HC Lvi Břeclav z.s. – Rozhovor s vedoucím týmu mužů I. Gabriškou

BŘECLAV

Krátký rozhovor o první půlce sezony s vedoucím týmu mužů HC Lvi Břeclav z.s.  panem I. Gabriškou.

Milan Zoubek

Máme za sebou polovinu krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje. Začátek nebyl zrovna nejpovedenější. Dva venkovní zápasy a 18 obdržených branek, přitom týden před začátkem soutěže jste vyhráli přípravný turnaj v Uh. Ostrohu. Co se to s týmem dělo? 

Začátek sezony jsme začali hrát na dvě lajny z důvodu absence některých hráčů. Po zkušenostech z minulé sezony víme, že se takhle hrát nedá a to se také projevilo v našem výkonu. Při turnajovém vítězství jsme hráli na tři kompletní pětky a to je ten rozdíl.  

Pak přišlo domácí derby s Hodonínem. Byl to ten zápas, kdy se to začalo lámat k lepšímu?

 Zápas s Hodonínem bylo domácí prostředí, byli jsme v plném počtu a domácí ledová plocha, která nám vyhovuje. Jestli se to lámalo k lepšímu těžko říct, ale zápasem jsme se protrápili k vítězství. Byli jsme rádi za 3 body, protože se prohrávalo 0:2. 

 Definitivní obrat k lepším výsledkům přišel v Boskovicích. V tomto utkání měli velkou zásluhu na výhře i skórující loňští dorostenci J. Abazaj a M. Mikulič. Jak Tito mladí kluci zapadli do týmu a je s jejich výkony spokojenost?

 Zápas v Boskovicích byl velmi vyhrocený a velmi rychlý. V zápase se mladým hráčům dařilo. Pro budoucnost týmu je zařazování mladých hráčů nezbytné. Ale o své místo v týmu musí zabojovat. Je zapotřebí, aby mladí hráči přistupovali zodpovědně jak k tréninkům tak i k zápasům. 

 V domácím utkání se vsetínským B – týmem se v obraně ukázali i st. dorostenci M. Göndör a O. Veselský. Jak je hodnotíte?

 Vsetínské mužstvo je převážně tvořeno mladými hráči, proto jsme se rozhodli dát příležitost obranné dvojici Göndör – Veselský, kteří podávají ve své věkové kategorii velmi dobré výkony. Kluci svou hrou příjemně překvapili a každá zkušenost ze seniorského hokeje je určitě posune o něco dál.

  Do Břeclavi se vrátil také R. Zháňal a R. Garčic. Jak se Tito hráči osvědčili?

Samozřejmě jsme rádi, že nás přišli podpořit hráči z 2. ligy, v mužstvu je zdravá konkurence. Tito hráči přinesli do týmu herní jiskru a pro tým jsou velkým přínosem.

 Počínaje Boskovicemi přišla krásná série pěti výher v řadě a posun tabulkou nahoru. Až ve dvanáctém kole nás porazil doma Uh. Brod, který již vyšplhal na druhé místo tabulky. Jaké jsou cíle do druhé půlky sezony? Na čtvrté místo Boskovic máme ztrátu jenom pěti bodů, to není určitě nedosažitelné.

 Série pěti výher je krásná a o to víc nás prohra s Uherským  Brodem  na domácím ledě mrzí. Odehrál se ne zrovna nejlepší zápas z naší strany a Uherský Brod potvrdil svou kvalitu a své ambice postupu do 2. ligy. Cílem druhé poloviny sezony pro nás je držet se na pozicích zajišťující PLAYOFF. Samozřejmě se budeme snažit o co nejlepší umístění. 

 V přestávkách zápasů jsou na ledě vidět i kraso exhibice či ukázka hry nejmenších hokejistů, losují se také vstupenky o ceny. Jak je to s diváky. Roste pomalu počet návštěvníků hokejových zápasů?

 Díky našim sponzorům si můžeme dovolit tombolu, která zpestřuje hokejové klání. Spolupráce s mládeží a to nejen HC Lvi Břeclav ale i oddílu KRASO Břeclav, chceme tímto propagovat sport i těch nejmenších. Jsme moc rádi za každého diváka, který nás dojde podpořit. A tímto zveme diváky na další utkání. 

Přeji Vám hodně spokojených diváků a do druhé půlky sezony ať se Vám i nadále daří a bavíte nás dál pěkným hokejem.

Také děkuji za rozhovor. 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …