Bronzoví mladší žáci „Ivan Cup 2017 Bohumín"

HC Lvi Břeclav Informace o turnaji 4. tříd a mladších žáků

Informace o turnajích 4. tříd a mladších žáků  v Jihlavě a Bohumíně

Milan Zoubek

O tomto víkendu se vícedenních turnajů zúčastnili 4. třídy  a mladší žáci a to.

„Turnaj O pohár primátora Statutárního města Jihlava kategorie 4. tříd“  očima L. Pirnusové

Na úplném konci zimní hokejové sezóny páni kluci ze 4.tříd doplněni kluky z 3.tříd přijali pozvání od HC Dukla Jihlava na dvoudenní hokejový  „Turnaj O pohár primátora Statutárního město Jihlavy“, který  se konal 1. – 2.4.2017. Hrací systém 2x15min.

Proti našim Lvíčatům ve skupině A v sobotu 1.4.2017 nastoupil nejprve tým HC Příbram, po něm následovala domácí HC Dukla Jihlava a večerní utkání si rozdali páni kluci s již nám dobře známou HC Kometa Brno.

Ve skupině B v sobotu proti sobě stáli Tygři Liberec, Žďár nad Sázavou, Soběslav a Přerov.

Nedělní ráno se kluci hned po ránu postavili na led proti týmu ze skupiny B, a to HC Soběslavi. Po tomto utkání již přišlo na finále a boje o umístění. A zde se naše Lvíčata opět ocitli v boji s Příbramí o 7. místo.

První třetinu kluci odmakali bezchybně a brankář nedovolil , aby puk prošel za jeho záda. Po první třetině nerozhodně 0:0. Druhou třetinu bohužel kluci mírně zaspali a za odměnu do naší branky spadly dva góly, které rozhodly o vítězi.

HC Příbram : HC Lvi Břeclav 0:2.

Naše Lvíčata se nakonec umístila na 8.místě. Někdo by mohl říct, zase prohrála jak jinak, ale opak je pravdou. Kluci neskutečně makali, přestože na turnaj neodjížděli v plné sestavě. Ihned po příjezdu na turnaj se dozvěděli, že kromě klasického střídání celé lajny budou muset začít střídat i své posty za hry. Kluci se novému střídání velmi rychle naučili a pro nás rodiče bylo krásné vidět jak rychle dokáží na danou změnu zareagovat. Dá se říci, že z turnaje odjížděli kluci spokojení, protože dokázali odolávat týmům zvučných jmen, kteří dojeli v plných sestavách a určitě barvám svého týmu ostudu neudělali.

Velké poděkování určitě patří i hlavnímu šéftrenérovi Filipu Hrbatému, který v sobotu do svého rodného města  na celý den dojel a byl s námi na zimním stadionu , z toho důvodu, aby své kluky viděl a podpořil je. Díky, trenére.

Sestava:

Brankaři :  Oliver Navara,  Martin Černý

Hráči : Doležal Tomáš, Michalovič Ondřej, Hájek Sebastian, Matyáš Ivan, Schweitzer Patrik, Polach Sebastian, Tuček Jakub, Pirnus Bohdan, Osička Richard, Veselský Šimon, Kaňa Filip, Říha Michal a René Goldschmidt. Náš „Goldi, který se tímto turnajem rozloučil s HC Lvi Břeclav a příští rok již obleče dres vídeňských hokejistů AEC Junior Capitals.

4. třídy na turnaji v Jihlavě

 

 „Ivan Cup 2017 Bohumín“ 

 Mladší žáci odjížděli již v pátek 31.3 na třídenní turnaj do Bohumína. Hned první den sehráli povedené utkání s HK Ružinov, které jsme větší bojovností urvali v náš prospěch. Povzbuzeni tímto úspěchem, své umění Lvíčata naplno rozbalila v sobotu, když ve zbývajících dvou zápasech základní skupiny přejela polský tým MOSM Tychy a následně i domácí HC Bospor Bohumín.

V neděli šlo do tuhého a v semifinále nás čekal výběr Kunty Select. Tento tým po páteční prohře na turnaji začal kralovat a své soupeře v sobotu vyprovázel z ledu velkými příděly. Jeho výbornou formu poznali nakonec i naši. I když jsme nakonec po velkém boji podlehli tomuto soupeři. Největším rozdílem bylo, že soupeř své šance dokázal proměnit, my bohužel ztroskotali na skvělém brankáři tohoto výběrové týmu.

V souboji o třetí místo jsme se opět potkali s polským soupeřem MOSM Tychy.  Lvíčata svoji zaslouženou medaili moc chtěla a i podruhé polského soka zdolala. Z Bohumína se tak domů k Dyji po třech dnech hokejových bojů vezou bronzové medaile.

Zápasy HC Lvi Břeclav základní skupina:

 HC Lvi Břeclav : HK Ružinov 2:1

 HC Lvi Břeclav : MOSM Tychy 5:1

 HC Lvi Břeclav : HC Bospor Bohumín 5:2

 Semifinále:

 HC Lvi Břeclav : Kunty Select 0:4

 O třetí místo: 

 HC Lvi Břeclav : MOSM Tychy 4:1

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …