HC Lvi Břeclav z.s. – Souhrn výsledků 24.9. – 25.9

Také během Svatováclavských slavností běžely hokejové soutěže. K prvním ostrým zápasů se na domácím ledě dostali naši hokejisté 4. tříd.

4. třídy U10

Čtvrťáci měli na domácím kluzišti první turnaj v minihokeji v této sezoně. Při hře tři na tři se pomalu při trénincích již chystají k přechodu na velké hřiště.

V nedělním prvním utkání jsme si poradili s Boskovicemi a následně ve druhém zápase, který byl napínavý do posledních vteřin, lvíčata vybojovala remízu s vídeňským celkem Junior Capitals.

HC Lvi Břeclav : HC Boskovice                9:3

HC Lvi Břeclav : EAC junior Capitals    6:6

Ml. dorost U16

Mladší dorostenci  doma přivítali lídra tabulky, a to hokejovou akademii ze Salzburgu, která asi letos nebude mít v soutěži žádnou konkurenci. Naši neodehráli špatné utkání. Po celou dobu se snažili s evidentně vyspělejším soupeřem bruslit, a rozhodně hostům nedarovali nic zadarmo. V několika fázích zápasu jsme na ledě byli i aktivnějším celkem. Rozhodně bylo v našich silách vstřelit více branek. Kluci z hokejové akademie byli určitě jistější na puku a vše zvládali v plné rychlosti. I přes trpkou porážku mohli naši dorostenci odejít z ledu s hlavou vztyčenou.

HC Lvi Břeclav : EC Red Bull Salzburg Akademieteam          2:17 ( 1:7, 1:5, 0:5)

St. dorost U18

Třetí těžký zápas měli na programu břeclavští starší dorostenci. Tentokrát vyjeli do Šumperka, který v loňské sezoně končil základní část na třetím místě. Zejména v první třetině byli domácí lepším týmem a svoji převahu dokázali také brankově využít. Od druhé části hry se náš výkon zvedl, ovšem vytviřené šance jsme nedokázali proměnit. Domácí tak po zásluze ponechali tři body doma a anši odjeli domů s prázdnou.

HK Mladí Draci Šumperk : HC Lvi Břeclav       6:0 ( 4:0, 1:0, 1:0)

Muži

Břeclavští muži si v sobotu na domácím ledě snažili napravit reputaci po nepovedeném startu v Uh. Ostrohu. Po našem tlaku se nám mezi sedmou a devátou minutou povedlo dát tři rychlé branky, které vedli k bleskové výměně v brance hostí ( Řoutil za Axmana) a také ke změně stylu hry Uničova.

hosté od této chvíle hráli na samé hranici pravidel tvrdosti. Naši se snažili nadále přehrávat soupeře hlavně kombinací a rychlostí. Hostům tvrdší hra přinesla do konce první třetiny dvě branky a na začáratku druhé dvacetiminutovky dokonce i vyrovnání. V posledních pěti minutách druhé třetiny padly ještě dvě branky, které znamenaly smírný stav před poslední částí hry. Ve třetí třetině slavila úspěch naše hokejovost. Do vedení jsme šli ve 45. minutě. V hektickém závěru jsme nejprve přežili v 59. minutě trestné střílení hostů, aby za třicet vteřin na to rozhodl o naší výhře R. Lenkovič brankou do prázdné svatyně Uničova.

HC Lvi Břeclav : HC Uničov         6:4 ( 3:2, 1:2, 2:0)

Pozvání na příští domácí zápasy

Ve středa 28.9. od  9:00 resp. 11:00 hostí ml. a st. žáci Uh. Ostroh

od 14:00 se pokusí doma st. dorost  U18 bodovat. Přijede Frýdek – Místek.

V sobotu 1.10. od 16:20  se odehraje první malé derby, když muži doma potkají SHK Hodonín B

V neděli 2.10.  od 11:00 přivítá ml. dorost U16 další hokejovou akademii tentokrát z St. Pöltenu –  Okanagan Hockey Club Europe

Uzavření sběrného místa a sběrného dvora o Velikonocích

BŘECLAV V sobotu 30. března bude zavřeno sběrné místo na ulici Hájová i sběrný dvůr …