HC Lvi Břeclav z.s. – souhrn výsledků 29.11. – 4.12.

Na ledě se v uplynulém týdnu, mimo lvíčat druhých tříd, představily všechny hokejové kategorie. Povětšinou ovšem na venkovních hřištích.

Minihokej

V neděli 4.12. ve Znojmě odehráli svůj turnaj hokejisté třetích tříd.. Našimi soupeři byly dva brněnské kluby a to Technika  a Warrior. Lvíčata opět prokázala, že tréninky přináší své ovoce a odjela ze Znojma s příjemnou únavou.

4.třídy U10

V krajské lize přípravek čekalo naše čtvrťáky druhé utkání na velkém hřišti. Na domácím ledě nás přijel prověřit soupeř z Boskovic. Mnohem lepší vstup do zápasu měli naši malí hokejisté, kteří se dokázali v první třetině dostat do tříbrankového vedení. Prostřední část měli o něco lepší hosté, kteří dokázali využívat své rychlé protiakce a dostali se na dostřel jediné branky. Oběma týmům ještě stále dělaly problémy zejména ofsajdové situace, když se téměř všichni hokejisté zapomínali až za modrými čarami. Ve třetí části padla už jenom jedna branka a to do naší sítě. Tuto část měla lepší opět naše lvíčata, ale poskakující puk v brankovišti, okolo již ležícího brankáře, jsme několikrát nedokázali dotlačit až za brankovou čáru.

HC Lvi Břeclav : HC Boskovice                3:3 ( 3:0, 0:2, 0:1)

Ml. žáci U12

Na brněnském Úvoze odehráli další utkání naši mladší žáci. Do druhé poloviny soutěže ovšem nevykročili úplně nejlépe. V prvním kole jsme tohoto soupeře hravě přestříleli. V odvetě se nám tu černou gumu za záda domácího brankáře povedlo dostat pouze jednou. Domácí se stejně, jako na našem ledě, radovali čtyřikrát. Druhou polovinu soutěže jsme tak nezahájili nejlépe.

HCM Warrior Brno : HC Lvi Břeclav     4:1

St. žáci U14

Co se nepovedlo mladším žákům, dokázali ti starší. Ač bez dvou hráčů základní sestavy, kteří byli na výjezdu s ml. dorostem, přehráli suverénně domácí hokejisty a ještě šperkovali své pěkné akce ukázkovými góly. Konečným výsledkem tak bylo devítibrankové vítězství našich barev.

HCM Warrior Brno : HC Lvi Břeclav     0:9

Ml. dorost U16

Mladší dorostenci jeli po sérii dobrých výkonů a vítězství na dvoudenní výjezd do Rakouska. Čekal je tým z Innsbrucku a hokejová akademie ze Salzburgu. Proti Innsbrucku chtěli naši navázat na vítězství z domácího ledu. Herně nám ovšem první dvě třetiny nevyšli. Navíc hráč Innsbrucku Ludin se na  toto utkání opravdu připravil skvěle. Měl prsty v šesti z osmi branek. Až třetí část byla aspoň částečně podle představ trenéra. V neděli nás salzburgská akademie také dvě třetiny do hry nepustila. Až poslední část byla vyrovnanější. Z dvoudenního výjezdu se tak ml. dorost vrátil bez bodů.

HC TWK Innsbruck : HC Lvi Břeclav                                       8:2 (2:0, 4:0, 2:2)

EC Red Bull Salzburg Akademieteam : HC Lvi Břeclav        15:3 (4:0, 6:1, 5:2)

St. dorost U18

Starší dorost měl na programu již v úterý dohrávku odloženého zápasu proti Prostějovu. V zápase, který se našim příliš nepovedl se nakonec slavila výhra. Soupeře nejspíše naši mírně podcenili, při naší mírné převaze jsme většinu akcí překombinovávali a nedokázali se prosazovat v koncovce. Hosté naopak velmi jednoduše na dvě tři přihrávky přecházeli do rychlých protiútoků a stříleli daleko víc nebezpečně. Nicméně zápas jsme zvládli a do tabulky si připsali téměř povinné tři body. V neděli do Val. meziříčí vinou marodky i v našem týmu se odjíždělo pouze z deseti hráči. První třetinu jsme ovšem odehráli skvěle a domácí Bobry jsme poráželi o dvě branky. Pak našim začali docházet síly a domácí hokejisté pomalu zápas otočili.

HC Lvi Břeclav : LHK Prostějov                                                 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

HC Bobři Val. Meziříčí : HC Lvi Břeclav                                   6:2 (0:2, 4:0, 2:0)

Muži

Muži jeli v sobotu do Uničova bojovat o bodové dostižení jejich soupeře. Bohužel o osudu zápasu bylo nejspíše rozhodnuto již v jeho začátku. Mezi časem 3:31 a 6:39 naši třikrát rychle po sobě inkasovali. Snížit náskok domácích se nám povedlo až v minutě devatenácté. Také na začátku druhé třetiny jsme obdrželi  rychlou branku při přesilovce soupeře. Ke snížení náskoku domácích jsme se dostali opět až necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny. Domácí hráli velmi dobře v obranné třetině a přes naši herní převahu ve třetí třetině nám nedopřáli dostat se na dostřel. Lvi nakonec z Uničova odjeli po boji bez bodů.

HC Uničov : HC Lvi Břeclav                                                        4:2 ( 3:1, 1:1, 0:0)

Pozvánka na domácí zápasy příští týden:

Ve čtvrtek 8.12.        ml. dorost U16 hostí EC Vienna Tigers, tým, kterému budeme chtít vrátit prohru 9:13 z prvního vzájemného zápasu. Začátek 17:30.

V pátek     9.12.         st. dorost U18  bude hájit osmé místo v tabulce před dotírající Technikou Brno od 17:30 hod.

V sobotu 10.12.         ml. a st. žáci  od 11:45 resp. 13:45 budou chtít vrátit prohry valachům ze Vsetína.

muži od 17:00 se také pokusí revanšovat za devíti brankový příděl od Štik z Rosic.

V neděli 11.12.          ml. dorost U16 od 15:00 zakončí základní část soutěže s EAC Junior Capitals.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …