2.12.    HC Lvi Břeclav : HK Kroměříž B            11:2

10.12. SHKm Hodonín : HC Lvi Břeclav               7:9

2.12.    HC Lvi Břeclav : EHC Lions                     0:8

10.12. SHKm Hodonín : HC Lvi Břeclav             11:8

Ml. dorost

29.11. HC Bobři Val. Meziříčí : HC Lvi Břeclav 0:8

Minihokejové turnaje:

2. třídy odehráli svůj turnaj 3.12. v Brně kde se utkaly s brněnskou Kometou a vídeňskými Junior Capitals. Třeťáci měli nabitější program. 3.12 se představili na domácím kluzišti při zápasech s Kometou Brno a Technikou, hned o týden později na ledové ploše v Brně na Úvoze  byli jejich soupeři Junior Capitals a malí Drtiči z Hodonína. Obě kategorie ještě čeká jeden turnaj před vánočními turnaji.

4. třídy

Lvíčata 4. tříd na velkém hřišti pokračují tempem každý víkend zápas. 3.12 si naši hokejisté v utkání s EHC Lions s chutí zastříleli. Soupeř přijel v minimální sestavě a proti kompletnínu našemu týmu neměl příliš šancí. Svoji formu mladí hokejisté pilovali následující víkend v domácím zápase s Junior Capitals. Před vánočním turnajem nás ještě čeká zápas ve Vyškově proti domácímu týmu.

Ml. žáci

Mladší žáci se jako tým dostávají do pohody. Uplynulá dvě utkání získala Lvíčata plný bodový zisk. Nejprve v domácím zápase s B – týmem Kroměříže vládla na ledové ploše od počátku utkání. Rychlé vedení 4:0 nám dodalo sebevědomí, které se nás pak drželo celé utkání. V první třetině jsme sice dvakrát inkasovali, ale od 21. minuty jsme již udrželi čisté konto a svému soupeři ještě 6 branek přidali. Pohodu z domácího utkání jsme si i další týden převezli do Hodonína. Malí Drtiči byli ovšem v zápase urputnějším soupeřem a o konečné vítězství se s našimi hráči tahali až do posledních minut. I v tomto utkání byli úspěšnější Lvi.

St. žáci

Do výsledkové nepohody se pro změnu propadli žáci starší. V domácím zápase s EHC Lions  byli hosté pouze mírně lepším týmem. Střelecká pohoda byla ovšem vyloženě na jejich hokejkách. Naši dokázali sice čtyřikrát překonat brankáře soupeře, ale vždy se ozvalo pouze cink a kotouč od tyče jeho branky mířil zpět do hřiště. Smůla v zápase od první do poslední minuty. V Hodoníně to našim začalo padat již do správné branky. rychlým nástupem se dostáváme do vedení 4:0. Domácí přidávají na tempu a stav zápasu srovnávají. Herně střetnutí ovládáme, a stále přidáváme další branky. Domácí ovšem jsou stále na dostřel. Před závěrečnou částí vedeme 8:6 a jsme na nejlepší cestě odvézt si body. Naše plány zhatí náhlá střelecká nemohoucnost v poslední třetině. Drtiči proměňují své příležitosti, našim to již nelepí. herně jsme stále v zápase lepším týmem, ale bez vstřelených branek to nejde. V divokém zápase tak vítězí nakonec po velkém obratu Drtiči.

Ml. dorost

Dorost dohrával ještě v listopadu svoji základní část. Již ve středu 29.11. jel na led ve Val. meziříčí. V první třetině naši borci nejspíše ještě v duchu seděli na sedačkách v autobuse. Výkon nebyl vůbec dobrý a výsledek 0:0 byl pouze vizitkou dobrých brankářů. Po důrazné promluvě po přestávce na led nastoupil v našich dresech úplně jiný tým. Ve třetí minutě druhé třetiny vedeme 3:0 a role na ledě jsou již pevně rozděleny. Břeclav buší do Val. Meziříčí i po zbytek zápasu. Konečný stav 8:0 v náš prospěch je slušným zakončením základní části.

První zápas nadstavbové části, byl na žádost Vítkovického týmu odložen, dorost si tak první zápas odehraje až 16.12 na domácím hřišti.

Domácí zápasy mládeže do 17.12.

16.12. od 11:45 a od 13:45 ml a st. žáci hostí Val. Meziříčí

16.12. od 16:00 poprvé v nadstavbě hraje  ml. dorost s Černými Vlky z Rožnova p. Radhoštěm

17.12. od 10:15 minihokejový turnaj 3. tříd, pořadatelem je HO Hamíkovo. Břeclav se utká se Znojmem a Hamíkovem (SK)

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …