Hokejová lvíčata? Sřídavě oblačno.

Břeclav – Jak si vedla o víkendu břeclavská hokejová lvíčata? Zde je krátký souhrn výsledků:

3.Třídy

Pořadatelem druhého soutěžního turnaje byla Kometa Brno a turnaj se hrál na Hokejových halách v Brně.

HC Lvi Břeclav – €“ HC Kometa Group B 10:15

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti družstvu Komety Brno B, kterým jsme chtěli oplatit těsnou porážku z minulého turnaje. Do turnaje jsme vstupovali v počtu 8 hráčů, tedy jsme dle pravidel nemohli postavit 3 kompletní trojky. V prvním utkání jsme se rychle ujali vedení a půl zápasu kontrolovali hru. V druhé půli se však utkání strhlo v divokou přestřelku. Hráčům Komety vyšlo na co sáhli a vše končilo buhužel v naší síti. To na nás uvalilo psychickou deku a už jsme se nebyli schopni střelecky dotáhnout. Co bylo s podivem, tak utkání se hrála s černými puky, což odporuje pravidlům a při zakončení nám to často dělalo problém, protože se připravujeme s puky odlehčenými. První utkání jsme tak v přestřelce prohráli 15:10.

HC Lvi Břeclav – €“ HC Kometa Group A 5:7

Do druhého utkání s Kometou A jsme upozornili naše hráče na důslednější obranou hru a začalo se nám i více dařit. Sice jsme brzy prohrávali, ale hra byla stále vyrovnaná. V druhé půli utkání se nám konečně podařilo zúročit brankové příležitosti a vyrovnat pár minut před koncem na 5:5. Následoval náš tlak a dvě obrovské gólové šance, které však zůstaly nevyužity, a tak nás trestal soupeř. Minutu před koncem nejdříve důrazem před naší branou dala Kometa vítězný gól a nakonec ještě jeden šťastný a zvítězila 7:5. Utkání však bylo herně na kvalitní úrovni a bohužel nás zradila koncovka, na které budeme muset v tréninku zapracovat. Na obou stranách podali kvalitní výkon i brankaři.

EUROMINILIGA kategorie U10

HC Lvi Břeclav – €“ HO Hamíkovo 2:17

Pouze ze šesti hráči do pole a brankářem vyrazil ročník 2005 doplněný o mladší hráče a hráčku v sobotu do Vídně. Malý stadion téměř v centru Vídně nás příjemně překvapil svou vnitřní teplotou. Družstvo však vstoupilo do utkání velmi vlažně a proti silnějšímu soupeři to bylo znát. Ve druhé minutě první třetiny jsme ještě korigovali na 1:2, poté však již otěže zápasu převzali hráči Slovenska. Našemu družstvu uskakovali kotouče a také kombinace se nedařila. Do třetí třetiny jsme vstupovali za skóre 2:11. V této fázi zápasu břeclavští zabrali a více vyrovnali hru, soupeř však ještě nějaké branky přidal a tak výsledek zápasu skončil pro lvy nelichotivě 2:17.

HC Lvi Břeclav – HC Petržalka 5:4

Aktivitu z poslední třetiny předchozího zápasu si však tým přenesl do dalšího utkání. Také trenér vyzval hráče k většímu důrazu a rychlejšímu bruslení. S vyrovnanějším soupeřem to byl velmi pěkný a napínavý zápas. Hrálo se o každý kousek ledu. Na konci první třetiny Petržalka srovnávala na 2:2. Od té doby se jí již srovnat nepodařilo a břeclavští měli po zbytek zápasu k vítězství blíže. V poslední minutě utkání lvi padali do střel, aby ubránili těsné vítězství 5:4 a mohli si tak zaskákat a slavit s pokřikem ,,kdo neskáče není lev“€œ.

Mladší žáci

HC Lvi Břeclav : HC Bobři Val. Meziříčí 2:6 ( 0:3, 1:2, 1:1)

V neděli v čase před obědovém přivítala v dalším utkání naše lvíčata bobry z Valašského Meziříčí. Po dvou brankově velmi bohatých zápasech z minulého víkendu nás čekal soupeř s kvalitnější obrannou činností. Od začátku zápasu bylo vidět, že tentokrát se opravdu nebude hrát na jednu branku, ale mladší žáci budou muset o body v tomto utkání tvrdě bojovat. Tempo utkání bylo také o poznání větší, než oba zápasy z minulého víkendu. Bohužel našim střelcům po střeleckých hodech vyschnul prach a naše rány zejména v první třetině míjeli branku soupeře. Mladí bobři byli daleko přesnější zejména co se týče finálních přihrávek a klidnější co se týče zakončení. Ačkoliv obraz hry tomu neodpovídal po první třetině svítil na ukazateli nelichotivý stav 0:3. Start do druhé třetiny jsme měli raketový a hned z první vážnější šance se nám povedlo skórovat. Bohužel do tří minut poté protivník skóroval dvakrát. Až do konce druhé třetiny oba brankáři postavili ve svých svatyních zeď. Nástup do poslední části byl z naší strany opět skvělý po 22 vteřinách jsme se radovali. Do pěti minut to ale opět bylo o 4 branky v prospěch soupeře. Posledních 15 minut zápasu jsme na ledě byli lepší, ale obrana soupeře v čele s výborným brankářem soupeře nám již nedovolili skóre ani korigovat.

Starší žáci

HC Lvi Břeclav : HC Bobři Val. Meziříčí 6:3 ( 2:0, 3:2, 1:1)

V nedělním brzkém odpoledni se také starší žáci utkali s valašskými bobry. Tady nás čekal boj o zvednutí sebevědomí, neboť prozatím se našim příliš nedařilo a naopak hosté okupují horní patra tabulky. Do desáté minuty první třetiny se oba týmy rozkoukávali a do vyložených šancí se nedostávali. Pak přišla krátce po sobě dvě vyloučení. Naše oslabení jsme relativně v pohodě přežili. Nabídnutou výhodu přesilové hry jsme naopak po pěkné kombinaci dokázali přetavit ve vedoucí gól. Opařený soupeř po minutě inkasoval podruhé. Nahozený puk od modré čáry, přes několik clonících hráčů, zapadl přesně k tyči branky hostujícího týmu a bylo to 2:0 pro nás. Nástup do druhé části byl skvělý. Po 40 vteřinách se nám rychlým přechodem přes střední pásmo povedlo vysunout jednoho z útočníků do brejkové situace, kterou chladnokrevně proměnil. Následovala pasáž vyrovnaná když ani jeden z týmů si nedokázal vytvářet trvalejší převahu. V této části hry se paradoxně ujali dvě nenápadné střely soupeře, které si skulinami našli cestu do naší sítě. Do dvou minut jsme opět zvýšili na dvoubrankový rozdíl a stávali jsme se lepším týmem. Minutu a půl před koncem druhé třetiny po delším závaru v naší útočné třetině se ujala tečovaná střela a bylo to opět o tři branky pro nás. Třetí třetina byla plná osobních soubojů. Naši se soustředili na obrannou činnost a snažili se držet puk na svých hokejkách. Po necelých čtyřech minutách se povedlo náš náskok ještě navýšit. Bobři sice deset minut před koncem vstřelili po dorážce ještě jednu branku, ale do konce zápasu jsme je již do žádných větších akcí nepustili a výhru bezpečně pohlídali.

Program domácích zápasů na příští týden: V sobotu 25. 10. hostí od 13:00 hod. mladší dorostenci U16 – Viennu Tigers