foto:pozary.cz

Hasiči vyjeli za hranice. Vyzkoušeli novou Tatru v těžkém terénu

Břeclav – Dobrovolní hasiči z Břeclavi a slovenské Trnavy se sešli ve vojenském výcvikovém prostoru Záhorie, aby společně odzkoušeli svoji techniku při hašení požáru v těžkém terénu a nacvičili si zásobování vodou.

Při požáru se do akce dostala nejen nová Tatra Starobřeclaváků, ale především upravená vojenská technika DHZ POLE. Společné cvičení se konalo v rámci projektu SOS.raft – Slovensko-český protipovodňový záchranný modul, který je podpořený Operačním programem Přeshraniční spolupráce SR – ČR 2007 – 2013.

„Na Slovensku se sešlo šestadvacet dobrovolných hasičů z Česka i Slovenska. Měli jsme možnost odzkoušet si v těžkém písčitém terénu techniku, kterou bychom v případě požáru či povodní využili i u nás. My naopak můžeme na Slovensko vyslat naše auta či výkonná čerpadla. Jednalo se o čtvrté, a tedy i poslední společné cvičení,“ prozradil krizový tajemník břeclavské radnice Vilém Vyhnálek s tím, že nové auto břeclavských hasičů si prošlo zatěžkávací zkouškou. A obstálo na jedničku.

První cvičení se konalo na podzim roku 2012 ve vojenském výcvikovém prostoru na Slovensku, podruhé se hasiči sešli v Břeclavi v areálu Na Vodě na jaře 2013. Třetí akce se uskutečnila v červnu 2014 opět v Břeclavi.
Hlavním cílem celého mezinárodního projektu je dovybavit obě jednotky a vytvořit společný zásahový plán. Starobřeclavští hasiči mají od letošního roku nové auto, hasiči na Slovensku si staví novou zbrojnici.

-ewi-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …