HC Lvi Břeclav – postřehy za uplynulé čtyři týdny

Jak už článek napovídá, dnes si něco málo povíme o posledních hokejových momentech za měsíc říjen. Mládež má za sebou spoustu zápasů, které byly jak úspěšné, tak i neúspěšné. U těch starších se prozatím vyvíjí sezóna v duchu, ve kterém si ho naplánovali. Dorostenci jsou v základní tabulce první, junioři 2. místo a ženy na 3. místě. Muži prozatím drží 5. pozici.

Mládež

Krátce si shrneme nejmladší kategorie 1.–5. tříd, kde se výsledky neřeší. Zpětně si můžeme vzpomenout na 16.10., kde vyjeli na svůj první zápas v měsíci prvňáčci a druháci do Vyškova. Poslední říjnový den, pak zavítali na turnaj do Nového Jíčína.

O rok starší hokejisté 3. třídy hostili 9.10. doma týmy ze Znojma, Hodonína a Boskovic. Ze zápasů zdokumentoval pár snímků Michal Martinčík. Druhé utkáním bylo proti Vyškovu a poté s Kometou. Lvi ukázali na ledě bojovný výkon.

Stejné množství zápasů v podzimním měsíci hrála kategorie 4.třídy, kteří si prvně 2.10. rozdali své síly s týmem z Vyškova. Výsledkem byla spokojenost ze strany trenéra i hráčů. Ještě jeden zápas odehráli a to s Warriorem Brno. Zápas byl vyrovnaný na obou stranách.

Ještě si něco málo připomeneme o 5. třídě, kteří 2.10. přivítali na svém ledě hokejisty ze Znojma. Lvíčci sice prohráli, ale zato odvedli na ledě skvělý výkon tím, že se každou třetinu zlepšovali. Následující týden oblékli zápasové dresy v Hodoníně. Třetí týden v měsíci zavedl páťáky na domácí led, kde se utkali proti Brnu. Poslední zápas vyjeli do Brna, kde proti místnímu brněnskému týmu sov prohráli. Zde ale musíme podotknout, že u všech předešlých kategorií je nejdůležitější předvedená hra a zábava z ní.

Nyní si přiblížíme starší kategorie 6. – 9. tříd. Vezmeme to popořadě a začneme krátkým výpisem 6.tříd, kteří měli nabitý měsíc. V podstatě jako všechny následující kategorie.

Hned se zastavíme u prvního týdne, tedy sice v měsíci minulém, ale v týdnu už říjnovém. Na domácím ledě Lvíci vyzvali Uherský Brod, bohužel se jim zápas výsledkově nevydařil. Ve čtvrtek 30.9. měli namířeno do Uherského Ostrohu, zde také podlehli soupeři. Ještě jeden zápas tuhle kategorii čekal, a to s Uherským Brodem. Zde také bohužel Lvi nestačili na svého soupeři a odjížděli s porážkou. Následující týden měli volno, a proto se tedy přesuneme až o dva týdny dopředu. Opět čekal tuhle kategorii nabitý víkend, ale ani jeden zápas se jim nepodařilo vyhrát. I v zápase proti Uherskému Hradišti odjížděli Lvi s nepořízenou a bohužel s vysokou prohrou. Hezký byl až poslední víkend v měsíci, kdy z domácího dvoukola nejdříve v sobotu proti Uherskému brodu ukousali remízu 3:3 a následně v neděli již proti Uherskému Ostrohu slavili výhru 6:4.

Přesouváme se k 7. třídě. Jejich první zápas měsíce otevřeli remízou se Šumperkem. Další zápas byl proti Kometě Brno, kde i přes dobrý start, bohužel nakonec odjížděli z Brna s prohrou. Druhé mistrovské utkání tohoto víkendu se sehrálo na domácím ledě, kde Lvi vyzvali Berany. I zde se můžeme podívat na pár fotek od fotografa Michala Martinčíka. Z dalšího dvoukola proti Valašskému týmu a Přerovu si družstvo 7. tříd taktéž neodváželo výhru. Proti týmu z Přerova vstoupili hráči do utkání skvělým způsobem. V následujících třetinách se povedlo hostujícím vyrovnat a vzít si vedení. Lvům se poté už nepodařilo skóre otočit. Předposlední zápas, který měli na programu, byl proti Warrioru Brno, ve kterém hráli vyrovnané utkání. Nakonec ale nedokázali dorovnat brněnský tým a prohráli v poměru 5:7. V pátek 29.10. pak Lvi na domácím ledě podlehli Znojmu.

Osmákům se tenhle měsíc nepodařil. Všechny zápasy prohráli. Prvně vyzvali na domácím ledě Uherské Hradiště. První 2 třetiny byli vyrovnané a až v poslední se o vítězi rozhodlo. Druhý zápas v týdnu byl proti Uherskému Ostrohu, kde se Lvům nepodařilo potvrdit vítězství z předchozího přátelského a mistrovského utkání. Tentýž týden se ještě ukázali proti Uherskému Brodu. Lvi začátek zápasu zvládli lépe, ale postupně jim síly docházely a soupeř je začal přehrávat. Domácím se podařilo postupně navyšovat až na konečných 4:1. Osmáci se poté na ledě ukázali až za čtrnáct dní. Na břeclavský led přijel Hodonín. Na začátku utkání byly vstřelené góly na obou stranách vyrovnané až do desáté minuty, kdy soupeř využíval svých šancí a nepustil Lvi do své branky. Utkání skončilo 4:1. Další zápas sehráli proti Uherskému Hradišti, kde i přes bojovnost Lvů nedosáhli na vítězství. Poslední víkend byl na zlepšené vlně. V sobotu Břeclav velmi těsně o jediný gól podlehla Uherskému Brodu. V neděli už ale Lvi měli více štěstí. Zápas dopadl opět velmi těsně, avšak tentokrát vítězně, kdy poměrem 9:8 přemohli Uherský Ostroh.

Starší žáci (9. třída) zahájili měsíc až ve druhém týdnu a bohužel si přes víkend připsali dvě prohry. První proti Kometě Brno a druhou proti Beranům Zlín. Následující týden byl pro tuhle kategorii úspěšnějším. Opět se zahrály dva zápasy. V sobotu jeli do města Vsetín. V zápase se jim hned od prvních minut dařilo a to dospělo až k vítězství 5:6. V neděli sehráli Lvi utkání doma proti Přerovu. Začátek byl vyrovnaný, ale poté led už patřil Lvům a celkový stav skončil 7:2. Zde utkání okomentoval útočník Ondřej Ruml. Starší žáky dále čekal brněnský soupeř Warrior. Opět se stal zápas vyrovnaným, ale úspěšnějším týmem byl ten brněnský. Na výhru Lvi nedosáhli ani v posledním zápase měsíce, kdy ve čtvrtek 5:7 podlehli Šumperku.

U posledních dvou mládežnických kategorií bude shrnutí jednoduché. Skoro všechny zápasy, které měly obě kategorie naplánované byly pro Lvi úspěšné.

Dorostenci v prvním zápase vyzvali Hodonín, kde od první třetiny bylo jasné, že břeclavský mančaft je na ledě lepším týmem. Výsledek 10:2, to jen dokumentuje. Ohlas hlavního trenéra si můžete přečíst zde. Následující utkání se odehrálo ve večerních hodinách na boskovickém ledě. Hned v první minutě padla první branka a následovala smršť gólů týmu Břeclavi. Lvi nepustili tým Boskovic do své branky a zvítězili vysokým skórem 26:0. Následující zápas proti Technice Brno už tak lehkým vítězstvím nebyl. Břeclavští hráči vstoupili do první třetiny lépe a otevřeli skóre. Zápas skončil po skvělém výkonu družstva na ledě vítězně pro nás. Celý zápas zhodnotil brankář David Padělek. Dále se utkali s Warriorem a připsali si další 3 body do tabulky základní části, kde se dorost drží na první příčce. Delší shrnutí zápasu nám poskytl hlavní trenér Lukáš Hökl. Poslední zápas ve Znojmě Lvi brali také tři body za výhru 5:2.

Poslední mládežnická kategorie, kterou si přiblížíme budou junioři. Čekalo je celkem šest zápasů. Cílem juniorů je dostat se do nejlepší dvojice základní skupiny, která by jim zajistila postup do skupiny o postup do extraligy.

V neděli 3. října přivítali na svém ledě Kroměříž, se kterou sehráli napínavý zápas a zvítězili 7:5. Následně odehráli junioři zápasové dvoukolo. Nejstarší mládežnická kategorie nyní má velké problémy se zraněními. Jeden ze zápasů nedohrál Patrik Kunc a také Tomáš Havelka. V dalším převáželi Filipa Janoštiaka do nemocnice, ale i přes tuhle překážku dokázali Lvi přesvědčit. Prvně odehráli domácí utkání s Uherským Ostrohem, ve kterém měli navrch, což jen dosvědčuje celkový výsledek 6:2. Ve druhém zápase byl favorizován třebíčský tým, což se i na ledě potvrdilo. Hned během sedmi minut inkasovali Lvi čtyři branky. Poté se jejich hra zlepšila, ale nestačila už na obrat výsledku, takže Lvi do kabin odcházeli s prohrou 1:7. Týden nato odjížděli hokejisté do Uherského Ostrohu, kde hráče čekala dohrávka 1.kola, kterou sehráli bravurně a po výhře 2:3, si upevnili své postavení v základní tabulce. Celé shrnutí, a především ohlas jednoho z hráčů, najdete na tomto odkaze. Tentýž týden měli před sebou ještě jeden zápas. Vydali se na led do Znojma i s čerstvou posilou v bráně (Kiril Dymshakov). Začátek utkání nebyl pro hostující moc slibný, ale v průběhu dalších třetin se dokázali více prosazovat a slavili tedy zaslouženou výhru 1:3. V dalším týdnu tohoto měsíce se opět postavili na led hned dvakrát a s obou si přidali 3 body do tabulky. Prvně porovnali své síly s Prostějovem a následně zvítězili na domácím ledě s Kroměříží v poměru 5:4. Z obou zápasů máme krátké okénko otázek od dotazovaných hráčů. Můžete se na něj mrknout zde. Poslední zápas měsíce odehráli v jeho poslední den. Do Břeclavi přijel Frýdek Místek, ani ten však na Lvy nenašel recept a domu se vracel s prohrou 6:3. Břeclavští hokejisté drží skvělé postavení v tabulce a to 2. místo hned za Třebíčí.

Nyní se už přemístíme od mládeže k ženám a mužům.

Podíváme se nejprve spolu na ženy, které jsou v tabulce nyní na třetím místě a to především po neúspěšném zápase proti týmu Val. Meziříčí. K průběhu zápasu máme celý článek na webu. Ještě ale před tímto zápasem odvedli skvělý výkon na ledě týmu Blanska. Ukázali moravskému týmu svoji sílu a slavili vysokou výhru 21:0. I k tomuhle utkání se více rozepsal redaktor na webu.

Nyní přichází čas opět na muže. V prvním zápase proti Ostrohu utrpěli Lvi porážku 11:3. K zápasu se vyjádřil a zhodnotil trenér Filip Hrbatý, jenž druhého dne oficiálně rezignoval na pozici hlavního trenéra. I nadále však zůstává v prvním týmu. Poté přišlo utkání s Brumovem Bylnicí, ve kterém se už Lvi ukázali v plném světle a konečným výsledkem 9:2. Na střídačce se objevil nový trenér mužů Lukáš Hökl, od kterého je i krátké shrnutí na webu. I v dalším zápase se mužům dařilo a odjížděli z Brna s dalšími třemi body. Brněnský tým se do letošního ročníku přihlásil ve složení hráčů z Techniky a zrušeného týmu Rosic, na Lvi nestačil a doma prohráli 5:2. Už třetí zápas ze sebou Lvi drží vítěznou vlnu. Poradili si i s Blanskem 5:3. Zde musíme vyzdvihnout hráče ročníku 2004 Juřičku, který dle trenéra odvedl skvělý výkon. Po zápase se nám vyjádřil hlavní trenér Lukáš Hökl a snímky pořídila naše skvělá Kamila Krutáková. Ještě nám chybí poslední zápas, ve kterém už Lvi nebyli tak úspěšní a odjížděli z Boskovic s prohrou 6:5.

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …