HC Lvi Břeclav z.s. – Souhrn výsledků 28.9 – 2.10.

O tomto víkendu se měly představit naši hráči od 4. tříd nahoru. St. dorost U18 musel v pátek pro vysokou marodku zápas odříct, ale ostatní svá utkání odehráli.

4. třídy U10

Čtvrté třídy měli na programu minihokejový turnaj na Úvoze. Soupeři tradiční a kvalitní Kometa a domácí Warrior. Oba naše zápasy měly podobný průběh. Dvě třetiny vyrovnané utkání, když chvíli jsme měli navrch my, chvíli náš soupeř. S Kometou jsme prohrávali o gól a s Warriorem o tři, ale nezdálo se nic ztraceno. Lvíčata bojovala a výsledek utkání byl na vážkách. V obou utkáních se nám ovšem přestalo dařit na útočné části hřiště a soupeři i nadále své šance využívali. Z ledu jsme odcházeli se vztyčenou hlavou a trenéři měli za dvě třetiny pro své svěřence slova chvály.

HCM Warrior Brno : HC Lvi Břeclav     13:7

HC Kometa Group : HC Lvi Břeclav       13:6

Ml. žáci U12

Ve středu 28.9. se doma mladší žáci utkali s Uh. Ostrohem. Po velkém boji se nakonec body rozdělily  v brankově bohatém zápase.

V neděli odjížděli brzy ráno mladší a starší žáci do Kroměříže. Domácí klub dlouhodobě obsazuje horní příčky v mládežnických soutěžích, tak bylo jasné že nás nečeká nic lehkého. Naši zaspali úvod utkání a domácí se dostali do tříbrankového vedení. do konce druhé části hry se nám nedařilo o tento náskok domácí připravit. Poslední třetina byla z naší strany nevyvedenější. Povedlo se nám snížit na 3:5 domácí opět uskočili, ale naši dokázali dvěma góly se dostat na dostřel.Bohužel dvě minuty před koncem při našem soustavném tlaku hanáci ujeli do brejku který proměnili a tím si definitivně pojistili svou výhru.

HC Lvi Břeclav : Hokej Uh. Ostroh         7:7

HK Kroměříž : HC Lvi Břeclav                7:5 ( 4:2, 1:0, 2:3)

St. žáci U14

Starší žáci doma 28.9. si s Uh. ostrohem naopak poradili vcelku lehce. Po opatrnějším začátku jsme se rozjeli na plno a soupeři nedali téměř žádnou šanci přemýšlet o bodovém zisku.

Také starším žákům se nepovedl start do utkání. Hned v 10. vteřině máme šanci jít do vedení. V nabídnuté přesilové hře ale udeří dvakrát domácí tým a najednou musíme dohánět dvougólové manko. Domácí hráli soustředěně v obranné třetině a jejich brankář podával skvělý výkon. Když na začátku druhé části zvýšili hanáci náskok na 4:1, čekala nás velká práce ke zkorigování výsledku. Pod naším tlakem obranná hráz začala postupně ochabovat, a začali se objevovat trhlinky.Do konce druhé třetiny již bylo vyrovnáno. V boji o vítězství se nakonec radovali Lvi, kteří vstřelili jedinou branku ve třetí třetině a body tak putují na jih moravy.

HC Lvi Břeclav : Hokej Uh. Ostroh         14:3

HK Kroměříž : HC Lvi Břeclav                4:5 ( 3:1, 1:3, 1:0)

Ml. dorost U16

Mladší dorost doma v neděli přivítal hokejovou akademii ze St. Pöltenu, a to Okanagan Hockey Club Europe.  Opět jsme po většinu zápasu dokázali se soupeřem hrát, a o zápasu rozhodli dvě minuty naší menší soustředěnosti. Minuta a čtyři vteřiny mezi časem 13:01 až 14:06 a pak 55 vteřin ve druhé části hry. Ze začátku zápasu měl soupeř menší převahu, ale ani naši nepůsobili v útoku nijak špatně. Hosté se dostali do vedení v desáté minutě a hned následně bylo vyrovnáno. Pak přišla první kritická chvíle. Tři chyby a tři góly v naší síti. Museli jsme sáhnout k oddechovému času a trochu si sáhnout do svědomí. Druhá třetina nám vycházela slušně. Dokázali jsme se dostat na dostřel jediné branky a začínali jsme přebírat otěže zápasu. Přišel ovšem zbytečný faul po odpískání, obdržená branka v přesilovce a za 55 vteřin po další hrubce zvýšení náskoku hostí o tři góly. Naši už pak na vyrovnání neměli dost sil.

HC Lvi Břeclav : Okanagan Hockey Club Europe  3:8 ( 1:4, 2:2, 0:2)

St. dorost U18

Již marodkou poznamenaný tým st. dorostu doma ve středu hostil Frýdek – Místek. Hostům se prozatím v soutěži daří a potvrdili to i na našem stadionu. V celém utkání jsme tahali za kratší konec. Na našich hráčích byla znát počáteční nemoc a tak soupeři zejména v konci zápasu již nekladli většího odporu. V pátek jsme nakonec byli nuceni požádat o odklad nedělního zápasu, pro nedostatečný počet zdravých hráčů.

HC Lvi Břeclav : HC Frýdek – Místek     0:8

Muži

V krajské lize byla odehrána také dvě utkání. Ve středu 28.9. se muži představili po podařeném výkonu v Rosicích. Co se vedlo doma v sobotu, to nešlo ve středu proti domácím Štikám. Na venkovních hřištích nám to zatím nejde. Domů jsme si opět vezli devítibrankový nášup, jako z Uh. Ostrohu.

V sobotu doma to již byla opět jiná pohádka. začátek utkání s Hodonínem ji moc ovšem nepřipomínal. V šesté minutě úvodní části hry vedli Drtiči na našem ledě 2:0. Postupně se nám povedlo vyrovnat hru a do konce první třetiny bylo srovnáno. od druhé části jsme si začali udržovat mírnou převahu a výsledkem byla branka na 3:2 v náš prospěch.  Na začátku třetí  třetiny  se nám povedlo uskočit na 4:2 a když jsme v 56. minutě zvýšili na 5:2 v přesilové hře, už se do konce utkání spíše jenom vylučovalo. Hřiště se změnilo v bojiště ,které přineslo dva tresty pro naše barvy a hned pět trestů pro hostující tým. Branka již nepadla a doma jsme i nadále 100% úspěšní.

HC Štika Rosice : HC Lvi Břeclav            9:4

HC Lvi Břeclav : SHK Hodonín B            5:2 ( 2:2, 1:0, 2:0)

Domácí zápasy příští víkend:

Sobota 8.10.         10:30 ml. žáci U12  Val. Meziříčí,

12:30 st. žáci U14 Val. Meziříčí

Neděle 9.10.         10:30 3. třídy U9 minihokejový turnaj (EAC Junior Capitals, Hodonín, Znojmo)

17:00 st. dorost U18 Val. Meziříčí