foto: archiv SVK Břeclav

Helešic je vicemistrem Evropy !

BŘECLAV – Další skvělý úspěch si připsal na své konto břeclavský veslař Lukáš Helešic.

Po loňském stříbru na juniorském mistrovství Evropy a 5. místo na mistrovství světa, které vybojoval s břeclavským kolegou Jakubem Starnovským, se Lukáš Helešic dokázal prosadit mezi evropskou mezi elitu i letos. Protože Starnovský už juniorskou kategorii opustil, spojil Helešic své síly na dvojce bez kormidelníka v letošní sezoně s Miroslavem Jechem z Pardubic a připravovali se společně pod vedením břeclavského trenéra Josefa Akaie mladšího A evropský šampionát v belgickém Hazenwinkelu potvrdil, že se jednalo o velmi dobré spojenectví.
Helešic s Jechem začali šampionát skvěle, když v rozjížďce porazili všechny soupeře, včetně silné německé posádky, která je jako jediná dokázala porazit na nedávné mezinárodní regatě v Mnichově. Tímto prvenstvím si zajistili přímý postup do semifinále bez dalších a unavujících opravných jízd. Loňští mistři Evropy z Rakouska skončili v jiné rozjížďce druzí za silnou lodí Rumunska.
Semifinále rovněž zvládli úspěšně a druhým místem za italskou lodí si pojistili postup do boje o medaile. A skvěle si břeclavsko-pardubická dvojice vedla i ve finále – porazila loňské mistry Evropy z Rakouska, silnou posádku Německa, Itálii, Švýcarsko. Nad její síly byla pouze silná posádka Rumunska, která zvítězila o pouhou vteřinu, třetí Němci za českou lodí zaostali 3,5 vteřiny.
Letošní ME mělo rekordní účast, startovalo na něm 450 závodníků z 31 zemí. České veslování si na své konto připsalo dvě medaile, kromě Helešice s Jechem se na stupně vítězů probojoval ještě bronzový skifař Jaroslav Hellebrand.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Olympijská výprava FOSFA Sport

Olympijská výprava FOSFA Sport převzala oficiální oblečení Fosfa Sport Břeclavští sportovci, kteří byli za své …