Na snímku Filip Král, který odchytal celé utkání a mimo jiné vychytal i bývalého extraligového hráče L. Korhoně v samostatném úniku.

HC Lvi – Orlům nevyšlo utkání na ledě Břeclavi, odkud si vezou pouhý bod za prohru v prodloužení

Filip Hrbatý

B Ř E C L A V – své páté utkání odehrávala na domácím ledě a to proti Orlům z Uničova, kteří se před utkáním pohybovali na předních příčkách. Břeclav je ovšem dokázala v prodloužení zdolat 4:3

Do první výraznější šance v první třetině utkání se dostali právě uničovští hokejisté, když Vrána přihrával před bránu Beierovi, jenž byl sám před Králem, jenže se svou okamžitou střelou jen trefil domácího brankáře. Ve 12. minutě měl velkou šanci domácí Papp, který dostal přihrávku mezi kruhy, odkud ihned vystřelil a Axmann proti jeho pokusu zasáhl svou lapačkou.

Ve 13. minutě už se však domácí hokejisté radovali ze svého prvního gólu v utkání. Michal Gabruška totiž získal puk ve středním pásmu, kde nabral velkou rychlost a projel až do útočného pásma, kde z pravého kruhu vystřelil k bližší tyči a kotouč zapadl přesně k brankové konstrukci – 1:0. Na konci první třetiny mohlo být ještě hůř, když se ve vlastním oslabení dostali do úniku domácí, když jediným bránícím hráčem byl Halouska bez hole, ale ti tuto situaci nevyřešili nejlépe a svou příležitost zahodili.

Na začátku druhé třetiny se do šance dostal Machala, jenž obdržel přihrávku před Krále, ale jeho následná klička do bekhendu mu nevyšla dle představ. Ve 24. minutě vyhrál Žajgla vhazování přímo na Libora Navrátila, jenž ihned vystřelil a kotouč Královi propadl jeho výstroji, ale bohužel s následně odklouzal jen těsně vedle brány.

Ve 26. minutě zazvonila za Králem jeho tyč, když Halouskovu střelu od modré velmi šikovně tečoval Machala, ale kotouč bohužel trefil jen brankovou konstrukci. V obrovské příležitosti se ve 28. minutě ocitl Sršeň, pro kterého za bránou Břeclavi vybojoval puk Dobrý a ihned přihrál Sršňovi před Krále, jehož si uničovský útočník vymíchal a mohl zakončit do prázdné klece, jenže v tom nejdůležitějším okamžiku Sršňovi sjel puk z hole.

Šance Uničova pokračovali i nadále, protože ve vlastním oslabení se do úniku dostal Korhoň, ale Král mu svou holí vypíchl puk z hokejky. Naopak na druhé straně se domácí celek prosadil velmi šťastně, protože nahození Marka Dory ztečoval bránící Fryč přesně mimo dosah Axmana – 2:0.

V 37. minutě se však Orli dočkali. První formace Uničova zatlačila na domácí a Petr Žajgla se nakonec dostal ke střele z hranice pravého kruhu, která už skončila za zády Krále – 2:1. Za pouhých třináct vteřin už bylo srovnáno. Domácí obrana totiž trochu zaspala a nechal hostům příliš prostoru, čehož využil Čuřík, jenž nahrál na pravou stranu Lubomíru Korhoňovi, jenž už se z pozice mezi kruhy nemýlil – 2:2.

Ve třetí třetině se Břeclav znova snažila dostat do vedení. Nejdříve se Lvům podařila přesilovková kombinace na jejímž konci jeden z domácích zakončoval skoro do prázdné brány, ale Axman svůj tým podržel. V 53. minutě projel Průdek kolem z jednoho obránce Uničova, aby následně předložil kotouč Gabriškovi, jenže ten svou obrovskou příležitost neproměnil.

Orlům se podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu v 57. minutě, kdy Čuřík nahrál ve středním pásmu Lubomíru Korhoňovi, a ten následně přejel až do levého kruhu, odkud vystřelil a kotouč skončil za zády domácího brankáře – 2:3. Nicméně Břeclav nesložila zbraně a v 59. minutě se domácím podařilo i vyrovnat, když Filip Hrbatý vjel z levé strany do útočné třetiny a střelou přes obránce trefil přesně bližší šibenici Axmanovy brány – .3:3.

Utkání tedy po šedesáti minutách skončilo nerozhodně 3:3, a tak zápas mířil do prodloužení. V něm měli Orli velkou šanci, když dostali k dispozici přesilovou hru, jenže tu Uničov nedokázal využít, a tak přišel na druhé straně trest. Břeclav totiž následné též hrála početní výhodu, kterou domácí využili během osmnácti vteřin. FIlip Hrbatý totiž z modré čáry nic nevymýšlel a zkusil nahodit puk na bránu Uničova a kotouč skončil přesně v šibenici – 4:3.

V Břeclavi tedy zůstavají dva body, když Lvi v prodloužení porazili Orly z Uničova 4:3.

Pozápasový ohlas Pavla Suka:

Po dlouhé době si po zranění nastoupil do mistrovského utkání, jak si se cítil?

Tak ta pauza byla opravdu dlouhá, když nepočítám teď ještě to zranění jak jsem se zranil v přípraváku, tak jsem vlastně 5 let nehrál hokej, takže pauza veliká, ale cítil jsem se dobře. Je tady dobrá parta, s klukama se dobře hraje. Odle mně to byl dobrej hokej, takže jsem se cítil dobře, ale jsem teda unavenej.

Ty trénuješ s Juniorkou Jihlavy, jak na tebe působí úroveň této ligy?

Tak já vlastně v Jihlavě trénuju s Juniorkou s béčkem jen díky známím, které tam u hokeje ještě mám. V soutěži působí spousta i bývalých ligových hráčůa myslím si, že ta úroveň není špatná na to, že každý znkluků pracuje, je vytíženej, na tréninky chodí unavenej a hraje to pro zábavu, tak ta úroveň určitě není špatná.

Dneska to byl napínavý zápas „nahoru – dolů“ chvíli jste vedli o dva góly jak by si utkání hodnotil?

Tak myslím si, že jsme zápas nakonec zvládli i když je škoda že si nedokážem dvoubrankové vedení podržet nebo dokonce pojistit, ale v této lize to takhle funguje jak jsem říkal, když chlapy, kteří chdí do práce a dvě třetiny se bojuje, hráči už jsou unavení tak těžko se pak sbírají síly ve třetí třetině a a je to taky o štěstí, komu se odrazí puk a díky tomu se ten zápas zas někam vyvine.

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 4:3 pp ( 1:0,. 1:2, 1:1, 1:0)

Sestava Břeclav: Král (Martinčík) – Hrbatý, Dora, Zháňal, Zugar, Viest, Papp – Průdek, Gabriška, Suk, Lenkovič, Klimovič, Nešpor, Abazaj, Sedláček, Juránek, trenér  Bartal

Sestava Uničov: Axman ( Pospíšil) – Kolovratník, Fryč, Halouska, Navrátil L. – Čuřík, Beier, Sršeň, Vrána, Korhoň, Machala, Navrátil J., Žajgla, Dobrý, trenér Kavulič

Rozhodčí: Šiška – Goňa, Jurčík

Branky a asitence: 13. Gabriška (Dora ), 34. Dora, 59. Hrbatý (Papp ), 64. Hrbatý (Lenkovič, Klimovič) – 37. Žajgla (Dobrý, Sršeň), 37. Korhoň (Čuřík, Machala), 57. Korhoň,

Vyloučení:  5:7 Využití: 1:0, Oslabení: 0:0  Střely: 36:33, počet diváků: 85 Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3