HC Lvi Břeclav z.s. …Souhrn výsledků za 23.- 26.2.

Souhrn výsledků HC Lvi Břeclav z.s. za  víkend 23. – 26.2.

Milan Zoubek

Svůj poslední soutěžní turnaj mají za sebou 2. třídy. Třeťáci se po týdnu opět představili na domácím ledě. Mladší a starší žáci si v neděli odehráli derby proti Hodonínu a starší dorost si doma poradil s Brumovem – Bylnicí a v neděli v Uh. Hradišti padl v brankových dostizích. Muži zakončili základní část v Uh. Brodě těsnou prohrou. V play off na ně čeká vítěz základní části Velké Meziříčí.

2.třídy U8

Lvíčata kategorie 2. tříd v sobotu měli na programu závěrečný turnaj. Postupně se utkali s Warriorem Brno, HO Hamíkovo a Blanskem. Jejich vystoupení lze hodnotit určitě pozitivně. Zejména s Hamíkovem naši sehráli vynikající zápas, když celé utkání skončilo naší výhrou o jedinou branku a v celém zápase padly všeho všudy pouhé tři góly. To je na minihokej překvapivě málo. Všichni malí hokejisté ukázali oproti začátku sezony velký pokrok. Lvíčata ještě čeká na konci března turnaj v Blansku, kde budou moci ukázat všechny své dovednosti, které získala v průběhu letošní sezony.

3.třídy U9

Třeťáci se po týdnu na domácím ledě předvedli opět solidním výkonem. V dvojutkání s Warriorem Brno si A tým přes drtivý závěr nevybojoval výhru, ač v zápase měl herní převahu. B týmu nevyšla první část. Další dvě třetiny již byli se svým soupeřem rovnocenní a zasloužili si naši pochvalu za předvedený výkon.

Ve druhém dvojzápase proti malým Drtičům se A týmu povedl skvěle začátek a šli jsme do rychlého dvojbrankového vedení. Hosté ovšem rychle srovnali a následně se dostali i do vedení. Vypracovali jsme si ještě několik šancí, ale malí Drtiči byli tentokrát o něco lepší. B týmu se toto utkání příliš nepovedlo. Ale za velikou snahu a několik vstřelených branek byli vždy odměněni bouřlivým skandováním a potleskem. Atmosféra v hledišti byla velmi dobrá a malí hokejisté si na ledě připadali, jako při velikém derby.

Ml. žáci U 12

Nepovedenou neděli mají za sebou mladší žáci. Také v derby se sousedním Hodonínem se nám nedařilo téměř nic. Hosté jsou sice v tabulce nad námi, ale naši jsou určitě schopni odehrát i lepší zápasy. Na tuto neděli tak budeme určitě chtít co nejrychleji zapomenout.

HC Lvi Břeclav : SHKm Hodonín            2:12

St. žáci U14

Starší žáci ve svém zápase potvrdili svoji roli favorita a Drtičům v zápase nedali příliš moc šancí pomýšlet na vítězství. nula na kontě obdržených branek mluví za vše. Z naší strany velmi dobrý a poctivý výkon, který jsme dokázali vyšperkovat několika pěknými akcemi. Lvi tak stále bojují o medailové pozice ve své soutěži a po zásluze si připsali další plný bodový zisk.

HC Lvi Břeclav : SHKm Hodonín            6:0

St. dorost U18

Starší dorost v pátek doma hostil HC Brumov – Bylnici a všichni chtěli odčinit poslední prohru s tímto soupeřem. Prvních pět minut zápasu tomu ovšem moc neodpovídalo. Hosté si dokázali vypracovat několik šancí, které naštěstí nedokázali využít. Hra se po této fázi zápasu vyrovnala. Hlavním rozdílem byla nakonec v utkání zejména střelecká produktivita T. Sedláčka, který zaznamenal hattrick a  kluci tak vybojovali výhru.

V neděli v Uh. Hradišti se odehrávalo po dvě třetiny vyrovnané utkání, když mírně lepší mušku měl náš soupeř. Domácí obě části dokázali těsně vyhrát o jednu branku a po dvou třetinách nás čekalo dohánění dvougólového manka. Což se nakonec nepovedlo a domácí, kteří lépe stříleli, nakonec svůj náskok ještě znásobili.

HC Lvi Břeclav : HC Brumov – Bylnice  6:1 ( 3:0, 2:1, 1:0)

HC Uh. Hradiště : HC Lvi Břeclav        10:6 ( 3:2, 3:2, 4:2)

Muži

Poslední zápas základní části krajské ligy před play off se odehrál v Uh. Brodu. V době konání zápasu se jako nejpravděpodobnější soupeř pro play off Lvům rýsoval právě Uh. Brod.

Do zápasu jsme nastoupili i se dvěma dorostenci  v sestavě. V první třetině jsme se žádné branky nedočkali. Vyrovnané utkání, ve kterém nebylo ani moc vyloučení a pěkně odsýpalo se diváci dočkali až ve 24. minutě, kdy začali psát brankový účet domácí hokejisté. Lvi ovšem domácím favoritům nechtěli nechat body zadarmo. Okolo poloviny druhé třetiny se nám povedlo skórovat dvakrát a do kabin jsme před druhou přestávkou šli překvapivě jako vedoucí tým.

I třetí část jsme začali velmi dobře a povedlo se nám dostat do dvoubrankového vedení. Ovšem na 50. minutu zápasu nebudeme příliš dobře vzpomínat. Domácím během 51 vteřin spadlo do naší branky vše na co sáhli a zápas dokázali otočit.  I přes naši snahu již branka nepadla a tak domácí nakonec mohli oslavit těsné vítězství.

V play off se nakonec s Uh. Brodem nepotkáme. V posledním kole totiž zvítězila Velká Bíteš v sousedním Hodoníně a díky lepším vzájemným pořadatelství se střídá a začíná se na ledě lépe postaveného týmu po základní části.

Termíny play off:

1.3. 18:00      HHK Velké Meziříčí :  HC Lvi Břeclav

 4.3. 17:00      HC Lvi Břeclav         :  HHK Velké Meziříčí

 5.3. 17:30      HHK Velké Meziříčí :  HC Lvi Břeclav

 Pozvání na domácí zápasy příští týden:

V sobotu 4.3. od 17:00  se odehraje druhé utkání play off mužů. Do Břeclavi zavítá HHK Velké Meziříčí.

 V neděli  5.3. od 10:30  se doma představí 4. třídy U10  proti Mor. Budějovicím

                        od 15:30  starší dorost U18 bude chtít vrátit prohru LHK Prostějov

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …