Hokejové turnaje o vánočních prázdninách nabídnou krásnou podívanou

Milan Zoubek

 Jak je již zvykem v období mezi Štědrým dnem a Novým rokem v ICE BORS Aréně v Břeclavi, budou na ledové ploše probíhat líté boje v turnajích o „Pohár města Břeclavi“ a o „Pohár starosty města Břeclavi„. Hokejový klub HC Lvi Břeclav z.s. ve spolupráci s městem Břeclav, TEREZOU Břeclav a za vydatné pomoci mnohých dalších sponzorů pořádá klání pro hokejisty a hokejistky v kategoriích prvních až čtvrtých tříd a ml. žáků. Chtěli bychom Vám v krátkosti představit program turnajů a pozvat Vás tímto na zimní stadion.

Úterý 26.12. Turnaj o „Pohár města Břeclavi“ pro kategorii 1. a 2. tříd. 

Hokejové souboje budou rozděleny do dvou skupin, v nichž se utkají prvňáci a druháci zvlášť. V tento den se tak uskuteční turnaje hned dva.  Mnozí ze zúčastněných jsou na bruslích třeba jenom rok a tak bude zajímavé sledovat, jak si tito malí sportovci ve svém klání povedou. Turnaj bude zahájen v 9:00, hrát se bude na dvou hřištích na ledové ploše v počtu hráčů 4 na 4 na 3 x 10 minut. Mimo domácích Lvíčat do Břeclavi, týmy Dukly Jihlava a tradiční host ze Slovenska HK 91 Senica. Po dvou úvodních dvojzápasech bude zhruba od 10:30 celý turnaj slavnostně zahájen. Boje budou vrcholit utkáními o konečné umístění cca od 14:30 po nichž zhruba v 16:00 bude vyhlášení vítězů a slavnostní zakončení celého turnaje.

Středa 27.12. Turnaj o „Pohár starosty města Břeclavi“ kategorie 3. tříd

 Také v kategorii třetích tříd se bude hrát na dvou minihokejových hřištích. V turnaji budou dvě skupiny po čtyřech účastnících. Lvíčata postaví do turnaje dva své výběry. Svůj start potvrdil také již pravidelný účastník našich turnajů ostravský tým HC RT Torax Poruba, a po delší odmlce přivítáme v Břeclavi i pražský celek, tentokrát Slavii Praha. Dále se představí HCM Warrior Brno, HC Dukla Jihlava, HK Ružinov a Horácká Slavia Třebíč. Třeťáci již patří mezi lepší bruslaře a tak na ledové ploše budou hrát pouze v systému 3 na 3 hráče. O pěkné akce tak určitě nebude nouze. Začátek turnaje je naplánován na 8:00, kdy se představí oba domácí celky. Slavnostní zahájení s nástupem všech týmů proběhne zhruba od 10:00. Závěrečné boje o konečné umístění se odehrají od 14:00 a zakončení celého turnaje bude kolem 16:30.

Pátek 29.12. Turnaj o „Pohár města Břeclavi“ kategorie 4. tříd

Malí čtvrťáci, od prosince hrají hokej již na velkém hřišti. Tento turnaj tak bude jejich první pořádnou prověrkou, jak zvládají přechod od minihokeje. I v tomto turnaji Lvíčata budou hájit břeclavské barvy ve dvou týmech. Hrát se bude na 2 x 20 minut. Přijedou dva slovenské týmy, a to HK 91 Senica a ŠHK Bratislava, plus mládež z extraligové Olomouce. Všechny týmy se postupně utkají mezi sebou a ze závěrečné tabulky pak vyplyne výsledné pořadí. Turnaj má naplánován začátek na 8:00 konec by měl být okolo 19:00. Slavnostní zahájení proběhne po prvních dvou utkáních zhruba v 10:00.

Sobota 30.12. Turnaj o „Pohár města Břeclavi“ kategorie ml. žáků

Tento turnaj bude mít celkem čtyři týmy. Hrát se bude stejným systémem, jako u předchozí kategorie. Jedná se o turnaj hráčů ročníku narození 2007 a mladší, kteří hrají soutěž ml. žáků první sezonou. Soupeři našich Lvíčat budou celky HCM Warrior Brno, Orlíci ze Znojma a HC Spartak Uh. Brod. Turnaj bude zahájen prvním utkáním v 8.00, Slavnostní zahájení opět kolem 10:00 a slavnostní ukončení s vyhlášením výsledků okolo 15:00.

Uvedené časy jsou kromě začátků orientační a mohou se posouvat vzhledem k rychlosti průběhu turnajů.

Na všechny turnaje zveme nejenom hokejové příznivce, ale všechny, kdo mají rádi mládežnický sport vůbec. Turnaje nejmenších hokejistů, jsou tím nejhezčím, co se dá nabídnout. Radost z každé branky a povedené akce je u malých dětí obrovská.  Bližší podrobnosti o jednotlivých turnajích a online průběh vybraných zápasů zjistíte na našem webu hclvibreclav.cz v části děti a mládež a také na FB profilu Břeclavský hokej.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …