HC Lvi Břeclav z.s. – souhrn výsledků 25.11. – 27.11.

O tomto víkendu se na ledě představily břeclavské 2. třídy, premiéru zažily 4. třídy v zápase na velkém hřišti a také další hráči od mladších žáků až po st. dorost. Muži začali na vlastním ledě druhou polovinu krajské ligy v utkání proti mužstvu z Uh. Ostrohu.

2. třídy U8

Druháci měli za sebou dlouhou třítýdenní pauzu. V sobotu odjeli do Brna na halu na Úvoze. Jako soupeři jim tentokrát los přisoudil HC Blansko, EAC Junior Capitals a dva domácí výběry Warrior Brno.  Nejmladší lvíčata na ledě nechal opět to nejlepší co umí a z Brna si odvezla spoustu nových zkušeností.

4. třídy U10

Krajská liga přípravek se od minihokejových turnajů již přesunula k zápasům na velkém hřišti. První soutěžní zkušenost se zápasem „velkého“ hokeje tak na ledě sousedního Hodonína získala i naše lvíčata. Zápas byl pro naše zejména brán jako sbírání zkušeností, k čemuž je tato soutěž především určená. Malí hokejisté těmito zápasy dostávají pomalu do krve pravidla hokeje, neboť např s ofsajdy se do této doby ve svých zápasech nesetkali.

Domácí drtiči nakonec naše lvíčata přehráli. Domů si trenéři odvezli spoustu poznatků, co s našimi kluky „velké“ hřiště udělalo a na co se dále v trénincích zaměřit.

SHKm Hodonín : HC Lvi Břeclav            11:3

Ml. žáci U12

Mladší žáci jeli na led vedoucího týmu Brumova Bylnice. Po cenné remíze z minulého týdne s HO Hamíkovo, které je v tabulce čtvrté, se očekával vyrovnaný souboj. Po dlouhé cestě ovšem naši svoje hokejové dovednosti asi nechali v autobuse. Od začátku zápasu nás domácí přehrávali a Lvíčata se až do konce utkání nedokázala na ledě srovnat.

HC Brumov Bylnice : HC Lvi Břeclav     15:3

St. žáci U14

Naši starší žáci si jeli do Brumova Bylnice v roli favorita pro další body v dostizích o první místa jejich soutěže. Tým byl sice oslaben o dva nemocné hráče a dva kluky, kteří tuto sobotu pomáhali v zápase ml. dorostu, ale i tak svoji úlohu splnil. Lvíčata musela hrát naplno po celé utkání a nakonec si svoje body domů odvezla. Je dobré že i přes absenci téměř celé jedné lajny dokázali kluci zabojovat a své chybějící spoluhráče nahradit.

HC Brumov Bylnice : HC Lvi Břeclav      2:5

Ml. dorost U16

Mladší dorostenci, kteří se v posledních zápasech chytili, přivítali doma soupeře z Innsbrucku. V tomto utkání bylo krásných akcí na ledě k vidění minimum. Byl to spíše boj. Našim se povedl ke konci první třetiny využít brejk, který byl zkušeně zakončen mezi brankářovi betony. Pak se nám hned na začátku druhé třetiny povedlo využít zmatku v obranné třetině hostí a dát další branku. Otěže utkání pak převzali hosté, kteří byli nebezpečnější. Také se jim povedlo stav zápasu srovnat. Do minuty se nám ovšem opět povedlo dostat se do vedení, a když jsme využili přesilovou hru hru  sedm minut před koncem, body byli velmi blízko. Ve druhé i třetí třetině nás podržel i brankář O. Karpíšek, protože střeleckých pokusů měli hosté více. Naši výhru pečetil J. Zapletal střelou od kruhů z obranné třetiny do prázdné klece Innsbrucku.

HC Lvi Břeclav : HC TWK Innsbruck    5:2 ( 1:0, 1:1, 3:1)

St. dorost U18

Starší dorostenci jeli v pátek do Frýdku Místku zkusit další překvapivý výsledek. O tuto možnost jsme přišli už do páté minuty první třetiny. Dorostenci nechytili vůbec nástup do utkání a prohrávali 3:0. Naše hra se zlepšila až po třetí inkasované brance. Hned na úvod druhé části hry nám domácí přidali další branku a ani zlepšená hra našich již nestačila na víc než na konečnou korekci výsledku. K dalšímu překvapení z naší strany tak již toto kolo nedošlo a domácí potvrdili roli favorita utkání.

HC Frýdek – Místek : HC Lvi Břeclav     6:3 ( 3:0, 3:2, 0:1)

Muži

V krajské lize mužů Lvi chtěli urvat body proti Uh. Ostrohu. Naše barvy v obraně opět doplnili M. Göndör a O. Veselský ze st. dorostu. Zápas byl ovlivněn od čtvrté minuty vyloučením našeho obránce M. Koutného na 5 minut plus do konce utkání za zásah do nohou soupeře, po kterém musel utkání opustit hostující kapitán R. Antonovič se zraněním kolene. Domácí trenér tak ze tří kompletních formací byl nucen kombinovat sestavu. První třetinu jsme nakonec prohráli o dvě branky, když jsme i přes šance skórovat dosáhli gólu pouze jednou, soupeř totéž dokázal třikrát. Od poloviny druhé třetiny jsme hráli celkem 8 přesilových her a měli i výhodu jedno trestného střílení, nicméně to s  obratem vývoje utkání stále nevycházelo. Hosté dokázali dát i jednu branku v oslabení. I přes naši snahu tak nakonec body odjeli do Uh. Ostrohu.

HC Lvi Břeclav : Hokej Uh. Ostroh         4:6 ( 1:3, 1:2, 2:1)

Pozvánka na domácí zápasy příští týden:

V úterý 29.11. od 17:30 dohrávají doma st. dorostenci U18 zápas s LHK Prostějov.

V neděli 4.12.  od 10:30  se doma představí v 4. třídy U10 v krajské lize přípravek proti HC Boskovice

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …