Hokejová příprava břeclavských Lvů – střídavě oblačno

V Trnavě krok udrželi dvě třetiny

HK Gladiators Trnava – HC LVI Břeclav 8:4 (1:1, 2:2, 5:1)

TRNAVA (hcb) – Utkání s prvoligovým soupeřem nebylo zdaleka tak jednoznačné, jak by napovídal výsledek. S domácími Gladiátory prohrával břeclavský tým na konci druhé třetiny už 1:3, do druhé sirény ale dvěma slepenými brankami stav srovnal. Až ve třetí třetině, kdy se do hry dostaly všechny lajny včetně náhradního brankáře Foukala, Břeclavané propadli a dostali pět branek, z toho dvě v posledních devadesáti vteřinách utkání.

Branky: 6. Baran (Lisoň), 25. Kudlej (Čunderlík, Barilla), 37. Kubín (Macháč, Achs), 43. Šišmič (Hronec), 51. Čunderlík (Kudlej, Bachratý), 55. Lisoň (Bachratý, Baran), 59. Čunderlík (Bachratý, Kudlej), 60. Šišmič (Baran, Lisoň) – 8. Kovačič (t.s.), 38. Čápek (Tobola), 38. Kacetl (Procházka, Červenka), 50. Červenka (Procházka).

Na Lapači ve Vsetíně rozhodly nájezdy

VHK Vsetín – HC LVI Břeclav 4:3sn (3:0, 0:2, 0:1 – 1:0)

VSETÍN (hcb) – V dalším přípravném utkání podlehli břeclavští hokejisté až po samostatných nájezdech. Břeclavští přijeli na zápas až na poslední chvíli a podle toho vypadal i úvod zápasu. Valaši první třetinu ovládli třemi slepenými brankami. Využili dvojnásobnou přesilovku a další trefu přidali ve vlastním oslabení. Ve druhé třetině ale Lvi snížili díky dorážce Medřického a přesilovkové trefě Pappa. Lvi nakonec v nervózní třetí třetině plné vyloučení dokázali díky gólu Beneše vyrovnat na 3:3, a tento stav vydržel až do konce normální hrací doby. Rozhodnout o vítězi tak musely až samostatné nájezdy, v nichž si na vsetínského brankáře nepřišel ani jeden ze tří střelců Břeclavi. Ambruzova nájezdová trefa tak stačila k vítězství Vsetína 4:3.

Branky a nahrávky: 16. Kubo (Mikšovský, Haloda), 17. Ambruz (Vaněk, Zúbek), 20. Zúbek (Vaněk), 65. rozh. nájezd Ambruz – 23. Medřický (Tobola), 39. Papp (Miklík, Zháňal), 50. Beneš (Tobola).

Ve Žďáru už nájezdy zvládli

SKLH Žďár nad Sázavou – HC LVI Břeclav 3:4 sn (0:1, 3:1, 0:1 – 0:1)

ŽĎÁR N./S. (hcb) – Druhé přípravné utkání ve dvou dnech a druhá remíza 3:3 po šedesáti minutách. Břeclavané vedli na začátku druhé třetině po brankách Nováčka a Pappa už 2:0, o slibný náskok ale ještě do druhé sirény přišli. Domácí skóre otočili a hostům se podařilo vyrovnat až necelých devět vteřin před koncem, když ve vlastním oslabení odvolali brankáře a v mele před brankovištěm se prosadil obránce Nekoranec. O vítězi zápasu musely , stejně jako ve Vsetíně, rozhodnout samostatné nájezdy a tentokrát se radovali Lvi. Šurý vychytal všechny tři hráče domácích, povedené zakončení Beneše tak znamenalo druhé vítězství Lvů v přípravě.

Branky a nahrávky: 28. Říha (Hron, Plachý), 35. Říha (Kotlík, Vítek D.), 35. Hron (Plachý, Zídek) – 15. Nováček (Čapek, Beneš), 25. Papp (Zháňal), 60. Nekoranec (Průdek, Beneš), 65. rozhodující nájezd Beneš.