foto:muzeum břeclav

HOAX Romana Šafránka v břeclavské galerii

Břeclav – Na zajímavou výstavu se mohou těšit všichni příznivci výtvarného umění. V břeclavském muzeu své dílo poprvé představí malíř Roman Šafránek, čerstvý obyvatel Bulhar u Břeclavi.

MgA. Roman Šafránek, *1970 původem z Opavy, vystudoval AVU u prof. Jiřího Načeradského a prof. Aleše Veselého. Po studiu se mimo jiné živil jako malíř kulis v pražském a poté i brněnském Národním divadle, dále jako tiskař, aranžér, učitel… Dnes pracuje jako vedoucí ateliéru užité malby na hodonínské SŠPU. Roman Šafránek se věnuje po vzoru svého učitele Načeradského především figurální malbě, v jeho díle však často vidíme i zaujetí architekturou, předměty běžného užití, zvířaty, ale i abstrakci. Většinou pracuje s velkými formáty, na něž kombinuje různé techniky. Kromě klasického oleje a akrylu pracuje i se spreji, ohněm, přírodními materiály, recykluje staré předměty denní potřeby. Sám je objevitelem několika technik. Své techniky uplatňuje v dílech, které vždy tvoří v cyklech. Je to například cyklus Moravských synagog, Hnízda, Portréty kočky Slívy, Kravské lebky, Skokani na lyžích a spoustu dalších. Malíř vystavoval v galeriích po celé republice, za mnohé vzpomenu např. Mánes v Praze, GVU Hodonín, Wortnerův dům v Českých Budějovicích, v Rožnově pod Radhoštěm, v Jihlavě, Brně, Znojmě atd… V zahraničí se představil v Rakousku, Itálii, Francii, Holandsku a Slovensku.

Jeho obrazy a objekty bude možné shlédnout od 4. 2. 2015 do 8. 3. 2015 v budově muzea „pod vodárnou.“ Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží a koncertem skupiny Morthys v úterý 3. 2. 2015 v 17:00. Všichni jste srdečně zváni!

Mgr. Nina Zháňalová, kurátorka výstavy

roman-safranek hoax

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc – Břeclav 90´

BŘECLAV / park u nádraží 26. května od 17 hodin Městské muzeum a galerie Břeclav …