HC Bobři Valaššské Meziříčí – HC LVI Břeclav 5:2 (0:2, 0:0, 5:0)

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (hcb) – Dvě třetiny měli hokejisté Břeclavi zápas ve Valašském Meziříčí pod kontrolou. Přesto odjeli s porážkou.
S Jekelem v brance a kapitánem Hamanem nezvykle v obraně nastoupili Břeclavané ke klíčovému utkání ve Valašském Meziříčí. A začali dělat dvacítce příznivců, kteří za nimi na Valašsko vyrazili, radost hned zkraje. Už ve 3. minutě našel zpoza branky Radek Zháňal Patrika Medřického, který vymetl pavučiny v růžku Slovákovy branky. Medřický pak o pár minut později zazdil další tutovku, když poloodkrytou domácí branku trestuhodně přestřelil. Pak se v přesilovce prosadil střelou švihem od modré čáry obránce Marek Dora a bylo to 2:0 pro Břeclav.
Ve druhé třetině branka nepadla. Až minutu před jejím koncem domácí rozezněli břevno břeclavské brány. Sudí si ještě zavolal ke konzultaci brankového rozhodčího a pak definitivně rozpažil.

Co ovšem Bobrům nevyšlo během dvou třetin, spadlo jim v závěrečném dějství. Už po jedenácti vteřinách vstřelili kontaktní gól. Brankář Jekel puk v mele na brankovišti zasedl, ovšem druhý brankový rozhodčí nakonec k překvapení všech rozsvítil světlo a hlavní sudí sporný gól uznal. To Bobry nakoplo a Břeclavané se postupně dostávali do role statistů. Všude byli o krok později a bruslili prakticky bez puku. Ve 43. vyrovnal Martiník a rozhodující moment přišel v 52. minutě. Ve vlastním obranném pásmu se po bodnutí do slabin poroučel na led Piskoř. Sudí hru nepřerušil, soupeř toho využil, sebral puk a skóroval. Valašské Meziříčí zásluhou Vargy a Martiníka přidalo další dvě slepené branky. Lvi se snažili v poslední pětiminutovce vstřelit alespoň jeden gól, který by zvrátil na jejich stranu bilanci vzájemných zápasů s Bobry, ale ani to se už nepovedlo.

Branky a nahrávky: 41. Novosad, 44. Martiník (Škutchan, Adam), 52. Kubáč, 55. Varga David (Kvapil), 55. Martiník (Adam) – 3. Medřický (Zháňal, Popolanský), 18. Dora (Popolanský, Medřický).

BŘECLAV: Jekel (od 55. Šurý) – Dora, Šaur, Novák, Haman, Höss, Nekoranec – Piskoř, Popolanský, Bolfík, Medřický, Rejžek, Zháňal, Blaha, Průdek, Buhaj

Další zápasy: Hodonín – Poruba 6:4, Opava – Orlová 2:0, Frýdek – Prostějov 3:5, Nový Jičín – Vsetín 2:4, Přerov – Technika 6:4.