HC Lvi Břeclav z.s. muži …Lvi doma v jednom z nejlepších výkonů sezony udolali Boskovice

Břeclavští Lvi se na domácím ledě toužili odrazit k další vítězné sérii, která začala v první polovině soutěže právě po utkání s Boskovicemi.

Aktuálně čtvrté Boskovice nám jistě chtěli vrátit porážku, kterou doma utrpěli. A začali opravdu velmi dobře. Hned z první vážnější akce se prosadil hostující Surý po přihrávce M. Špoka, který hrával 2. ligu za sousední Hodonín. Lvi se dokázali velmi rychle oklepat, a v rozmezí páté a šesté minuty, donutili hostující hráče ke dvěma po sobě jdoucím faulům. Přesilovku jsme sice nevyužili, ale z tlaku, který jsme si dokázali vytvořit, dvě vteřiny po skončení početní výhody srovnal skóre T. Zugar. Hosté podobnou herní situaci, s přesilovkou pět na tři, která trvala  minutu a dvacet vteřin využít nedokázali. První část hry tak skončila smírně 1:1.

Lvi velmi dobře vkročili do druhé třetiny. Začali jsme aktivně a vynutili si další vyloučení hostujícího hráče. Stejně jako v první třetině jsme skórovali chvíli po skončení trestu. Hosté nám ovšem nehodlali dát nic zadarmo a po minutě a sedmi vteřinách bylo opět srovnáno. Chvíli po přelomu zápasu do druhé půlky se do kotouče opřel M. Gabriška a vrátil vedení na stranu Lvů.

Úvod třetí třetiny vyšel lépe hostujícím hráčům. Mezi 42. a 46. minutou měli možnost hrát téměř nepřetržitě čtyrminutovou přesilovku, kterou ovšem nevyužili. Nicméně, po skončení našich trestů byla aktivita plně na jejich straně. Na branky se čekalo až do poslední desetiminutovky. První se trefili hosté ve 52. minutě. Domácí Lvi ovšem chtěli zvítězit za každou cenu a v 56 minutě opět překlopili utkání ve svůj prospěch. Radost nám vydržela přesně 51 vteřin. Bylo opět srovnáno. Do konce zápasu přes další šance obou týmů již branka nepadla. Do prodloužení jsme šli ovšem v nevýhodě jednoho muže za vyloučení devět vteřin před koncem utkání.

Oslabení jsme v prodloužení zvládli a to nám dodalo v konci zápasu novou sílu do žil. vykoledovali jsme si opět dva fauly hostujících hráčů, nicméně nabídnutou šanci k rozhodnutí zápasu se nám využít nepovedlo. Došlo tak na trestné nájezdy. Po prvních třech sériích byl stav 0:0. Brankáři skvěle zvládali nájezdy. Až ve čtvrté sérii se povedlo J. Chvátala, dobře známého břeclavským fandům z jeho působení v Břeclavi, překonat. postaral se o to R. Garčic, který tak druhý bod posunul do kabiny našeho týmu.

Velmi pěkná podívaná tak skončila naší výhrou. Tuto sobotu  by měli Lvi potvrdit svoji dobrou formu na ledě Velké Bíteše, která momentálně okupuje v tabulce příčku hned pod námi. Bude se tak hrát o body, které nám mohou dát klid do závěrečných zápasů, neboť  bychom si již mohli vytvořit náskok před pronásledujícími týmy, které se snaží protlačit do play off.

HC Lvi Břeclav : SKMB Boskovice           5:4 po s.n. ( 1:1, 2:1, 1:2, 0:0)

Branky:           6. Zugar ( Zháňal, Blaha), 23. Papp, 33. Gabriška, 56. Blaha ( Zugar, Zháňal) rozhodující nájezd Garčic – 1. Surý ( Špok), 24. Krejčiřík ( Šebek), 52. Veselý ( Šebek), 57. Hnilička ( Dufek)

Sestava Lvů:   Hübner ( Michálek) – Dora ( C), Zugar, Směřička, Papp, Koutný – Lenkovič, Gabriška, Blaha, Juránek, Abazaj, Nešpor, Zháňal, Garčic, Čápek, Průdek