17.3. VHK Vsetín : HC Lvi Břeclav                        9:4

24.3. HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uh. Brod         5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

25.3. HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž                      6:4 (0:1, 5:0, 1:3)

17.3. VHK Vsetín : HC Lvi Břeclav                       9:5

24.3. HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uh. Brod       22:3 (5:0, 7:3, 10:0)

25.3. HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž                      3:3 (1:1, 1:1, 1:1)

Ml. dorost :

18.3. HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž                      5:3

24.3. Hokejový klub Opava s.r.o.: HC Lvi Břeclav 5:6 s.n.

Poslední soutěžní zápasy v této sezoně odehrály týmy ml. a st. žáků a ml. dorostu .

U12 – Ml. žáci:

Mladší žáci na vsetínském Lapači odehráli důstojné utkání. Domácí hokejisté v něm potvrdili svoje postavení v tabulce a nakonec po zásluze zvítězili. Hokejisty tak čekalo o dalším víkendu závěrečné dvou kolo. naši určitě mysleli ještě na posun v tabulce na lichotivější umístění a tak šli do obou zápasů s touhou brát maximální bodový zisk.

V sobotu s Uh. Brodem nám skvěle vyšel úvod zápasu a v 6. minutě vedení 2:0. Šancí jsme i nadále měli dostatek, jejich využití nebylo ovšem úplně nejlepší. Až v závěrečných pěti minutách první třetiny se nám povedlo přidat další branku. Druhá třetina se nesla v duchu vyrovnané hry, a nejlepšími hráči byli brankáři obou týmů, kteří za svá záda nepustili ani jeden kotouč. Na začátku třetí třetiny se dokázali poprvé brankově prosadit hosté. naši ml. žáci ovšem zápas nakonec dovedli v klidu ke třem bodům, když ještě dvě branky přidali.

Poslední zápas s HK Kroměříž byl pravou hokejovou bitvou. Boj o každý centimetr ledové plochy. V úvodní dvacetiminutovce se prosazují pouze hosté. Druhá je smrští z naší strany. Brankové konto hostí zatěžujeme hned pěti úspěšnými zásahy. Třetí část tlačí Hanáci, ženoucí se za vyrovnáním. Dotahují, ale zápas se jim otočit nepovede.

U14 –  St. žáci:

Také st. žáci nebyli na Lapači favoritem, ale i oni odevzdali maximum možného. Domácí hokejisté nakonec zvítězili, ale zadarmo ke svým bodům rozhodně nepřišli. Také st. žáci odehráli své poslední zápasy s vidinou posunu v tabulce a to až k desátému míst. K tomu ovšem také potřebovali maximální bodový zisk.

V sobotu s Uh. Brodem se začalo hned zostra. Od prvních minut tlačíme. Branky na sebe nenechají dlouho čekat. Pouze ve druhé části hosty pouštíme do několika šancí. Ve třetí třetině už ale ledovou plochu plně ovládají Lvi a skóre utkání nakonec posunou až za hranici dvaceti branek v síti Spartaku.

V neděli s Kroměříží přichází také u st. žáků pravá hokejová bitva. Oba týmy se přetahují o touš. Příliš šancí v zápase není. Soupeři se nakonec rozchází smírně, když v každé třetině padá vždy pouze jedna branka na každé straně. Hosté tak nakonec ubránili konečné desáté místo o bod před našimi.

U16 – Ml. dorost:

Dorostenci měli na programu pouze dvě kola. A také oni potkali Kroměříž. Začátek zápasu patří jednoznačně našim. Po několika závarech se prosazujeme v deváté minutě. Následně se ovšem povede hostům v průběhu tří minut dvakrát zaskočit naši obranu a rázem je tu obrat v zápase. První branku inkasujeme při naší přesilovce.  Naši sice  jsou chvíli zaskočeni, ale vzápětí přitlačíme a ještě do konce první třetiny je srovnáno. Druhá třetina je festivalem neproměněných šancí břeclavských. Z velkého množství se nakonec ujmou pouze dvě střely. I ve třetí máme převahu. Odskakujeme na rozdíl tří branek, hosté ještě korigují, na zvrat již nedosáhnou.

V posledním zápase v Opavě je první třetina jasně v moci domácích hokejistů, kteří vedou v poměru 4:1. Zbývajících 40. minut ovšem o něco lepší jsou naši, kteří touží i z posledního utkání získat nějaké body. Zápas dovedeme ke konečné remíze. V samostatných nájezdech jsme nakonec o jednu branku lepší my a tak si z posledního zápasu přivážíme domů dva body.

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …