Po vítězném utkání.

Hokejoví dorostenci porazili na svém ledě favorita soutěže ze Salzburgu

Břeclav – Jak se o víkendu vedlo mladým břeclavským hokejistům? Přípravky 2006 hráli svazový turnaj. Mladší a starší žáci hráli ve Vsetíně a doma se Zlínem. A mladší dorostenci porazili Red Bull Salzburg

3. třídy

HC Lvi Břeclav – HC Kometa Group ,,A,, 6:8
HC Lvi Břeclav – HCM Warrior Brno 20:4

Komentář trenéra Bc. Jakuba Klimoviče k zápasům:,,V sobotu se uskutečnil první svazový turnaj přípravek 2006 v Břeclavi. Do turnaje jsme šli s odhodláním v sestavě tří trojek a dvou brankařů. V prvním utkání jsme nastoupili proti „A“ týmu Komety. Utkání bylo velmi vyrovnané. Do půlky zápasu jsme chvíli vedli a chvíli byl stav vyrovnaný. Naše hra byla poněkud zbrklá a kostrbatá, jako bychom měli ze soupeře přehnaný respekt. V rozhodujících momentech jsme často udělali chybu, nebo špatně vyřešili brankovou situaci, čehož soupeř využil a podařilo se mu odskočit až na rozdíl tří branek. I když jsme bojovali až do konce, tak se výsledek utkání podařil pouze korigovat a Kometě jsme podlehli o 2 branky.

Ve druhém turnajovém utkání jsme měli nastoupit proti Warrioru „A“, ale jak bylo vidět, tak soupeř proti nám nepostavil to nejlepší, co měl k dispozici. Od samého počátku utkání jsme jasně diktovali tempo, rychle se dostali do vedení, které jsme po celé utkání navyšovali. Ačkoliv z vysokého vedení místy naše hra postrádala potřebnou zodpovědnost a hráči si chtěli především vstřelit branku, tak jsme soupeři umožnili pouze
korigovat výsledek čestnými úspěchy. V utkání jsme jasně po všech stránkách dominovali a zaslouženě vysoko zvítězili. Utkání posloužilo lvíčatům ke povzbuzení herního sebevědomí, které si doufám udržíme i pro další turnaje.”

Mladší žáci

VHK Vsetín : HC Lvi Břeclav 9:7
HC Lvi Břeclav : HC PSG Zlín 9:9 ( 2:1, 3:4, 4:4)

Mladší žáky čekal v prodlouženém víkendu výjezd do Vsetína a pondělní domácí utkání proti Zlínu. Prodloužený víkend se nakonec příliš výsledkově nevyvedl.
Na vsetínském Lapači proti nám nastoupil soupeř téměř kompletně sestavený z hráčů ročníku narození 2003. Naši mladší žáci měli pouze čtyři hráče v tomto věku. Ač v průměru mladší, tak na ledě kluci chtěli odčinit krutou porážku z prvního domácího zápasu. Do utkání jsme vkročili celkem dobře a místy jsme byli i lepším týmem. Potom jsme ale přestali hrát dobrou hru a úroveň šla dolů. Sledovali jsme brankovou přetahovanou. V posledním dějství navíc utkání ovlivnil rozhodčí, který do hry zasahoval různými tresty na obě strany a svými rozhodnutími hru rozkouskoval. Naši hráči pak již nebyli schopni nic kloudného předvést a domácím těsně podlehli.
V pondělí jsme nastoupili proti Zlínu, který byl poskládán jen z hráčů ročníku 2004. Utkání mělo velmi rozdílné jednotlivé části hry. První třetina byla přehlídkou poctivého bránění. Puk jsme měli více na hokejkách my, ale do vyložených šancí nás soupeř moc nepouštěl. Zlínští se snažili hrozit zejména z rychlých protiútoků, ale většinu těchto akcí naši obránci úspěšně vytlačovali do rohů kluziště. Začátek druhé třetiny se nesl v podobném duchu. Pak ovšem mezi 24. a 30 minutou propuklo brankové šílenství. V těchto 6-ti minutách hry padlo všech 7 branek druhé třetiny. Chyba v obraně stíhala jedna druhou a bylo jedno zda na naší, či zlínské straně. Ve třetí části se nám opět povedlo soupeři utéct na dvoubrankový náskok a to jako by pro naše hráče znamenalo, že se nemusí dále snažit. V 59. minutě pak přišlo nepříjemné zatmění našich, když dovolili soupeři během 13 vteřin srovnat zápas.

Hodnocení trenéra Filipa Hrbatého: ,,Na tréninku jsme se začali hodně věnovat střelbě, ale asi to není to, co nás trápí nejvíc. Šancí si vždy vytvoříme dost a i gólů vstřelíme dost. Jen nás zatím trápí obrana, dostáváme moc branek. U některých hráčů mi chybí důraz a nasazení. Na tom budeme muset taky zapracovat, snad se nám to do dalších utkání podaří zlepšit.”

Starší žáci

VHK Vsetín : HC Lvi Břeclav 2:10
HC Lvi Břeclav : HC PSG Zlín 7:7 ( 1:2, 2:2, 4:3)

St. žáci ve Vsetíně v sobotním utkání navázali na vysoké vítězství z domácího stadionu. Místy v utkání soupeře nepouštěli z obranného pásma po dobu minuty a více. V utkání jsme předvedli několik velmi pohledných kombinačních akcí a ani v obranné činnosti jsme po celý zápas moc nezaváhali. Vzájemná konfrontace tak skončila jednoznačným vítězstvím břeclavských lvů.
V pondělí proti Zlínu již naše obranná činnost nebyla zdaleka tak dobrá. V průběhu zápasu se objevilo několik okének, kterých zlínští využívali k rychlým protiútokům a přečíslení naší obrany. Hosté se dostali i do několika situací, kdy upalovali úplně sami na našeho brankáře. První třetinu vyhráli nakonec hosté jednobrankovým rozdílem. Od druhé části se začala zlepšovat naše hra v útočné třetině. Kluci párkrát zavřeli soupeře a i branky to přineslo. Třetí třetina, byla co se týče přelévání skóre velmi zajímavá. Trenéři určitě nebyli moc spokojeni s obranou ani jednoho týmu, ale přítomní diváci se museli královsky bavit. V této části hry jsme se dostali poprvé v zápase do vedení. Zlín sice vedl zpočátku o dvě branky, ale naši vyrovnali a dostali se i do jednobrankového vedení. Vzápětí přišlo vyrovnání a během další minuty obrat skóre a opětovné vedení Zlína. V poslední minutě naši při power play srovnali. Zápas určitě nenudil.

Mladší dorost U-16

HC Lvi Břeclav : EC Red Bull Salzburg 4:2 ( 1:1, 1:0, 2:1)

Dorostenci v neděli přivítali na svém ledě favorita soutěže. Hokejové naděje týmu Red Bull Salzburg. Tým, který letos v soutěži ještě neprohrál a měl na svém kontě pouhé dvě remízy a 9 vítězství. První třetina se nesla v bojovném duchu. Naši se snažili poctivě bránit a pokoušeli se překvapit soupeře rychlými protiútoky. Bohužel se v naší hře objevilo několik okének, které naštěstí zůstaly nepotrestány. Ve velké formě se totiž tuto neděli na ledě představil brankář domácích Filip Král. Od druhé části se naše hra ještě zlepšila. Hosté jako by zůstali opařeni. Snad očekávali opět jednoznačnou výhru jako v domácím utkání. Břeclavští se ovšem předvedli. Obětavost, bojovnost byla jednoznačně na naší straně. Najednou se hráči Salzburgu dostali do situace, na kterou nejsou zvyklí. Prohrávali a neměli na ledě kousek klidného a volného prostoru, aby mohli hrát svůj nátlakový hokej. Lvi nakonec dokázali svou zarputilostí dovést utkání do vítězného konce. Celý tým zaslouží za svůj obětavý výkon absolutorium. V nedělním odpoledni však nade všemi vyčníval výkon Filipa Krále, který odchytal jedno ze svých nejlepších utkání v dresu břeclavských Lvů.

O následujícím víkendu se naše hokejová mládež představí na kluzištích soupeřů.

– jana Vališová –

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …