il.foto:msk.břeclav.cz

Hosté dokázali vytěžit z minima maximum

Městský sportovní klub Břeclav – Sulko Zábřeh 1:2 (0:1)

BŘECLAV (hý) – V sedmém kole Moravskoslezské fotbalové ligy hostili hráči MSK Břeclav vedoucí celek tabulky SK Sulko Zábřeh.

Hosté ukázali, proč se jim bodové konto množí. Dokáží využívat gólových šancí, i když jich není mnoho, jak tomu právě bylo v sobotu v Břeclavi. „V prvním poločasu to byla vyrovnaná partie, nám chybělo více pohybu před šestnáctkou i v pokutovém území, abychom své možnosti proměnili v nějaký ten gól. A pak přijde 42. minuta a hosté ze své první šance skórují,“ popsal průběh prvního poločasu trenér MSK Karel Bečka.

Obdobně vypadala druhá půle, v níž se Zábřeh více zatáhl a spoléhal se spíše na výpadové útoky. Celek MSK se snažil vyrovnat, proto byl posílen útok o Ivana Dvořáka. A ten měl patnáct minut před koncem blízko k vyrovnávacímu gólu. Dostal dobrou přihrávku vzduchem od Igora Tcybrova a z malého vápna hlavičkoval z dobré pozice kousek nad branku. Závěr zápasu tak mohl vypadat zcela jinak. Pár minut před koncem se dostali hosté ke svému druhému úspěchu, stalo se tak po hrubé chybě v obraně MSK. Domácím se branku podařilo vstřelit až v nastaveném čase. Po křídle unikl Lucas Carvalho, přes celou šíři hřiště přetáhl míč na Antonína Horvátha, ten ho dal pod sebe a Ondřej Paděra z hranice šestnáctky prostřelil všechno, co stálo mezi ním a sítí zábřežské branky. „Proti vedoucímu celku soutěže jsme herně nezklamali, jen výsledek není podle mých představ. Soutěž chceme hrát, dokážeme být vyrovnaní i s jejími předními mužstvy, neinkasujeme žádné ostudné brankové příděly. V příštím kole uvidíme, s jakou sestavou proti nám nastoupí béčko Zlína,“ vyjadřil se k celkovému průběhu Moravskoslezské fotbalové ligy i k nejbližšímu zápasu trenér Bečka.

MSK: Prokop – Dobšíček, Šenk, Dvořák, Hloch – Carvalho, Simandl, Paděra, Kunc (79. Jurčík) – Lapeš (57. Horváth), Kugler (69. Tcybrov).

Další výsledky: Prostějov – Orlová 1:0 (0:0), Vyškov – Slovácko B 4:1 (2:1), HFK Olomouc – Sigma Olomouc B 0:3 (0:2), Hlučín – Hulín 1:0 (0:0), Uničov – Opava B 2:0 (0:0), Třebíč – Líšeň 4:3 (1:2), Kroměříž – Zlín B odloženo.

V dalším kole budou hrát fotbalisté MSK Břeclav v neděli 28. září ve Zlíně, který má již dva odložené zápasy a přesto se drží uprostřed tabulky. Pak přijde série zápasů s mužstvy dolní poloviny tabulky s reálnou šancí MSK navýšit dosavadní bodový zisk.