Houbaři zapomínají, že auto není výkladní skříň

BŘECLAV (zno) – S houbařskou sezonou roste nejen počet houbařů v lesích, ale i počty odstavených automobilů v jejich okolí. Motorizovaní houbaři by měli mít na paměti dvě zásady: auty nevjíždět do lesů a neparkovat v nich a dále odstavená vozidla by měli před odchodem do lesa řádně zajistit a nenechávat v nich zbytečně cennosti.

Stejně jako v případě odstavování vozidel na parkovištích nebo před koupališti platí okřídlené rčení, že auto není výkladní skříň. Samozřejmě že vůz ponechaný houbařem povětšinou na delší čas bez dozoru u lesa se pro nenechavce všeho druhu může stát zajímavou kořistí. Riziko krádeží věcí z vozidla nebo krádeže automobilu se zvětšuje, pakliže automobil jeho řidič řádně nezajistí (neuzamkne, nechá nedovřená okénka) nebo pokud jsou uvnitř byť uzamčeného vozidla viditelně ponechány cennosti jako mobilní telefony, tablety, notebooky, peněženky či doklady a podobně.
Stejně tak prodražit se však houbařům z řad nedisciplinovaných motoristů může nerespektování dopravních předpisů nebo lesního zákona. Zanechávání vozidel mimo místa k tomu určená nebo vjíždění na lesní cesty či parkování na nich jsou totiž přestupky, za které řidičům hrozí finanční sankce. Obecně totiž platí, že do lesů je vjezd zakázán a výjimka je možná pouze na povolení lesního správce.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …