Houslistka Esther Yoo vyprodala Korunu

BŘECLAV – Luděk Kabelka opět dokázal, že umí dostat do Břeclavi umělce světové extratřídy. Ve středu 26. února zahrála v kině Koruna americká houslistka Esther Yoo s komorním orchestrem Czech Virtuosi.

Jak nám sdělil manažer orchestru Miloslav Vávra spolupráce s houslistkou Esther Yoo trvá již pět let. Letos s ní dělají čtyři koncerty a mají společně nastudovaný velmi široký repertoár. V Břeclavi koncert zahájil orchestr předehrou k opeře Idomeneo od Wolfganga Amadea Mozarta a společně s Esther Yoo prezentovali Koncert pro housle a orchestr D dur op. 35 od Petra Iljiče Čajkovského a Symfonii č. 4 B dur op. 60 od Ludwiga van Beethovena.

Devatenáctiletá Esther Yoo je studentkou prestižní belgické školy Hudební kapela královny Alžběty a předtím vystudovala Mezinárodní školu v Bruselu. Přesto, že je ještě velmi mladá, získala již řadu významných ocenění. Stala se nejmladším oceněným účastníkem na soutěži Jeana Sibelia v roce 2010, jako dvanáctiletá zvítězila v kategorii junior na Wieniawského soutěži v roce 2006, v New York Music Competition zvítězila v roce 2010, získala druhou cenu v Mezinárodní houslové soutěži Andrey Postacchiniho a první cenu v Hudební soutěži New Jersey. Vystupovala v nejznámějších sálech světa jako Royal Albert Hall v Londýně, v Carnegie Hall, Juilliard School v New Yorku a dalších.

Komorní orchestr Czech Virtuosi vznikl před dvanácti lety. Má na svém kontě více jak 300 koncertů z toho třetinu v zahraničí. V Břeclavi ho dirigoval Jakub Klecker, šéfdirigent Janáčkovy opery v Brně, jedna z nejvýraznějších osobností mladé generace.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Chameleon Groove

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 13. 04. 2024 / 19 hodin Funk rockový …