Hokejisté obě domácí víkendová utkání prohráli

Ve včerejším utkání ani obrovská střelecká převaha Lvům proti Technice nestačila. Prohráli 1:2

Odplata za výprask z prvního vzájemného utkání se nekonala. Břeclavští hokejisté vstoupili do zápasu s vysokoškoláky velmi špatně a už v 8. minutě prohrávali 0:2. Hosté byli rázem na koni a mohli přidat třetí gól z trestného střílení. To ale neproměnili. Od druhé třetiny spoléhala Technika jen na protiútoky a Lvi byli ti, kteří ze všech stran zkoušeli překonat nejlepšího gólmana soutěže. Novák ale držel Lvy na uzdě až do 54. minuty, kdy jej překonal Průdek. Zbytek zápasu visela vyrovnávací branka na vlásku, hosté už své hubené vedení nakonec i s porcí štěstí ubránili. Po výhře 2:1 u Dyje navlékla Technika na svou šňůru vítězství už sedmý korálek a poskočila na druhou příčku. Lvi naopak klesli na šesté místo. Teď Břeclavany čeká pět dní bez zápasu a v sobotu odpoledne jedou na led poslední Karviné.

Již od úvodního vhazování nechtěla Technika na nic čekat a vstoupila do utkání aktivní hrou. Ve druhé minutě byl vyloučený hostující Buhaj, čehož Brňané rychle využili. Svou nekompromisní střelou od modré se prosadil hostující obránce Štindl. Lvi se nenechali zastrašit úvodní brankou a začali se dostávat do souvislého tlaku, který vyústil v několik šancí. Nicméně pro domácí přišla další nečekaná rána, v 7. minutě využil Bustin zaváhání v rozehrávce břeclavského gólmana Klimeše a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Klimeš totiž namazal kotouč přímo na hokejku překvapeného soupeře, a i když kotouč v poslední chvíli odrazila hokejka břeclavského obránce pryč z klece, brankový sudí rozsvítil světlo a hlavní rozhodčí branku po další konzultaci uznal. Druhá půle úvodní části byla poznamenána řadou faulů. Při úniku byl unikající Heža seknutý Miklíkem a následovalo trestné střílení. Brněnský forvard chtěl překvapit domácího strážce svatyně střelou mezi betony, ten je však stihl včas zaklapnout a držel tak nadále naděje svého týmu na kontaktní gól. Ten mohl padnout v následujících minutách, když měli břeclavští hráči k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ani v té se jim ale nepodařilo snížit a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Techniku.

Stejná cifra svítila na světelné tabuli po celou dobu druhé třetiny, nezměnil to ani prakticky přetrvávající tlak Břeclavi, ani další únik brněnského Heži, který se hnal na Klimeše po chybě Lvů při střídání. Minutu před koncem se ještě řítil za zvýšením vedenní Sov hostující Jurča, nejlepší střelec Techniky však tentokrát do černého nemířil.

V závěrečné dvacetiminutovce musel hned ze začátku vystřihnout parádní zákrok lapačkou domácí gólman Klimeš, který zneškodnil šanci Zábranského. Ve 47. minutě se konečně podařilo dostat Břeclavi puk za Nováka, bylo to bohužel pro domácí až po odpískání a na gólovou radost si museli ještě sedm minut počkat. To se po nahrávce od Beneše zpoza branky dostal do zakončení Roman Průdek, konečně rozjásal více než tři stovky diváků a připravil brněnského gólmana o čisté konto. Zbytek zápasu byl ve znamení obrovského tlaku domácích Lvů, kterým ale nepomohla ani přesilovka, ani závěrečná hra bez brankáře. Brňané si tak z břeclavského ledu odvážejí všechny tři body za hubenou výhru 2:1.

Autor: Dominik Turan, Martin Daneš

Radek Haman (asistent trenéra Břeclavi): „Odehráli jsme nejhorší první třetinu této sezony. Byla fakt hrůzostrašná. Pak jsme předvedli ve zbylých dvou třetinách fantastický výkon, ale sport spravedlivý není. Bod jsme si zasloužili. Ceníme si hlavně toho, že to manšaft nevzdal a dokázal se po špatné dvacetiminutovce zvednout a dohrát zápas na doraz. Na to musíme v Karviné navázat. Ve druhé třetině jsme protočili útoky, veškeré puky tlačili do brankoviště. Těch šancí tam byla hromada. Kolikrát i prázdná branka. Na té koncovce jsme prostě shořeli. I z té přemíry útočné snahy nám pak dvakrát hosté ujeli do brejku, ale Lukáš Klimeš je vychytal, stejně jako trestné střílení, které bylo klíčové, a napravil tak svou vinu na druhém gólu. Holt jsme potřebovali útočit, čas ubíhal, nebylo na co čekat. “

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Ještě bych chtěl dodat k zápasu, že je snad možné jen v Břeclavi, aby se přímo před mistrovským utkáním konalo veřejné bruslení. Už dříve jsem žádal, aby alespoň dvě hodiny, lépe dvě a půl hodiny, před zápasem veřejňáky nebyly a led se stihl spravit. Dnes byly v ledu byly tak velké rýhy, že to bylo občas na zlomení nohy. Nemluvě o tom, jak potom puk přeskakuje hokejky. Po zápase mě na to upozornil i realizační tým soupeře, že led v tak špatném stavu dlouho neviděli.“

HC LVI BŘECLAV – VSK TECHNIKA BRNO 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Průdek (Beneš) – 3. Štindl (Zábranský), 8. Bustin; Vyloučení: 4:7 Využití: 0:1; Rozhodčí: Volf – Blaha, Švarc; Diváci: 330; Poměr střel: 42:25

HC LVI Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík, Beneš (A), Fejt, Novák (A), Sedlák – Zháňal (C), Nováček, Průdek, Červenka, Tobola, Kučera, Buhaj, Kubáč, Bolfík, Papp

VSK Technika Brno: Novák – Klimeš (C), Štindl, Havíř, L. Odehnal, Koukal – Brzobohatý, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Zábranský, Heža, Benýšek, V. Odehnal, Bustin, Látal

Další výsledky 18. kola: Hodonín – Poruba 4:5; Přerov – ValMez 5:1; Frýdek – Karviná 6:5; Opava – Vsetín 4:2; Nový Jičín – volno

Vsetín zvrátil utkání v Břeclavi během devíti minut druhé třetiny a oplatil Lvům porážku

Přestože měli břeclavští Lvi ideální vstup do zápasu a po třech minutách vedli 2:0, nadějné vedení si jim podařilo ve druhé třetině zcela prohospodařit. Jejich slabou desetiminutovku potrestali Valaši čtyřmi slepenými brankami a rázem byli na koni. Břeclavanům se sice podařilo dostat se ještě do druhé sirény na dostřel, ovšem jejich útočný tlak k ničemu nevedl. Snahu o vyrovnání pak utnuli hosté v 55. minutě svou pátou brankou.

Vsetín sice dorazil do Břeclavi s dostatečným předstihem, ale hosté jako by byli úvodu zápasu ještě v autobuse. Přesně po sto sekundách rozjásal největší letošní návštěvu na břeclavském zimáku Roman Průdek, který uklidil k tyči kotouč, který vsetínský brankář Hromada vyrazil jen před sebe po střele Buhaje. Za další minutu už domácí slavili znovu. Kristian Kučera přenechal na hranici brankoviště zadovkou puk na volného Martina Červenku, který zakončoval do odkryté brány. Vsetín se do hry dostal dvěma přesilovkami, které ovšem nevyužil. Také domácí Lvi dostali možnost dvojnásobné přesilovky, ale Hromada, který si den předtím připsal první extraligový start za Zlín, vyrážel střely Miklíka od modré jako na běžícím páse. Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Pauza ale pomohla spíše hostům. Už ve 22. minutě se dostali Valaši na dostřel, když překonal Klimeše ruský obránce Grebenjuk. Lídr druhé ligy poté ukázal, že i bez několika opor může být nebezpečný. Štrbám, Kolařík a Hrazdíra dokázali během necelé minuty a půl vstřelit po chybách v obraně Břeclavi tři slepené branky a zcela otočili vývoj zápasu. Nepomohl ani time out domácí střídačky, Klimeše navíc nahradil v brance Lvů Šurý. Ten pak chytal šance žlutozelených s jistotou a sledoval, jak se domácí opět dostali na dostřel, když překonal Hromadu Ondřej Kubáč.

Lvům také patřilo prvních deset minut závěrečného dějství, ale střelecky už se nedokázali prosadit, i když k vyrovnání bylo několikrát hodně blízko. Útočná snaha domácích se nevyplatila v 55. minutě, kdy ujel Hrazdíra se Slováčkem a první jmenovaný po kombinaci na jeden dotek propálil Šurého a stanovil konečné skóre na 3:5 pro svůj celek.

Autor: Martin Daneš

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Úvod jsme měli výborný, v první třetině nám to šlo, ale začátek druhé třetiny byl hrozný. Obránci tam dělali školácké chyby, v jednu chvíli jsme byli v útoku a za chvíli byli dva hráči soupeře sami před brankářem. Pak jsme začali blbnout a jen během necelých deseti minut jsme ztratili zápas. Pak tady dřeme, bojujeme, ale na takto vyspělého soupeře to už nestačí. To už chce mít hokejový cit, jak nám to předvedli hosté při páté brance. Ne nadarmo je Vsetín první. Navíc nám půl zápasu citelně chyběl obránce Dittrich, který si zlomil nůž na brusli, a v závěru dostal osobní trest i Beneš.“

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Bylo to jako přes kopírák. Stejně jako minule jsme tu měli špatný vstup do utkání, domácí napadali ve dvou ve třech, to nám nevyhovovalo. Nepokryli jsme hráče před brankou a z toho inkasovali. Kolem desáté minuty se nám však podařilo hru srovnat a první vstřelená branka na začátku druhé třetiny nás nakopla. Tým se konečně nastartoval, v té druhé třetině jsme byli ve všech oblastech lepším týmem, měli víc ze hry. Jen škoda, že jsme si nechali dát třetí branku, tím jsme si vývoj utkání celkem zkomplikovali.Tým jsme upozornili, že na nás Břeclav zase vletí a přesně tak to bylo. Naštěstí jsme to přežili a v závěru zpečetili naši výhru. Oplatili jsme Břeclavi porážku z prvního vzájemného zápasu.“

HC LVI Břeclav – VHK Vsetín 3:5 (2:0, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Průdek (Buhaj, Zháňal), 3. Červenka (Kučera, Tobola), 33. Kubáč (Nováček) – 22. Grebenjuk (Haloda), 29. Štrbík (Daněk), 30. Kolařík (Zúbek, Haloda), 31. Hrazdíra (Kolařík, Slováček), 55. Hrazdíra (Slováček, Kolařík)

Vyloučení: 6:7, navíc Beneš – Tichý OT 10 minut Využití: 0:1; Rozhodčí: Dědek – Musil, Maťašovský; Diváci: 340;  Poměr střel: 31:36

HC LVI Břeclav: Klimeš (od 31. Šurý) – Miklík, Směřička, Sedlák, Dittrich, Novák (A), Fejt, Höss – Nováček, Zháňal (C), Beneš (A), Kučera, Tobola, Červenka, Buhaj, Průdek, Papp, Kubáč

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Grebenjuk, Štědrý – Vaněk (C), Zúbek, Slováček, Hrazdira, Kolařík (A), Štrbík, Daněk, Kývala, Vítek, Podešva, Uchin

Další zápasy 17. kola: ; Nový Jičín – Hodonín 4:3; Technika – Frýdek 10:4; Porucha – Přerov 3:4p; ValMez – Opava 2:3; Karviná – volno

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …