Hlinka Gretzky Cup byl pro rok 2020 zrušen

Po konzultacích s příslušnými úřady Kanady a provincie Alberta a po dohodě s partnery rozhodl Hockey Canada o zrušení letošního ročníku Hlinka Gretzky Cupu, který se měl za účasti mužstev České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA uskutečnit ve dnech 3. – 8. srpna 2020 v Edmontonu a Red Deeru.

„Zdraví a bezpečnost hráčů, členů realizačních týmů, rozhodčích, fanoušků, dobrovolníků a veřejnosti vůbec jsou pro Hockey Canada prioritou,“ uvedli jeho vedoucí v tiskovém prohlášení. „Ačkoli bylo obtížné takové rozhodnutí učinit, domníváme se, že vzhledem k nejistotě, která panuje, bylo přijato v nejlepším zájmu všech zúčastněných.“

Hockey Canada, Český hokej a SZĽH se současně domluvily, že v roce 2021 proběhne turnaj – jak bylo plánováno – v České republice a na Slovensku a v roce 2022 v Kanadě.

Hlinka Gretzky Cup navazuje na Světový či Pacifický pohár, pořádaný od roku 1991. Od roku 1997 probíhal v České republice a na Slovensku, od roku 2004 nese jméno legendárního hráče a trenéra Ivana Hlinky. V roce 2018 přibylo v názvu turnaje jméno Wayna Gretzkyho, přičemž s platností do roku 2022 se v pořadatelství střídají Česká republika se Slovenskem a Kanada. Nejčastějším vítězem turnaje je Kanada (22 prvenství), čtyřikrát zvítězilo Rusko, jednou Česká republika, Švédsko a USA.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …