Důraz v brankovišti

Hokej HC Lvi – ženy slaví první výhru v I. Lize ve skupině B

Břeclavské Lvice urvali svoji první výhru v prodloužení.

Premiérové domácí utkání v BORS ICE Aréně  mají za sebou hokejistky HC Lvi Břeclav. V neděli 23.9. zvítězili nad Uničovem v poměru 4:3 v prodloužení po nervy drásajícím boji.

Po  poměrně v klidu ubráněném oslabení, hned z prvních minut utkání, si Lvice vytvořily  územní převahu, kterou se jim povedlo přetavit v úvodní branku S. Sadílkové. Až po této trefě, se začaly osmělovat i soupeřky.  A po dvou povedených akcích se hostující hráčky dostaly do vedení.  Lvice  ještě do konce první třetiny nastřelily tyč, ale k vyrovnání to ještě nevedlo.

S. Sadílková

I druhou třetinu začaly aktivněji domácí hráčky a hned z jejího kraje měly možnost přesilové hry, kterou se jim i přes téměř dvouminutové zavření soupeře v jeho obranné třetině, nepovedlo využít. V polovině zápasu se opět Lvice dostaly do oslabení. Chybu v rozehrávce Uničova skvěle využila E. Vozdecká, která střelou do horního růžku branky rozjásala břeclavský zimní stadion. Po skončení oslabení i nadále měli břeclavské hráčky převahu. Uhodilo ovšem nečekaně na druhé straně, když tečovaná střela Uničova vyletěla vysoko nad hráčky a před brankovištěm, těsně po dopadu, ji do sítě doklepla osamocená Novotná.

Třetí část utkání byla již jasně v dominanci břeclavských hráček. Uničov se již pouze spoléhal na rychlé kontry. Po mnoha šancích a zazvonění tyčí dvou povedených střel Lvic se  v čase 58:07 odhodlal trenér domácích k power play. Ta byla využita již po necelé půl minutě. Po několika zblokovaných střelách se k puku dostala E. Vozdecká, která nabídla puk před téměř prázdnou branku S. Sadílkové a tak prostřelila přesouvající se gólmanku hostí.  Zápas se již dohrál pod taktovkou domácích, když hráčky Břeclavi mohly ještě jednou rozvlnit síť soupeřek, ale štěstěna nebyla nakloněna.

V prodloužení se hrálo již pouze směrem na branku Uničova. Na konci 63. minuty byla Lvicím nabídnuta přesilová hra, kterou využili , když se k odraženému puku dostala N. Bartalová a  nádhernou střelou pod břevno rozhodla o bonusovém bodu pro Břeclav.

V příštím týdnu jedou Lvice v pátek 28.9. do Blanska k utkání s Cherokees,

a v neděli 30.9. od 11:15 se doma utkají s Bulldogs Brno.

Na domácí zápas jste srdečně zváni. Všechny hráčky se na Vaši návštěvu těší.

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 4:3 pp ( 1:2, 1:1,1:0, 1:0)

Sestava Břeclav: Kocmanová – Bartalová (A), Duroňová, Zoubková, Vozdecká – Sadílková (A), Buociková (C), Prokopová, Koníčková, Ulbrichová, Raclavská, Minárechová

Sestava Uničov:  Kohoutková (Mihálová) – Handlová, Nováková E. ,  Nesvadbová, Mólerová K.(A), Hrbatová  –  Mólerová L. (C), Krejčí, Vaníčková, Nováková A., Novotná, Hračová

Branky: 7. Sadílková, 34. Vozdecká, 59. Sadílková (Vozdecká), 64. Bartalová – 12. Hračová (Nováková A.), 17. Novotná, 39. Novotná (Hračová)

Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, Oslabení : 1:0 Střely na branku: 29:14 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2 ,2:3, 4:3