HC Lvi Břeclav – Rozhovor s Filipem Králem – břeclavským brankařem v inline hokeji

Rozhovor s Filipem Králem –  břeclavským brankařem v inline hokeji, který letěl s reprezentací ČR do 20 – ti let na Světové hry v kolečkových sportech

(World Roller Games /27.8. – 10.9. 2017/  Nanjing / Čína)

Milan Zoubek

1.) Filipe, jak začala Tvá cesta za nominací na Světové hry v kolečkových sportech v Číně?

Především tím, že tuhle sezonu jsem začal hrát in-line v Přerově. Nabídka přišla pro mne M. Göndöra a J. Abazaje na základě naší předchozí úspěšné reprezentace v kategorii U 18 na dvou minulých ME. Právě díky tomu jsem dostal nominaci do širšího výběru reprezentace. 

2.) Vraťme se na chvilku k extralize. S Přerovem jste měli velmi blízko k titulu mistra ČR, doslova pár vteřin. Jak moc to mrzí nedotáhnout slibně rozehrané finále?

Mrzí to, co si budeme nalhávat, ale byla to má premiéra za Přerov a celkově v extralize, kdy jsem měl tu možnost chytat jako „jednička“ a celou sezonu jsem si užil. Ve finále jsem prožíval obrovskou euforii a věřil jsem v to, že Kladno opakovaně porazíme, což se bohužel nestalo. Mrzí mě, že nám to nevyšlo, avšak byla to pro mě obrovská zkušenost a druhé místo na republice je také krásné.

3.) I tak být vice mistrem ČR je určitě veliký úspěch. Stříbro je krásnou odměnou. Předpokládám, že výsledek oceňuješ asi více než bezprostředně po prohraném finále.

To určitě ano. Jak už jsem zmiňoval druhé místo z celé republiky je krásné a ten kov má svou cenu. 

4.) Již v průběhu sezony začali první nominační kempy. Kolik jich bylo a kolik se Vás z Přerova dokázalo na tyto soustředění dostat?

Celkově se uskutečnily dva kempy. Na prvním kempu nás bylo 5 hráčů a já jako gólman. Do užšího výběru se dostali 2 hráči a já.  

5.) Došlo k postupnému zužování kádru na závěrečný kemp Vás jelo kolik?

Na druhý kemp, který se konal v Lanškrouně se sešlo 16 hráčů a 2 gólmani, z nichž dva hráči a já jsme reprezentovali Přerov.

 6.) Po medailích z mistrovství Evropy do 18. -ti let je to Tvůj další velký úspěch.

Popravdě jsem nečekal, že bych si mohl zahrát na mistrovství světa a je to opravdu velký úspěch. Bez velké motivace a podpory, kterou jsem dostával bych to nezvládl.

7.) Filipe, ambice týmu byli určitě větší, než konečné 4. místo. Už to umístění přebolelo? Být čtvrtý na světě, taky není málo, nemůže se tím mnoho lidí chlubit.

Ambice byly opravdu vysoké a hlavně jsme stále věřili, 4. místo bylo pro nás zklamáním, ale je to sport a musíme to přijmout tak jak to je. Myslím, že i já tak kluci na to budou vzpomínat jen v dobrém a 4. místo na světě je velký úspěch.

8.) V základní skupině Vám to vycházelo. Ovšem v play off a v bojích o medaile, to již po stránce střelecké asi nebylo ono. Jak to vypadalo z Tvého pohledu?

Základní skupinou jsme procházeli hladce, dá se-li tak říct. Kluci předváděli skvělé výkony a hráli srdíčkem. Nikdy jsem neviděl tolik euforie a motivace, jak bylo na naší střídačce. Střelba ve vyřazovacích zápasech chyběla a taky nám chybělo štěstí,  kdy jsme trefovali konstrukci brány. Bylo náročné hrát 2 zápasy za den, a myslím si, že i únava hrála roli

9.) V semifinále, jste skvělou druhou polovinou dohnali Španělsko až do prodloužení. Tato prohra asi mrzí nejvíc, předpokládám.

Ano, tenhle zápas mrzí asi nejvíce. Španělé nebyli lepším soupeřem a hlavně jsme se nedokázali prosadit v zakončení, což nás stálo nepostup do vytouženého finále.

10.) V utkání o třetí místo s Itálií, jsi si v brance vybral trochu smůly. Našim lítali puky od tyček ven, ale Tobě se bohužel odráželi od tyčí do sítě. Nejspíše pocit zmaru, ne?

Přesně jak už jsem říkal, chybělo nám štěstí a to stálo u italských soupeřů, kteří díky nešťastným odrazům od spoluhráčů či odrazu od tyček se dostali do vedení už vysoko, ale i to se stává a nemůžeme se na to vymlouvat

 11.) Za rok, se třeba dočkáš i Ty lepšího výsledku. Věříme se Tvá reprezentační kariéra ještě nekončí. Pojďme se ptát i na Tvé dojmy. Měli jste i nějaký čas prohlédnout si pořadatelské město, či jeho okolí?

Další rok se je místem konání Kolumbie, tak se budu snažit prosadit do kádru a vybojovat tu placku. Přiletěli jsme o 3 dny dříve než samotný turnaj začal. Měli jsme mnoho času na aklimatizaci a využili jsme ji právě na prohlédnutí místních památek, stadionů či center Nanjingu.

12.) Co tě na Číně nejvíce zaujalo?

Zaujalo mě několik věcí. nemůžu si stěžovat na nic. Ať už to byl hotel, organizace, památky, samotný obrovský moderní stadion, kde jsme měli čest hrát, a nebo taky služby. Starali se o nás opravdu skvěle, ochota jim opravdu nechyběla. Čínu jsem si užil se vším všudy a hlavně jsem si splnil další sen.

13.) V místě mimo inline hokeje probíhali soutěže i v jiných kolečkových sportech. skateboard, krasobruslení, rychlobruslení, rink hockey – kombinace pozemního hokeje na kol. bruslích) Měli jste možnost sledovat i tyto sporty? A co by jsi si případně chtěl vyzkoušet?

Volný čas jsme trávili v centru nebo sledování ostatních zápasů v inline hokeji. Bohužel jsme se nepodívali na žádný jiný sport díky každodenním zápasům, takže jsme spíše regenerovali na hotelu. Spíše jsme sledovali live streamy. Zaujal mě docela i „rink hokej“. I když je to vlastně podobná disciplína jakou jsme měli my, tak „rink hokej“ vypadal zajímavě nejen na způsobu hry, ale také co týče výstroje.

 14.) Teď již určitě myslíš více na ledovou plochu. Těšíš se opět na nože na bruslích místo koleček?

Určitě se moc těším na led a teď bych se chtěl věnovat hlavně přípravě na ledě a dohnat těch pár tréninků a zápasů, které jsem nestihl a hlavně pilovat formu. Chtěl bych klukům, trenérům a celému realizačnímu týmu poděkovat za celý turnaj a taky za hodně zážitků a zkušeností, které jsem mohl s touhle skvělou partou zažít.

 

Děkuji za čas a za rozhovor, který jsi mi věnoval, a přeji mnoho zdaru v hokejové sezoně, a příště se už sejdeme s nějakou tou velkou světovou medailí.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …