HC Lvi Břeclav z.s. – souhrn výsledků za víkend 16.9. – 19.9.

Hokejová soutěžní sezona 2016 / 2017 již začala i pro kategorii staršího dorostu a mužů. Bohužel až na dvě remízy byl tento víkend pro naše hokejisty ve znamení porážek.

Mladší žáci U12

Mladší žáci zajížděli v sobotu na vsetínský Lapač. Domácí měli na ledě převahu a tak si kluci domů přivezli první prohru v sezoně. V neděli jsme hostili v Břeclavi Zlín. V tomto utkání jsme při vyrovnaném průběhu hry měli po druhé třetině jednobrankový náskok, který se nám ovšem udržet nepovedlo a nakonec zápas skončil dělbou bodů.

VHK Vsetín : HC Lvi Břeclav       8:4

HC Lvi Břeclav : HC PSG Zlín     4:4

Starší žáci U14

Starší žáci byli o víkendu ve své sestavě oslabeni, neboť dva hráči byli posláni na výjezd s ml. dorostenci, které postihla větší marodka.

Na Lapači se naši nedokázali srovnat, že hrají bez několika spoluhráči a domácí je stejně jako v předchozím zápase mladších žáků vcelku bez potíží přehráli. V neděli byl náš výkon již o něco lepší, ikdyž po dvou třetinách nás Zlín brankově přečníval. V závěrečné třetině jsme ovšem dokázali utkání alespoň zremizovat.

VHK Vsetín : HC Lvi Břeclav       10:4

HC Lvi Břeclav : HC PSG Zlín       5:5

Mladší dorost U16

Mladší dorost vyjížděl o víkendu na první dvoudenní výjezd do Rakouska. Vinou nemoci, školních a reprezentačních povinností ( K. Hrdinová za ženy U 18 v německém Selbu), nám chybělo hned pět členů sestavy. Naši tak byli doplněny staršími žáky. V Klagentfurtu, který bude asi patřit k favoritům soutěže se našim zejména v první třetině dařilo plnit taktické pokyny trenéra a domácí do téměř žádných šancí nepouštěli. Paradoxně jsme obdrželi dva góly při naší přesilovce. Od druhé části domácí zlepšili svůj pohyb a náš tým zdolali nakonec vcelku hladce. V neděli ve Villachu měli být naše šance na úspěch přece jenom větší. Bohužel se naplno projevila nevyzrálost našich, ze kterých pouze čtyři již hráli mladší dorost v loňské sezoně a chybách domácí o své výhře rozhodli již v první třetině. Sice přišlo naše zlepšení na obrat v utkání jsme ale neměli již sil.

EC KAC Klagentfurt : HC Lvi Břeclav 10:3

EC VSV Villach : HC Lvi Břeclav             8:1

Starší dorost U18

Starší dorost v úvodních dvou kolech nečekal vůbec lehký los. K prvnímu zápasu se v pátek odjíždělo do Opavy, která loni sestoupila z extraligy st. dorostu a v neděli jsme doma přivítali Přerov, který v loňské sezoně vyhrál základní část skupiny východ ligy st. dorostu.

V Opavě na nás domácí rychle nastoupili a jakmile se dostali do vedení už svůj náskok pouze navyšovali. V domácím zápase jsme byli soupeřem Přerovu po celou první třetinu a vytvořili jsme si i několik šancí. Bohužel hosté jednu ze svých využili, když jsme zapomněli na jednoho z nich v prostoru mezi kruhy a ten pohodlně skóroval. Od druhé části nám přerovští dělali v obranném pásmu stále větší potíže zejména svým neustálým pohybem, na který jsme reagovali pozdě a pramenily z toho obdržené branky. Čestný úspěch našich vstřelil necelé dvě minuty před koncem v naší přesilovce M. Göndör, který využil volného prostoru , podél mantinelu se vydal na kruhy a nekompromisně zavěsil nad ramenem přerovského brankáře přímo pod víko.

HK Opava s.r.o. : HC Lvi Břeclav 11:2

HC Lvi Břeclav : HC Zubr Přerov  1:11

Muži

První soutěžní zápas mají za sebou i muži v krajské lize. Premiéra to nebyla nejlepší. Pozitiva by se asi ani v utkání nenašla. Snad pod dojmem výhry v přípravného turnaje minulý týden, když jsme si poradili jak s domácím týmem, tak s Uh. Hradištěm a Rožnovem. Domácí byli ve všech směrech lepším týmem. Muži si tak domů vezou velmi nelichotivý výsledek.

Hokej Uh. Ostroh : HC Lvi Břeclav 9:1

Pozvánka na domácí zápasy:

Sobota 24.9. hostí od 17:00 muži HC Uničov

Neděle 25.9. od 10:30 minihokejový turnaj 4. tříd našimi soupeři budou HC Boskovice a EAC Junior Capitals Wien

Neděle 25.9. od 15:00 mladší dorost U16 hostí lídra tabulky EC Red Bull Salzburg AkademieTeam