il.foto google

Hradišťan dokončil nové cd a vystupuje v Břeclavi

Břeclav – Velikonočně laděným koncertem přijede potěšit své příznivce z Břeclavi a okolí cimbálová muzika Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou.

Zítra, to je ve středu 23.dubna vystoupí v břeclavském kině Koruna soubor Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. Je ojedinělým tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice.

Dnes je Hradišťan profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda. V poslední době pracoval na dokončení nového CD, které co nevidět vyjde. Ukázky z něho budete moci slyšet i zítra večer na břeclavském koncertu.

Začátek koncertu je v 19 hodin a vstupné: 260,-Kč

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …