HC Valkyries Brno : HC Lvi Břeclav (ženy)

HLC Bulldogs  změnily název, Lvicím přesto v neděli podlehly.

HC Valkyries Brno : HC Lvi Břeclav 2:6 ( 1:0, 1:3, 0:3)

Domácí klub se v minulých dnech přejmenoval a z Buldoček (Bulldogs) se staly Valkýry (Valkyries).

Dle severských pověstí se jedná o krásné a nebezpečné dívky, sloužících severskému bohu Ódinovi, které jezdí do bitev na okřídlených koních.

Ale pojďme k hokeji.

Za první třetinu si rozhodně Lvice pochvalu nezasloužily. Na ledě zaostávaly, zejména v pohybu a domácí hráčky toho také dokázaly využít. Své vedení udržely až do první přestávky.

Od druhé třetiny došlo k radikální změně v dění na ledové ploše. Najednou to byly Lvice, které kluziště ovládaly a po vyrovnávací brance se následně v přesilové hře povedla krásná kombinace na ose Bartalová, Hrdinová a zakončující Sadílková. Domácí bojovnice ovšem zbraně neskládaly a po minutě dokázaly stav utkání srovnat. Herní převahu Lvic dokázala opět ve vedoucí, a v konečném zúčtování i vítěznou branku, přetavit K. Prokopová, po rozebrání obrany domácích celým útokem.

Ve třetí třetině naše hokejistky definitivně zlomily odpor soupeřek. ve 47. minutě při hře 4 na 4 a po necelé minutě využitou přesilovou hrou 4:3, Když si Lvice opět s branou soupeřek pohrály a daly další gól, jako z hokejové učebnice.

Poslední slovo v utkání měla E. Vozdecká, která v poslední minutě ještě výhru břeclavských Lvic korunovala.

Sestava Valkyries: Havránková – Kubátová, Prokešová, Lenertová, Vodičková – Střížová, Lasáková, Janáčková, Mičínová, Kurtaničová, Lišková, Benešová

Sestava Břeclav: Kocmanová – Bartalová, Hrdinová, Duroňová, Vozdecká, Zoubková, Mikuličová – Sadílková, Buociková, Prokopová, Koníčková, Ulbrichová, Raclavská, Bartoňková, Pospíšilová, Uvízlová

Branky: 5. Benešová ( Vodičková), 28. Mičínová (Vodičková) – 23. Hrdinová, 27. Sadílková (Hrdinová, Bartalová), 35. Prokopová (Sadílková, Buociková), 48. Prokopová (Duroňová), 49. Koníčková (Sadílková, Bartalová), 60. Vozdecká

Vyloučení: 5:8   Využití : 0:2   Oslabení: 0:0  Průběh utkání : 1:0, 1:2, 2:2, 2:6

V neděli 25.11. od 10:15 do Břeclavi přijede Opava.

Opět se bude jednat o souboj o druhé místo. Opava je nyní pouze o bod před Lvicemi.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …