Fot ze zápasu s Dynamiters Blansko HK

HC Lvi muži – tento víkend 1 těsná výhra a 1 těsná prohra

Pátek

HC Lvi Břeclav : HC Štika Rosice 7:6 ( 3:2, 4:2, 0:2)

Lvi v patek naplno bodovali na svém stadionu ICE Bors Areně v Břeclavi  a to s hokejisty z Rosic a zápas skončil s výsledkem s dobrým výsledkem

Branky Břeclavi: 2 x Klimovič, Sedláček, Gabriška, Hrbatý, Čápek, Klauda

Sobota

Dynamiters Blansko HK : HC Lvi Břeclav  5:4

Plný bodový zisk z důležitého domácího zápasu  v sobotu chtěli Lvi potvrdit v Blansku proti místním Dynamiters, ale bohužel nenavázali na páteční výhru a podlehli Blansku, když necelé tři minuty před koncem zápasu dostali gól a prohráli 4:5.

Branky a asistence: Klimovič (Papp), Lenkovič (Hrbatý), Klimovič (Papp), Rýpar (Průdek)

Filip Hrbatý

Shrnutí utkání HC Lvi Břeclav : HC Štika Rosice

V pátek 28.9 se na břeclavském stadionu odehrálo další mistrovské utkání krajské ligy mužů proti HC Štika Rosice.

S tímto týmem se lvi již setkali v přátelském utkání, kde lvi dokázali zvítězit těsným výsledkem 2:1.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří dokázali skórovat již ve 4. minutě utkání zásluhou Jochmana. Hostům ale jednogólový náskok dlouho nevydržel v 6. minutě se  prosadili hned dva domácí hráči. Díky T. Sedláčkovi M. Gabriškovi byli domácí ve vedení. Průběh zápasu byl spíše v režii domácích, kteří vyvíjeli tlak na svatyni hostí, což se projevilo v 15. minutě, kdy po souhře KlimovičHrbatý mužstvo D. Bartala vedlo 3:1. Téměř před koncem prvního dějství se dokázali prosadit i hosté, kdy po úniku skóroval Jochman a lvi si do kabiny odnášeli jednobrankové vedení.

Začátek 2. třetiny se nesl ve stejném znamení jako třetina předešlá. Lvi inkasovali již ve 22. minutě utkání po střele Krejčího a na světelné tabuli svítil výsledek 3:3. Lvi se ale dokázali zvednout a zareagovat. Ve 24. minutě se do šance dostal B. Čápek, který po přihrávce M. Nešpora dokázal vstřelit gól. Hosté si dokázali vytvořit několik šancí, ale všechny pokusy dokázal zlikvidovat břeclavský brankář M. Martinčík, pro kterého to bylo první ostré utkání za břeclavské muže. Díky jeho zákrokům se lvi dokázali několikrát dostat do přečíslení a ve 27. minutě se dokázali gólově prosadit. Střelou od modré čáry vplul do hostující svatyně z hole I. Klaudy a lvi byli zase v dvoubrankovém vedení 5:3. Břeclavští dokázali čerpat z přesilových her, kdy dokázali skórovat hned 3 góly a právě přesilová hra, ve které skóroval J. Klimovič posunula lvi na tříbrankové vedení. 5 minut před koncem druhého dějství se dokázali také oklepat hosté, kdy po střele B. Dobiáše skončil puk v naší svatyni a dvoubrankový stav držel hostující stále ve hře. Na konci druhého dějství, kdy už zvonila siréna břeclavského stadiónu padla branka z hole J. Klimoviče, na kterou jsme si museli několik minut počkat. Ale po poradě trojice sudích branka byla uznána a lvi odcházeli do kabiny s tříbrankovým rozdílem 7:4.

3.třetina začala lépe pro hostující tým, kteří se dokázali radovat ve 42. minutě po úniku Polzera. I přes několik šancí na obou stranách se ani jeden tým gólově neprosadil. Zvrat přišel až minutu před koncem utkání, kdy po souhře JochmanaPospíšilanaservírovali Svatuškovi puk do odkryté klece domácích a stav zápasu byl 7:6. Lvi dokázali tlak domácích udržet a mohli se radovat ze tříbodového zisku.

Ohlasy hráče HC Lvi Břeclav Ivana Klaudy po vyhraném zápase:

,,Bylo dobré, že jsme nebyli v tak okleštěné sestavě a bylo nás aspoň 13,“ směje se Ivan Klauda. ,,Jsem rád, že se k nám konečně připojili naši kluci, kteří byli v Americe. Skvěle zapadli do party a na ledě si rozumíme taky, takže super. Začali jsme špatně, dostali jsme rychlý gól z podcenění soupeře, ale naštěstí jsme nějaký gól hned dali a vedli jsme 3:1. Bylo to jako na houpačce… nahoru, dolů. Vedeme 3:1 poté ztratíme náskok po zbytečných chybách a zbytečně to dramatizujeme. Bylo to těžké utkání v důsledku našich chyb, které musíme zlepšit nejen do budoucna, ale hned zítra proti Blansku. Máme velké mezery v zakončení, a také musíme zlepšit hru dozadu a pomoct tím tak našim gólmanům.´´

Jak bys zhodnotil výkon našeho mladého gólmana?

,,Nastoupil už ve Velké Bíteši, kde musel střídat gólmana z Hodonína. Dneska celý zápas a na to, že je mu 16 let, tak potvrdil, že má minimálně v Břeclavi budoucnost a já mu přeji jenom štěstí. Budeme se mu snažit pomáhat! Je to super kluk.“

Sestava Břeclav: Martinčík ( Foukal) – Rýpar, Dora, Klauda, Papp – Průdek, Gabriška, Hrbatý, Lenkovič, Zháňal, Klimovič, Sedláček, Čápek, Nešpor

Sestava Rosice: Huzlík ( od 27. Čížek) – Antal, Dobiáš, Dobšák, Rafaj, Stupka, Vojáček – Janáček, Jambor, Jarolím, Jochman, Krejčí, Kůst, Lučivňák, Polzer, Pospíšil, Svatuška

Branky a asistence: 6. Sedláček (Klauda, Klimovič), 6. Gabriška (Zháňal ), 15. Hrbatý (Klimovič), 24. Čápek ( Nešpor), 27. Klauda (Sedláček, Klimovič), 33. Klimovič (Sedláček, Papp), 40. Klimovič (Lenkovič, Dora)  – 4. Jochman (Krejčí), 20.  Jochman (Krejčí, Antal), 22. Krejčí (Jochman), 35. Dobiáš (Pospíšil), 42. Polzer (Vojáček, Stupka), 59. Svatuška (Pospíšil, Jochman)

Vyloučení : 4:6  Využití : 3:3  Oslabení: 0:0  Průběh utkání : 0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:6.