Marek Papp (*1994) – obránce - dres č. 88

HHK Velké Meziříčí – HC Lvi Břeclav – 10. kolo Krajské ligy JMZ

Tibor Sedláček

Pro soupeře nevyzpytatelní Břeclavští Lvi v letošní sezóně porazili silné týmy Uničova a Kroměříže, dokázali potrápit Boskovice nebo Uherský Brod, ale také prohrát s nováčkem z Březiny.

Tuto sobotu  Lvi na ledě lídra tabulky podlehli po skvělém výkonu 3:4 s Velkým Meziříčím. Je to velká škoda, protože 10 minut před koncem utkání vedli 3:1, ale soupeř dokázal otočit utkání. Muži zde ukázali velkou obětavost a ukázali, že dokážou hrát s kýmkoli. V zápase se hlavně vyznamenal brankář Filip Král.

Od začátku utkání měli hráči Velkého Meziříčí navrch, ale Lvi s nimi drželi krok a v čase 02:55 po střílené přihrávce Jakuba Klimoviče Michal Gabriška šťastnou tečí od svojí brusle dostal puk za brankářovy záda a překvapivě Lvi vedli 1:0. Domácí tým měl za 2 minuty první přesilovku, kterou sehráli výborně, ale hostující golman dokázal všechno vychytat a Břeclav věděla, že se musí vyhnout faulů, protože zde byla velká síla domácího celku. Břeclav si udržela těsný výsledek do konce třetiny i přes velké šance soupeře, ale břeclavský muž v masce se skvěle vyspal a mohla jít do kabiny spokojena.

Břeclav věděla, že soupeř chce vstřelit co nejdříve branku, protože tenhle vývoj utkání neočekávali. I přes veškerou snahu břeclavských hráčů udržet si náskok, soupeř udeřil v čase 28:21, když siTomáš Střecha najel zpoza brány před břeclavskou bránu a prostřelil golmana. Břeclav nesklopila zbraně i když věděla jakou soupeř má sílu a vytvořila si hned několik šancí a jednu z nich dokázal využít svou druhou trefou v utkání Michal Gabriška v čase 32:26 po nahrávce Jakuba Klimoviče a Marka Pappa. Jakoby tomu domácí nemohli věřit a snažili se prostřelit břeclavskou obranu, ale Lvi hráli ze zajištěné obrany a nedopustili soupeře vyrovnat stav utkání.

Ve třetí třetině vytáhl soupeř všechny zbraně a dokazovali, proč jsou první v tabulce, ale Břeclav vše dokázala odrazit co soupeř vypustil na bránu. Když měl domácí tým v útočném pásmu asi minutový tlak, dokázal využít Roman Průdek díru v obraně a po nahrávce Michala Gabrišky se dostal do úniku a v čase 45: 47 backhandovým blafákem prostřelit domácího golmana a Břeclav překvapivě vedla 3:1. Hráči věděli, že tohle bude ještě dlouhých 14 minut a věřili, že dokážou soupeře porazit, ale přesně o minutu později soupeř stáhl na rozdíl jedné branky, když Tomáš Střechavystřelil přes obránce a golman nic neviděl. Domácí si vytvořil velký tlak, který dokázali šťastnou střelou Adama Rašnera v čase 52:48 srovnat průběh utkání. V 54. minutě se soupeř dostal do úniku a břeclavskému obránci nezbývalo nic jiného než faulovat a soupeř dostal v čase 54:37 svoji druhou přesilovku, kterou dokázali bohužel využít v čase 55:45, když Jiří Roupec střílel do odkryté brány. Břeclav hrála ke konci utkání power-play, ale nedokázali výhodu využít a i přes výborný výkon všech hráčů, Břeclav podlehla lídrovy 3:4. Trenér po utkání všem hráčům poděkoval za jejich výkon a bojovnost a od takových výkonů by se měli Lvi odpíchnout do dalších zápasů.

HHK Velké Meziříčí : HC Lvi Břeclav 4:3 ( 0:1, 1:1, 3:1)

Sestava Velké Meziříčí – Šoustal (Juda)- Šerý, Burian, Kochánek, Rašner, Vondráček- Křenek, Rozmarín, Sobotka, Roupec, Střecha, Střecha, Peschout, Strnad, Pejchal

Sestava Břeclav – Král (Martinčík)- Dora, Zugar, Gondor, Papp- Průdek, Juránek, Gabriška, Abazaj, Nešpor, Lenkovič, Zháňal, Klimovič, Sedláček

Střely na branku: 22:21 ( 8:8, 4:6, 10:7)

Branky za Břeclav: Gabriška (Klimovič), Gabriška (Klimovič, Papp),  Průdek /Gabriška)

Tresty– 2:2   Využití– 1:0   Oslabení– 0:0   Průběh utkání– 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 4:3