HC Lvi Břeclav – přátelský zápas staršího dorostu s Okanagan Hockey School and Academy z Anglie

Dne 26.10.2016 opět k nám do Břeclavi na zimní stadion „Ice Bors arena“ přijel tým z Anglie a to z  Okanagan Hockey School and Academy, aby se odehrálo přátelské utkání starších dorostenců (U18).

Tým  Okanagan Hockey School se účastní anglické soutěže a občas vycestuje po Evropě a odehraje několik přátelských utkání.  Samozřejmě každoročně navštěvuje i svoji partnerskou akademii Okanagan Hockey Academy Europe  v St. Pölten. A proto, že jsme již několik let s touto akademii v v St. Pölten v přátelském a sportovním kontaktu, neboť  již 4 roky společně soutěžíme v Mistrovství Rakouska U16 a v loni i v EBJL U18, tak vždycky rádi společně přijedou i na přátelský  zápas  k nám do Břeclavi. Před  utkáním s námi angličtí st. dorostenci  odehráli přátelská utkání s SPG Black Wings Linz   a s Okanagan Austria a v pondělí zajíždí ještě jednou do Linze.

A zde jsou výsledky jejich přátelských zápasů :_

podělí   v Linzi                        OHA U18 : SPG Black Wings Linz       6 : 4

úterý v St. Pöltenu                  OHA U18 : Okanagan Austria            3 : 2

středu v Břeclavi s námi        OHA U18 : HC Lvi Břeclav                 4 : 6

K našemu přátelskému zápasu:

Už na rozbruslení bylo vidět jak se hráči navzájem pozorují a snaží se vypozorovat v jaké duchu se utkání bude odehrávat a co od soupeře čekat. Začátek utkání byl trochu vlažný a opatrný, ale poté se na ledě strhla bitva i přes to, že se jednalo o přátelské utkání. Tým z Anglie se brzo dostal do vedení 1:0, ale dlouho jim to nevydrželo a břeclavští lvi se po vyrovnání ujali vedení. Poté si v zápase celou dobu domácí drželi náskok a zápas ukočírovali do vítězného konce. Ovšem pořád se bylo na co dívat, krom pěkných gólů bylo vidět i několik krásných zákroků od brankářů a nevyhnulo se ani několika šarvátkám, které však k vypjatému zápasu patří. Nakonec se však všichni v přátelském duchu sešli na středu hřiště, kde se udělala společná památeční fotka a tak kromě zkušeností si z toho utkání všichni odnesli i pěkný zážitek.

Filip Hrbatý

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …