Hlavní je načasování – Všednosti Michala Šefary

Na nový rok se poměrně dost mých známých začalo vyvazovat ze svých dlouhodobých vztahů. Dvojice, které celý minulý rok vypadaly šťastně a na vánoční svátky dokonce jak z romantického filmu, se v lednu rozpadly. Jen tak. Tedy z mého pohledu to působilo jen tak. Začínal jsem ty nečekané rozchody přisuzovat temnému a mrazivému počasí nebo dokonce vzrůstající expanzi Islámského státu. Nakonec jsem se ale rozhodl příliš nefantazírovat a normálně jsem se zeptal.

„No, ono to stálo za prd už dlouho předtím. A rozejít se před svátky je blbý,“ řekl mi jeden známý. „Neblázni! Rozejít se na Vánoce?! Jak bych vypadala? A navíc je smutný bejt na Vánoce sám,“ řekla mi známá.

A když jsem tohle slyšel od většiny rozpadlých dvojic, došlo mi, že ty vztahy působily tak krásně jen a pouze díky kouzlu svátků. Ono je asi opravdu trapné nadělit partnerovi pod stromeček rozchod místo plyšového medvídka. Navíc na Vánoce je spousta akcí pro páry – společné romantické fotky, slevy na koupelnovou kosmetiku pro páry, víkendové zájezdy, atd. Být na Vánoce sám se proklatě prodraží. A také vypadáte na svém internetovém profilu líp, když si před stromečkem tisknete tvář partnerovi, než k flašce. Takže je z ekonomického a sociálního hlediska lepší to přes ty svátky vydržet. A třeba také hodně párů na Vánoce doufá, že jim to mocné kouzlo svátků možná pomůže si k sobě zase najít cestu. A pak že jsou naivní jen děti. No každopádně pokud se v dohledné době chystáte rozejít s partnerem, protože to prostě už neklape – radši si pospěšte.

Před chvílí byl Valentýn, pak jsou Velikonoce, potom Máj – lásky čas, prázdniny a nakonec zas ty Vánoce. Možností k načasování rozchodu už moc nebude.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …