il.foto

Hazard u nás máme pod kontrolou, říká starosta Mikulova

Mikulov – Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém jednání 13. listopadu doporučilo nově zvoleným zastupitelstvům měst a obcí, aby rozhodli buď o úplném zákazu hazardu anebo o jeho radikálním omezení. Hejtman Michal Hašek řekl: „Chceme být prvním krajem bez hazardu.“ Jak se k hazardu staví Mikulov?

„Hazard je u nás již několik let pod kontrolou městské policie, kasina jsou převážně na okraji města. Vyřešili jsme si to po svém, s problémovými hernami jsme si poradili a se současným stavem jsme spokojeni. Zabýváme se myšlenkou omezení výherních zařízení v centru města a v blízkosti vzdělávacích a výchovných zařízení. Již v minulosti jsme otevřeli diskuzi na toto téma se zastupiteli města a po volbách v tomto pokračujeme,“ řekl starosta města Rostislav Koštial s tím, že radnice neuvažuje o naprostém vytlačení hazardu z Mikulova.

Místostarostka Marie Leskovjanová k tomu doplnila: „Myslím, že je velký rozdíl mezi hracími automaty v restauracích a kasinem. V Mikulově jsou to především kasina na předměstí. Množství hracích automatů ve městě už bylo omezeno. Bohužel to, že někdo utratí v herně celou výplatu, nevyřeší, když ji zavřeme. Pokud chce člověk sázet, má řadu dalších variant. Od sportky, sázkových kanceláří až po internet nabízející mimořádné možnosti. Herny jsou pouze jednou stránkou věci.“

Mikulov stejně jako ostatní města, kde hazard není zakázán, z něj má příjem v městské kase. Ročně to jsou miliony. „Tyto peníze jdou do oblasti sportu a kultury. Pokud bychom hazard zcela zakázali a přišli o tento zdroj příjmů, tak pak musíme zvážit, kde jinde peníze vzít,“ dodala místostarostka.

Tohoto rizika si jsou vědomi i v jiných městech a také krajští zastupitelé, a proto schválili podání žádosti na ministerstvo financí a chtějí iniciovat vznik legislativního řešení výpadku příjmů a ekonomickému pokrytí sportu a jiných aktivit, do nichž peníze z hazardu míří. „Nelze říci, jen zakažte hazard, ale také jakým způsobem pak budou financovány některé činnosti,“ řekl hejtman Michal Hašek.

js

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Slavnosti města Mikulov

MIKULOV Od 17. do 19. května se můžete zastavit na Náměstí a další lokality za …