Radim Lenkovič (*1993) útočník

HC Lvi Břeclav – utkání mužu s TJ Sokol Březina – v prvním kole krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína v Břeclavě

Filip Hrbatý

V sobotu se na břeclavském ledě odehrávalo první mistrovské utkání krajské ligy mužů a to proti týmu TJ Sokol Březina.

S tímto týmem se hokejisté Břeclavi již utkali v přátelském utkání, kde to hodně vřelo a došlo i k pár pěstným soubojů a proto se také čekalo jak se bude tento první ¨mistrák¨ vyvíjet.

Do utkání vstoupil lépe tým domácích a od začátku na ledě diktoval tempo, to se také projevilo i na světelné tabuli, když v čase 8:04 trefil úvodní branku utkání Jakub Klimovič. Po této brance utkání mělo stále stejný průběh, ale domácí ze své vytvořené šance nedokázali proměnit v branky. A 15 vteřin před koncem první třetiny se dokázal prosadit nádhernou tečí v přesilové hře Radek ZháňalDo kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro tým HC Lvi Břeclav.

Ve druhé třetině domácí výrazně polevili a nechali tým z Březiny vyrovnat tempo. Ve 28. minutě se tak podařilo hostujícím snížit stav utkání když snižoval Jiří Čtvrtníček Od této doby se začalo opět bojovat o každý kousek ledu a začali narůstat trestné minuty na obouch stranách. To vyústilo také ve zranění Marka Göndöra když hřáč Březiny Jiří Čtvrtníček se provinil sekáním a našemu mladému obránci zlomil palec na pravé ruce. Ve 38. minutě domácí hráli přesilovku 5:3, ovšem místo toho aby navýšili náskok tak inkasovali branku když přes celé hřiště ujel Tomáš Buhaj a vyrovnal skóre na 2:2. Za tohoto stavu se ocházelo do kabin podruhé třetině.

Ve třetí třetině už utkání připomínalo spíše boj než hokejový zápas a bylo vidět jak hráčům rychle docházejí síly. Včase 46:11 šla Březina poprvév utkání do vedení když se dokázal prosadit Daniel HroudnýDomácí se, tak jako doposud celý zápas, tak i ve třetí třetině prali se špatným zakončováním a tak i když hostující ostávali často pod tlak, se skóre na světelné tabuli stále neměnilo.

v 54. minutě se však prosadil břeclavský Radim Lenkovič a zajistil tak svým gólem vytoužené vyrovnání. Do konce třetí třetiny už se nikomu prosadit nepovedlo a tak se utkání prodlužovali 5. minutami ve hře 3 na 3.

V prodloužení se hra přelévala ze strany na stranu, alek žádne veliké šanci se neschylovalo a tak už se pomai hráči chystali na nájezdy, když v poslední minutě se dokázal střelou ze strany prosadit kapitán týmu hostujících Adam Kozel a tak bylo rozhodnuto, že z prvního utkání si Březina odveze 2 body a v Břeclavi zůstává bod jen jeden.

HC Lvi Břeclav : TJ Sokol Březina 3:4 pp ( 2:0, 0:2, 1:1, 0:1)

Sestava Břeclav : Král (Foukal) – Dora, Zugar, Klauda Göndör – Klimovič, Abazaj, Viest, Sedláček, Gabriška, Hrbatý, Lenkovič, Průdek, Zháňal

Sestava Březina : Holub (Hynšt) – Sedláček, Švejda, Štěrba, Vlček, Cívka, Jirůšek – Buhaj, Čtvrtníček. Dvořák, Kozel, Drahovzal, Nováček, Hroudný, Kousalík, Malíř

Branky: 9. Klimovič (Sedláček), 20. Zháňal (Klauda, Lenkovič), 54. Lenkovič (Zháňal, Průdek) – 28. Čtvrtníček (Dvořák, Sedláček), 39. Buhaj, 47. Hroudný (Nováček, Kozel), 65. Kozel (Sedláček)

Tresty: 12: 17 (z toho hosté 1 x 10 OT)  Využití:  1:0  Oslabení : 0:1  Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4

Pozápasový ohlas trenéra HC Lvi Břeclav Davida Bartala:

V utkání bylo vynikající nasazení našeho mančaftu. Náš problém je, že ujedeme dvakrát sami na bránu (Filip Hrbatý – poznámka redaktora) a nedáme gól.

Nebylo to jednoduché utkání, soupeř na nás vyvýjel poměrně velký tlak. Některé fauly ze strany soupeře podle mně měli být rozhodčím posuzovány přísněji.

Jak říkám, hráči do utkání dali vše, bohužel neproměňujeme šance a tak místo toho abychom utkání dohrávali s pohodlným náskokem tak na konci utkání přicházíme o body.