HC Lvi Břeclav x HK Kroměříž z pohledu Břeclaváků

Břeclavští Lvi si spravili náladu a rozstříleli Kroměříž 9:5

Sobotní zápas z pohledu břeclavského týmu a rozhovor jedním z nejproduktivnějším hráčem zápasu Tiborem Sedláčkem (*1999)

Filip Král

V sobotu dne 27.10 se v ICE BORS Aréně odehrál další domácí zápas Lvů, kdy do Břeclavi přijel obávaný soupeř z minulého roku, který se pohybuje momentálně na 7. příčce tabulky. Šťastnějším týmem byli domácí, kteří si dokázali vytvořit patřičný náskok, na který hosté už nedokázali zareagovat a břeclavským lvům zůstávají doma důležité 3 body.

První třetina byla ve znamení vyrovnaného zápasu, kdy si oba týmu dokázali vytvořit několik šancí, ale brankáři na obou stranách si dokázali poradit se všemi kotouči. Z prvního gólu se mohli v čase 7:52 radovat domácí, kdy dokázal úvodní branku vstřelit J. Klimovič. asistence: F. Hrbatý a T. Sedláček. Břeclavané museli čelit několika oslabením, ale hosté se gólově prosadit nedokázali a za stavu 1:0 se odcházelo do kabin.

Druhá třetina byla velice pestrá pro oko diváka, kdy do sítí napadalo až 6 branek. Na světelné tabuli neodběhla ani 3. minuta a lvi se dostali do dvoubrankového vedení. Branku domácích vstřelil F. Hrbatý ve spolupráci s J. Klimovičem a T. Sedláčkem. Na další gól se nečekalo dlouho. Za necelé 3 minuty se znovu radovali domácí, kdy v čase 25:36 vstřelil 3. branku domácích M. Gabriška, kdy si dokázali vyměnit puk s dvojicí R. Zháňal a R. Průdek a vytvořit již tříbrankový rozdíl. Dravost a odhodlání hostů jakoby vypršelo a zápas byl v režii lvů, což se za 2 minuty projevilo, kdy již 4. gól domácích uklidil do sítě M. Gabriška. Hosté se dokázali vzpamatovat a v čase 28:06 vstřelili svou 1. branku v utkání. Autor branky M. Merta, asistence: J. Jelínek. Ovšem lvi nesklopili hlavy a svou bojovností přiváděli hostujícího  brankáře k šílenství. V čase 29:44 R. Juránek zvyšoval už na 5.1. Břeclavané diktovali tempo a byli si jistí na puku, ale jedna chyba přišla. V čase 34:01 se dostal P. Zavřel do samostatného úniku na našeho brankáře, který sice puk chytil, ale hostující hráč byl faulovaný a bylo nařízeno trestné střílení, který již jmenovaný dokázal využít. Stav na konci druhé třetiny 5:2 pro lvi.

Třetí třetina se proměnila v ,,přestřelku“. Během 6 minut padly hned 3 góly, kdy v čase 44:14 domácí zvýšili svůj náskok o 4 branky. Svou první branku po měsíčním zranění vstřelil M. Gondor, asistence: F. Hrbatý a M. Papp. Za necelou minutu se ale radovali hosté, kteří se snažili alespoň o nějaký zvrat. Radost hostů, ale vydržela jen 44 sekund, kdy T. Sedláček dokázal sebrat soupeři kotouč a zasunout ho mezi betony brankáře hostů. V krátkém sledu se dokázali domácí prosadit ještě 2x a domácí vedli již 9:3. Hosté se ale nevzdávali. 2 minuty před koncem utkání se z ,,chumlu“ před naším brankařem dokázal prosadit M. Merta a za minutu při další šanci hostů nekompromisně zavěsil puk pod horní tyčku našeho brankáře V. Kudlička. Břeclavané už žádný gól nedostali a pojistili si výhru 9:5.

Po zápasový rozhovor s nejmladším a zároveň jedním z nejproduktivnějším  hráčem zápasu Tiborem Sedláčkem

1)      Zhodnocení zapasu

Zhodnotil bych ho pozitivně, protože jsme vyhráli, což bylo pro nás důležité po nevydařených zápasech z minula.

2)      Jak si zapadl do kabiny jako mladý?

Já doufám, že dobře. Snažím se starší poslouchat, kdž po mně něco chcou. Jen nemusím moc sbíraní puku, dělaní pití , ale tohle je prostě role jednoho z nejmladších z týmu a každý si tady tím musel projít.

3)      Jak se cítíš po 4 bodovém zápasu?

Jsem rád, že mi tam po dlouhé době něco spadlo, vždycky potěší když si připíšu nějaký bod, sám jsem se divil, že se mi dneska poštěstily 4 body.

4)      jaký byl rozdíl mezi dnešním a zápasem před týdnem?

Minulý týden jsme hráli v uvozovkách proti slabšímu týmu a proti takovým se nám špatně hraje, protože se vždy přizpůsobíme jejich hře a dneska proti Kroměříži, která byla hokejovější než Hradiště jsme dokázali využít šance, měli jsme větší disciplínu a přišlo mi, že jsme byli skoro celý zápas lepší a určovali jsme tempo.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …