HC Lvi Břeclav – Souhrn výsledků hokejové mládeže od 3. září do neděle 11.září

Pomalu se začíná rozbíhat sezona ledního hokeje pro naše mládežnické týmy. Do soutěží prozatím nastoupil jako první mladší dorost o víkendu 3.9. – 4. 9. dvěma domácími zápasy. a tento víkend první soutěžní zápasy okusila i družstva mladších a starších žáků. Všechna odehraná utkání přinesla spoustu branek a tak se bylo určitě na co dívat.

Mladší žáci:U12

Mladší žáci otevřeli sezonu zápase s Warriorem Brno. Brankový účet zápasu otevřeli hosté trefou ve třetí minutě. Našim se povedlo do minuty srovnat skóre a hned jsme byli aktivnější. Naše lepší bruslení a pohyb po ledě nám vydržel až do konce utkání. Hosté sice na konci první třetiny snížili na dvoubrankové vedení a na začátku druhé části hry se dostali dokonce na dostřel po své třetí brance, ale pak začali naši konečně své šance proměňovat a své vedení si upevňovat. Nakonec jsme si mohi vychutnat první vysokou výhru v nové sezoně.

HC Lvi Břeclav : HCM Warrior Brno     14:4 ( 4:2, 5:1, 5:1)

Starší žáci U14:

Hokejisté v kategorii starších žáků nenechali o svém vítězství na pochybách nikoho od prvním minut zápasu. Starší žáky Warrioru Brno  od prvních minut přehrávali a po polovině první třetiny již na ukazateli skóre svítilo 6:0 ve prospěch domácího týmu. Naši poté již více na ledě vymýšleli než stříleli a snažili se své akce šperkovat až příliš. I tak brankový rozdíl v náš prospěch stoupal až do konce zápasu. I starší žáci tak zahájili sezonu úspěšně a to s dvoucifernou položkou na kontě vstřelených branek.

HC Lvi Břeclav : HCM Warrior Brno     16:2 ( 8:0, 4:1, 4:1)

Mladší dorost U16

Jako první ze všem našich týmů zahájili soutěžní sezonu v rakouském mistrovství mladší dorostenci. 3.9. v domácím prostředí přivítali Linz.

První třetina tohoto utkání byl z naší strany velmi dobrá. Dorostenci svého soka přehráli a i své šance jsme dokázali využít. od druhé třetiny se Linz zlepšil a naši asi polevili a zápas byl již napohled vyrovnanější. Výhru si naši ovšem v klidu pohlídali.

4.9. přijel do Břeclavi Graz. Naši snad pod dojmem relativně snadného vítězství v sobotu totálně zaspali začátek zápasu a v rozmezí času 1:32 až 3:36 třikrát inkasovali. Tato pasáž nás na konci utkání mrzela hodně. Od této doby se na ledě odehrával vyrovnaný souboj. V první části jsme sice branku nevstřelili, nicméně šance již byli. Ve druhé třetině Graz otekl na rozdíl čtyř branek, ale pak se našim v závěru povedlo využít dvě přesilovky a rázem bylo před závěrečnou částí stále o co hrát. Ve třetí třetině jsme si vytvořili v úvodu několik brankových šancí, ovšem gól se nám dát nepovedlo. V tuto fázi zápasu jsme byli na ledě lepším týmem rozhodně my.Ovšem opět jsme si vybrali slabou chvilku. Nejprve v 47. minutě Graz využil přesilovou hru, aby následně v rozmezí 25 vteřin mezi 50. a 51 minutou hosté definitivně utkání zlomili ve svůj prospěch. Druhý zápas víkendu se nám moc nepovedl.

10.9. jeli naši poprvé letos do Rakouska. Ve Vídni se utkali s Vienna Tigers. O tomto zápase se dá asi říci jediné. Obranná hra a forma gólmanů obou týmů neměla tento zápas zrovna svůj den. Divoká přestřelka, která se často nevidí. Do 11. minuty 3:0 pro domácí na konci první části 3:2. Prvních pět minut druhé části a náskok domácích vzrostl o další tři branky. Do půlky druhé části 6:4. Uběhly další 4 minuty a domácí přidali dvě branky. Naši rychle kontrovali a za tři minuty to bylo opět jenom o dva góly.Během minuty ovšem domácí využili přesilovku a vedli opět o tři branky.  Rozhodující krok udělali domácí ve 42. a 43 minutě když odskočili dvěma rychlými góly na rozdíl pěti branek a to se nám již smazat nepovedlo. Dali jsme ještě góly tři, Tigers přidali ještě dvě branky. Divoký zápas tak nakonec vyhráli domácí střelci.

HC Lvi Břeclav : SPG Black Wings Linz/ Team OÖ     8:2 ( 4:0, 3:1, 1:1)

HC Lvi Břeclav : LLZ Stmk Süd – Graz99ers                2:7 ( 0:3, 2:1, 0:3)

EC Vienna Tigers : HC Lvi Břeclav                                13:9 ( 3:2, 6:4, 4:3)

Domácí zápasy pro příští týden:

Neděle 18.9. od 10:30 ml. žáci U12 a od 12:30 st. žáci U14 hostí HC PSG Zlín
od 15:30 hostí st. dorost U18 HC Zubr Přerov

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …