s velmi mladým týmem. Přesto se již ve třinácté minutě dostali do vedení po úspěšné hlavičce neobsazeného Pavla Lapeše, který zužitkoval přesnou přihrávku od Jakuba Dobšíčka. To jakoby vedlo k uspokojení, což se vymstilo vyrovnávací brankou hostí ve třicáté minutě. A byla to pořádná bomba, která pořádně napnula síť za zády Jana Zádrapy.

Hosty to povzbudilo a začali být nebezpečnější. V úvodu druhé půle dokonce nastřelili břevno, z akce, na kterou Zádrapa nestačil ani pořádně reagovat. Lapeš byl blízko ke své druhé přesné trefě. V 68.minutě mířil ke vzdáleněji tyči, kterou míč z jeho kopačky jen těsně minul. Pak byl vystřídán Antonínem Horváthem, který často vstupuje do hry na fragmenty zápasu, aby přinesl rozhodnutí. Málem se mu podařilo vsítit vítězný gól, když sám před brankářem střílel z otočky, trefil ale opavského gólmana.

Další výraznější gólovou šanci si již domácí nevypracovali, naopak v závěru ještě pět minut před koncem spálili dobrou příležitost útočníci béčka Opavy. „Z výsledku jsem zklamaný. Nedá se čekat na to, že se soupeř porazí sám, pro kvalitní výsledek je toho třeba udělat více. A to jsem u některých našich hráčů postrádal, což budu pro příští kolo řešit minimálně dvěma změnami v sestavě. Měli jsme hru pod kontrolou, dobrých osmdesát procent hry jsme byli na polovině soupeře. Fotbal ale není krasobruslení, nehraje se na krásu, ale na branky,“ vyjádřil se k remízovému zápasu trenér MSK Karel Bečka.

Sestava MSK: Zádrapa – Šenk, Dvořák, Zezula, Dobšíček – Carvalho (52.Kugler), Paděra, Simandl, Hloch (84.Jurčík) – Lapeš (68.Horváth), Kunc.

Další výsledky: Prostějov-Kroměříž 1:1 (0:1), Hlučín-Třebíč 1:0 (1:0), Vyškov-Uničov 1:2 (0:1), HFK Olomouc-Líšeň 1:1 (1:0), Hulín-Orlová 3:1 (2:0), Sigma Olomouc B-Zlín B 2:2 (0:1), Slovácko B-Zábřeh 3:1 (1:1).

Tabulka: 1.SK Sulko Zábřeh – 28 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 27, 3. 1.SK Prostějov – 25, 4. 1.FC Slovácko B – 25, 5.FC Hlučín – 23, 6.SK Uničov – 23, 7. 1.FC Fastav Zlín B – 22, 8.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 22, 9.MFK Vyškov – 21, 10.Horácký FK Třebíč – 20, 11. 1.HFK Olomouc – 16, 12.MSK Břeclav – 14, 13.SK Spartak Hulín – 14, 14.SK Líšeň – 13, 15.SK Slávia Orlová-Lutyně – 13, 16.Slezský FC Opava B – 4.

I v příštím kole budou hrát fotbalisté MSK Břeclav na domácí půdě. Možná nebudou svázáni očekáváním zisku povinných bodů proti celku ze dna tabulky, ale dokáží se vytáhnout na Prostějov, který je aktuálně v Moravskoslezské fotbalové lize třetí. Určitě jim k dobrému výsledku pomůže podpora divácké obce, tak  přijďte fotbalisty MSK při jejich posledním podzimním domácím startu v hojném počtu povzbudit.

Skvělá zpráva! Národní tým do 18 let chystá přípravu na nadcházející MS ve Finsku. Pozvánku …