Hlinka Gretzky Cup 2018

Kanaďané ovládli finále Hlinka Gretzky Cup 2018. Češi porazili Slováky a skončili pátí.

Hokejisté Kanady vyhráli podvaadvacáté v historii Hlinka Gretzky Cup. Ve finále 28. ročníku nejprestižnějšího turnaje v kategorii U18 porazili Švédsko 6:2.

 Konečné pořadí Hlinka Gretzky Cupu 2018

 1. Kanada
  2. Švédsko
  3. Rusko
  4. USA
  5. Česko
  6. Slovensko
  7. Finsko
  8. Švýcarsko

 V srpnu 2016 vyhrála česká osmnáctka poprvé v historii Memoriál Ivana Hlinky. Polovina z úspěšného týmu následně prošla draftem do NHL.

Dva zlatí medailisté už si v NHL dokonce zahráli: útočníci Martin Nečas (Carolina) a Filip Chytil (NY Rangers). Oba zároveň reprezentovali Česko na letošním seniorském mistrovství světa. A Nečas mezitím vyhrál dva extraligové tituly s brněnskou Kometou. Chytil s Nečasem byli draftovaní už v prvním kole. O rok později se to samé poštěstilo Filipu Zadinovi (Detroit) a Martinu Kautovi(Colorado), přičemž i oni si na jaře zahráli za národní tým dospělých. V něm se potkali s ještě jedním parťákem z památného turnaje: Jakubem Galvasem, talentem Olomouce a Chicaga.  Hvězdou Memoriálu byl tehdy brankář Jakub Škarek, který nově patří New York Islanders. Z úspěšného týmu bylo do NHL draftováno hned třináct hokejistů: kromě už zmíněných to byli Jiří Patera (Vegas),Tomáš Vomáčka (Nashville), Filip Král (Toronto), Daniel Bukač (Boston), Radim Šalda (Tampa Bay), Jáchym Kondelík (Nashville) a Ostap Safin (Edmonton).

Brzy by mohlo být hodně slyšet také o Dalimilu Mikyskovi, který udělal za minulou sezonu v Třebíči velký pokrok a teď by se mohl prosadit do brněnské sestavy. Přes padesát extraligových zápasů už odehrál jiný bek David Kvasnička.

Jak je vidno, jednalo se o výjimečný ročník, o který se může v budoucnu opřít národní tým.

 Příští rok 2019 se bude Hlinka Gretzky Cup  konat  opět v Česku a na Slovensku.

Věříme, že  Břeclav a jeho vedení obhájí za Česko jeho pořádání v Břeclavi a tak budeme podporou našeho týmu jak v roce 2016 a 2017.

Foto Andy Devlin/Hockey Canada Images

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hokej je stále nejdražším masově populárním sportem:

Zdroje info: Týmuj, Aspen Příspěvek od: Radek Štěpán  Sport pro mnohé z nás znamená mnohem …