Hokej muži v 2. kole – Spartak Velká Bíteš : HC Lvi Břeclav 12 : 4 (3:1, 6:3, 3:0)

Hokej muži v 2. kole – Spartak Velká Bíteš : HC Lvi Břeclav  12 : 4  (3:1, 6:3, 3:0)

Hrbatý Filip

V sobotu 22.9 břeclavští lvi pod vedením D. Bartala odehráli své první mistrovské venkovní utkání ve Velké Bíteši.

V první třetině bylo vidět že břeclavští nevstoupili do utkání zrovna nejlépe a domácí šli brzy do vedení. Ani z tohoto gólu se hosté nepoučili a domácí šli hned v dalším střídání do dvougólového náskoku. Poté se v přesilové hře 5:3 lvům podařilo snížit náskok pomocí branky Rýpara, ale ten si zase hosté vybojovali zpět hned v následujícím střídání. Do konce třetiny se stav neměnil a tak po první třetině na světelné tabuli svítilo skóre 3:1 pro domácí.

Do druhé třetiny vstoupili lépe břeclavští a podařilo se jim hned ze začátku díky dvěma gólům Gabrišky vyrovnat na 3:3. Ovšem místo toho aby naši hráči hru trochu zklidnili, tak se pouštěli do dalších akcí a domácím se podařilo okamžitě získat náskok opět na svojí stranu. o pár minut později znovu zvýšili náskok na 5:3. To se ještě lvům podařilo Sedláčkovým gólem zdramatizovat na 5:4, ale od té doby už hra břeclavských začala pokulhávat. Obdrželi další branky a po druhé třetině se do kabin šlo za stavu 9:4

Tibor Sedláček (*1999) -útočník

Ve třetí třetině už ze strany hostí chyběli síly atak domácí ještě během třetiny zvýšili náskok o tři góly a tak došli k pohodlnému vítězství 12:4.

Branky za Lvy dali : Gabriška 2x, Rýpar a Sedláček po jednom.

Ohlas trenéra Bartala: Tak k dnešnímu utkání jsme nastupovali v počtu 11 hráčů. Do poloviny utkání jsme stíhali bruslit se soupeřem, ale druhá půlka byla víceméně v režii soupeře, kde nás hodně přebrusloval. Ke konci první třetiny došlo ke zranění našeho gólmana Adama Štěpanovského, který byl v zahajovací sestavě a tak jsme museli vystřídat. Po obdržených gólech ve druhé třetině došlo ke ztrátě koncentrace u našich hráčů a podle toho už vypadal zbytek zápasu.

HC Spartak Velká Bíteš : HC Lvi Břeclav  12 : 4 (3:1, 6:3, 3:0)

sestava Břeclav: Štěpanovský  (20. Martinčík) – Dora, Zugar, Klauda, Rýpar – Zháňal, Průdek, Lenkovič, Hrbatý, Gabriška, Sedláček, Viest

sestava Velká Bíteš: Alexa – Pernický, Grman, Rosendorf, Šidák, Rozmahel, Novák, Trnka – Bednář, Btolek, Šidák, Michálek, Račický, Florek, Štěpánek, Petrčka, Grmela

Branky: 8. Rýpar (Zháňal), 22. Gabriška, 23. Gabriška (Hrbatý), 29. Sedláček (gabriška) – 2. Rosendorf (Šidák), 3. Račický (Florek), 9. Michálek (Štěpánek), 23. Btolek, 27. Štěpánek (Šidák), 32. Grmela (Petrčka), 33. Grman (Pernický), 38. Florek (Grman), 39. Petrčka, 53. Rosendorf (Šidák),  57. Grman, 59. Michálek (Rosendorf)