Akce před brankářem MSK Lukášem Prokopem. Foto: Jaroslav Kicl

Hra byla lepší, než výsledek zápasu

SEDLEC – Potřetí v řadě fotbalisté MSK Břeclav v přípravném zápasu s kvalitním soupeřem inkasovali vysokou porážku.

MSK Břeclav – Frýdek-Místek 1:4 (1:2)

Ve středu 12.dubna hostili druholigový MFK Frýdek-Místek a podlehli mu 1:4 po poločasu 1:2. V úvodu se spíše bojovalo, než aby to jiskřilo před brankami. První šanci měli domácí fotbalisté, ale nevyužili ji. Skóre otevřeli hosté ve 22. minutě, když se po rohovém kopu k odraženému míči dostal jejich útočník a z voleje pohotově zavěsil po břevno. Na druhé brance Frýdku-Místku měla podíl obrana MSK, která včas neuklidila míč a nechala hosty z nepřehledné situace v šestnáctce upravit na 0:2.

Krátce nato byl po rychlém protiútoku sražen útočník Břeclavi David Jukl a Pavel Simandl bezpečně překonal z pokutového kopu brankáře MFK. Před odchodem do šaten zachránilo břevno branky Lukáše Prokopa od další pohromy, a tak mohli jít domácí fotbalisté do druhého poločasu s minimální ztrátou jedné branky.

Po všeobecném střídání ve druhém poločasu měl MSK více ze hry, co ale vázlo, bylo proměňování šancí. O tom, že nakonec hosté vyhráli vysoko 4:1, rozhodly dvě chyby v obranných činnostech v posledních deseti minutách zápasu.

„Stále se to opakuje, děláme chyby v obraně a z nich soupeři získávají gólové šance, kterých využívají. Místo rychlého rozehrání akce, uklizení míče do bezpečí, míče ztrácíme a nabízíme soupeři brejky. Pak vypadá konečný výsledek jednoznačně, i když jsme tentokrát nehráli špatně,“ posteskl si po zápasu trenér Milan Valachovič. „Pomalu budeme končit se zkoušením jednotlivých hráčů, je třeba začít konstruovat základní kádr, který musí mít zátěž celých devadesát minut v kuse. Náhradníky a zkoušené hráče necháme odehrát zápas v zimním turnaji MSK v dresu béčka, aby všichni byli v zápasové zátěži,“ uvažuje o dalším postupu přípravě trenér MSK.

Nachází i slova pochvaly pro hru kapitána družstva Pavla Simandla: „Již poněkolikáté byl v přípravě Simandl naším nejlepším hráčem. Udržuje si vysoký výkonnostní standard, dnes patřil k nejlepším na hřišti vůbec.“

MSK BŘECLAV: Prokop – Brunovský, Frátrič, Šenk, Benetka – Lukáš, Paděra, Simandl, Sasín, Jurčík – Jukl.  Střídali: Mrkvica, Hloch, Kučera, Levčík a Olchovskij.