HC Lvi Břeclav z.s. – Souhrn výsledků z prodlouženého víkendu 28.10 – 30.10.

Souhrn výsledků z prodlouženého víkendu 28.10 – 30.10.

Milan Zoubek

2. třídy U8

V sobotu si odehráli svůj druhý turnaj v sezoně i naše lvíčata prvních a druhých tříd. Naši nejmenší opět ukázali na ledě rodičům i trenérům svá bojovná srdíčka a další zlepšení svých dovedností.

Ml. žáci U12

Lvíčata kategorie mladších žáků dohrávala 28.10. odložené utkání ve Znojmě. Utkání sousedů v tabulce bylo vyrovnaným až do úplného závěru. Nakonec o jednu branku byl úspěšnější náš tým a domů odvážel plný bodový zisk.

V neděli nás čekal na domácím kluzišti tým z Uh. brodu, který doposud v soutěži nebodoval. Naši zápas pojali hodně bezstarostně a hrálo se nahoru a dolů. Soupeře  jsme nakonec v relativním klidu přehráli a divákům nabídly brankové hody.

HC Znojemští Orli : HC Lvi Břeclav          4:5

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uh. Brod 14:6

St. žáci U14

Starší žáci, kteří mají stejný program jako jejich mladší spolubojovníci v břeclavských barvách, čekal ve Znojmě soupeř v tabulce pouze o bod za námi. Domácí nás zpočátku zlobili. Postupem času byla na ledě vidět naše větší vůle po vítězství, za které vyplynula herní převaha, které se posléze přetavila v pohodový konec utkání.

Také v této kategorii Uh. Brod doposud nebodoval a body neulovil ani na našem hřišti. Starší žáci zvítězili také v pohodovém tempu a po víkendu si připsali plný bodový zisk.

HC Znojemští Orli : HC Lvi Břeclav         5:11

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uh. Brod 12:2

Ml. dorost U16

Mladší dorostenci od výhry v prvním zápase sezony na další body čekali.  V sobotu přijel na náš led tým z  Klagenfurtu, který byl rozhodně favoritem, neboť zatím jako jediný tým dokázal sebrat body hokejové akademii ze Salzburgu. První dvě třetiny byli hosté rozhodně lepším mužstvem, nicméně na našich bylo vidět, že se snad začínají herně zvedat. Třetí část již byla vyrovnaná a dokonce jsme měli pasáže hry, ve kterých jsme byli o malinko lepším týmem. Na body to ovšem nestačilo.

V neděli přijel na náš led tým z Villachu, se kterým se nám povedlo předvést rozhodně prozatím nejlepší výkon sezony. První třetinu vyrovnaného zápasu jsme prohráli, nicméně náš výkon byl velmi dobrý. Druhá část hry byla v našem podání asi to co by dorostenci měli předvádět v každém zápase. Bojovnost, napadání rozehrávky soupeře a hlavně pohyb všech hráčů s pukem i bez puku. Samozřejmě obětavý výkon v obranné třetině. Hosty se nám povedlo několikrát uzavřít v jeho třetině a zaslouženě jsme dali tři branky. V závěrečné části jsme hned ve druhé minutě využili přesilovku a zase bylo veseleji. Ještě jsme si do půlky třetí třetiny vytvořili pár šancí, no nic už nepadlo. Pak přišel kapku útlum na naší straně. Snad se kluci lekli nadějného stavu. Soupeř přebral iniciativu a dal dvě slepené branky z dorážek. I přes závěrečnou power play soupeře se nám nakonec povedlo kýženou výhru udržet.

HC Lvi Břeclav : EC KAC Klagenfurt    4:9 ( 2:4, 1:4, 1:1)

HC Lvi Břeclav : EC VSV Villach            4:3 ( 0:1, 3:0, 1:2)

St. dorost U18

Starší dorost měl na programu tradiční dvojkolo pátek neděle. Naši měli před sebou jasný úkol. Odpoutat se od svých soupeřů ve spodní části tabulky a přiblížit se na dostřel středu.

V pátek přijelo na náš led Uh. Hradiště. V zápase, ve kterém jsme měli převahu, jsme se nakonec o výsledek báli. Příliš mnoho chyb nás sráželo do kolen. Po dvou třetinách byl stav 3:3. Zápas vygradoval v rozmezí 46. až 53. minuty. Nejprve se hosté dostali do vedení, následně přišla drtivá pětiminutovka z naší strany, ve které jsme dali tři branky. Do minuty hosté ještě stihly snížit, ale další komplikace jsme již naštěstí nepřipustili.

V neděli v Brumově – Bylnici jsme již předvedli rozhodně lepší výkon v obraně a bez zbytečných chyb.  Hlavně velmi dobrou hrou v první třetině, když jsme si vypracovali tříbrankové vedení, se nám povedlo páteční tříbodový zisk potvrdit.

HC Lvi Břeclav : HC Uh. Hradiště           6:5 ( 2:1, 1:2, 3:2)

HC Brumov – Bylnice : HC Lvi Břeclav   1:5 ( 0:3, 1:1, 0:1)

Muži

Podobný cíl jako starší dorost měli i muži. A to odskočit spodním patrům tabulky a dostat se bodově na dostřel týmům okolo 5. místa. Cíl byl také splněn téměř na 100%.

Ve státní svátek v pátek jsme doma přivítali Velkou Bíteš. V nervózním zápase plném zbytečných vyloučení na obou stranách byli zpočátku brankově úspěšnější hosté. Našim se povedlo srovnat až v poslední třetině. Ze závěrečného tlaku jsme bohužel k tříbodové výhře nedospěli. Co se nepovedlo do 60 minuty se povedlo hned v 61. když M. Papp vydoloval pro naše bonusový bod.

Hned v sobotu večer jeli muži do Blanska svůj páteční zisk potvrdit. Povedlo se. Domácí byli téměř celý zápas pod naším tlakem a  jejich vyšší prohře přispělo pouze naše neproměňování vypracovaných šancí. Také muži se tak bodově trhli spodním týmům a přiřadili se ke středu tabulky jako st. dorostenci.

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Velká Bíteš          4:3 pp ( 1:2, 1:1, 1:0, 1:0)

Dynamiters Blansko HK : HC Lvi Břeclav          1:4 ( 1:2, 0:2, 0:0)