Na snímku Radim Lenkovič (24 let, útočník, hůl levá)

HC Lvi Břeclav – Muži ve Velkém Meziříčí

Muži ve Velkém Meziříčí

Na ledě vedoucího týmu Lvi nebodovali. Na obrat to vypadalo pouze na začátku druhé třetiny.

HHK Velké Meziříčí : HC Lvi Břeclav  10:3 (2:0, 4:2, 4:1)

Sestava HHK             : Šťourač – Šerý, Vlašín, Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček, Pokorný, Šimka – Křenek, Matov, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal,Vlašín, Střecha, Maštera, Strnad, Rozmarýn, Burian

Sestava Břeclavi        : Michálek ( 53. Foukal) – Papp, Weber, Dora, Zugar,Göndör, Klauda, Dobiáš – Gabriška, Hrbatý, Lenkovič, Průdek, Zháňal, Jajcay, Nešpor, Juránek, Abazaj

Branky : 1. Křenek, 4. Křenek ( Sobotka, Šerý), 23.Krča ( Pejchal, Bula), 24 Vlašín, 32. Sobotka ( Matov, Křenek), 40. Křenek ( Šerý, Vlašín) 41. Sobotka ( Křenek), 51. Bula ( Ambrož), 53. Maštera ( Šimka), 58. Křenek ( Matov) – 22. Nešpor ( Dobiáš ), 23. Zháňal ( Dora), 47. Zugar ( Zháňal, Jajcay)

Do Velkého Meziříčí  v sobotu Lvi s touhou překvapit vedoucí tým tabulky s nejpevnější obranou v krajské lize. Domácí měli doposud průměr obdržených branek pouze na čísle 2. Touha a realita se ovšem rozešla hned v úvodu utkání. Na obrat v zápase to vypadalo pouze na začátku druhé třetiny.Trvalo totiž  pouhých 18 vteřin a domácí tým již vedl, když se dokázal prosadit domácí D. Křenek. Tentýž hráč za tři minuty zvyšoval náskok domácích již o dvě branky. Toto utkání mu sedlo výjimečně. Skončil jej s bilancí 4 + 2 kanadské body. První třetinu se po tomto startu Lvi na ledě dokázali srovnat a domácí tým občas i pozlobit.

Nástup do druhé třetiny byl pro domácí hráče velmi studenou sprchou. Lvi vyjeli na led jako pokropení živou vodou. Na konci 22. minuty nás na dostřel dostal M. Nešpor a hned při následujícím střídání vyrovnával R. Zháňal.  Radost Lvů ovšem netrvala dlouho. Za necelých třicet vteřin domácí opět vedli a do další minuty již měli opět dvoubrankové vedení. Již poněkolikáté letos nedokázali naši hráči po svém vyrovnání svého soupeře znervóznět. Naopak svými chybami jej opět dostanou rychle zpět do sedla. Chvíli po polovině utkání po jediné využité přesilovce domácích byl rozdíl již tříbrankový. Lvi ještě inkasovali branku půl minutu před odchodem do kabin.

Také ve třetí třetině padla branka téměř vzápětí po úvodním vhazování a bohužel opět do naší sítě, což již definitivně rozmetalo plány Lvů na jakýkoliv bodový zisk. Lvi ve třetí třetině využili také jednu přesilovou hru, do konce zápasu se pak již dokázal prosadit pouze domácí celek, který zápas v klidu dohrál.

Odrazit se k lepším výsledkům budou Lvi určitě v domácím prostředí v sobotu 28.10, kdy od 17:00 hostí Dynamiters Blansko HK.