Historický úspěch: žákyně se probojovaly do finálového turnaje Českého poháru

O víkendu 15. – 16. února 2020 pokračoval dalším kolem Český pohár ve volejbale žákyň. Břeclavské žákyně musely cestovat až do dalekého Chomutova – Jirkova, kde se hrála jejich skupina. Celý tým odjel už v pátek, aby byl na víkendová utkání dobře připraven. Toto kolo bylo pro všechna družstva velice důležité. Družstva, která budou po víkendovém turnaji na prvních dvou místech, si zajistí účast ve finálovém turnaji. Ten se bude konat 13. až 15. března a zúčastní se ho 8 nejlepších týmů z České republiky. Zájemců o dvě postupová místa bylo více a konkurence byla velká. Do Jirkova přijela bojovat tato družstva: SK Plzeň, BVC Chodov, Lokomotiva Fosfa Břeclav, VK Prostějov, TJ Baník Rtyně, TJ Orion Praha, Volejbal Přerov a domácí VK Jirkov. Žákyně Lokomotivy Fosfa Břeclav odehrály opět výborný turnaj. Na úvod turnaje porazily SK Plzeň. Ve druhém utkání se jim vůbec nedařilo podání a prohrály s BVC Chodov. To znamenalo, že pokud chtěly pomýšlet na postup do finálového turnaje, tak si už nemohly dovolit další zaváhání. Velice důležité bylo utkání s Jirkovem. Jirkov povzbuzován plnou halou chtěl využít domácího prostředí a postoupit do finále. Břeclavanky vstoupily do rozhodujícího utkání plně koncentrované. Dokázaly splnit všechny taktické pokyny a po zásluze Jirkov porazily 2:0. Oplatily tak soupeři porážku z minulého kola. Ale turnaj ještě nebyl u konce. I v dalších utkáních si musela Břeclav připsat všechny body, aby měla jistotu postupu do finále. To se dařilo až do nedělního zápasu s TJ Baník Rtyně. Po prvním vyhraném setu přišla nepochopitelná ztráta herní koncentrace a Lokomotiva druhý set ztratila poměrem 12:25. Ve třetím rozhodujícím setu se Břeclav vrátila k úspěšné sobotní sestavě a třetí set jasně vyhrála 15:5. Celý zápas vyhrála 2:1 a ztratila tak jeden důležitý bod. Tím nabídla možnost domácímu Jirkovu se na Lokomotivu bodově dotáhnout v případě jeho vítězství nad vedoucím BVC Chodov. Souboj těchto dvou týmů se odehrál až v úplně posledním zápase. Byl velice dramatický. Jirkov jasně vyhrál první set a pouhý jeden set jej dělil od druhého postupového místa. Chodov však dokázal svou neporazitelnost. Obrátil nepříznivý průběh utkání a porazil Jirkov 2:1. V celkové tabulce turnaje Lokomotiva Fosfa Břeclav uhájila před Jirkovem druhé postupové místo o jeden bod. V polovině března si tak po zásluze zahraje finálový turnaj Českého poháru. GRATULUJEME

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …